Skocz do zawartości
miramp

Winfast Palmtop Tv Usb 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymieniłem chłodzenie na karcie telewizyjnej i okazało sie ze tuner avermedia tv go 007 fm musze sprzedac gdyż koliduje mi z chłodzeniem. Brak tunerów na pcie x1 skłoniły mnie do kupna tunera zewnetrznego. Znalazłem taki oto tuner WinFast PalmTop TV usb 2.0.

 

Specyfikacja:

 

* Producent - LEADTEK

* Tuner TV i Video Graber USB do PC i Notebook'a

* Typ złącza magistrali USB 2.0

* Dźwięk stereo

* Tuner TV Tak

* Pilot w wersji slim

* Time-Shifting

* Format zapisu przechwyconego obrazu MPEG-4

* Wejście sygnałowe S-Video (4-pin DIN)

* Informacje dodatkowe W zestawie kable A/V: Audio L/R /S-Video / Composite oraz USB

* Oprogramowanie: Multimedia Software Pack, VideoStudio 9 SE, MovieFactory 4 SE Cool3D, Power DVD 6, muvee 3, Adobe Reader

* W komplecie niezły futerał do przenoszenia

* informacje dodatkowe - na stronie producenta

Gwarancja: 24 miesiące

cena około 220 zł

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto jest niby ok. Poza obrazem. Na kazdym kanale są falujace pasy i czasami zamiast dzwieku słychać pisk podczas zmiany kanałów. On nie ustępuje dopiero jak sie zmieni kanał i cofnie na ten piszczacy to nieraz dzwiek sie pojawi. Nie wiem jak tego sie pozbyć. Moze to wystepuje tylko na nforce4ultra lub sli bo słyszałem od goscia ze u niego na nforce2 nie ma pasów. Zgrywa znakomicie w wielu formatach. Lecz fatalny obraz i dzwiek skłaniaja mnie do stwierdzenia ze jest to najgorszy tuner tv z jakim miałem do czynienia. Posiadałem wcześniej 4 tunery firmy avermedia. Moze wolno skanowały programy i słabo zgrywały ale obraz na avermedia tv go z przed 7 lat był o niebo lepszy. Zawiodłem sie na tej firmie. Słyszałem tez ze na wewnetrzych tunerach sa podobne niespodzianki. Chciałem kupić Tuner TV AverTV USB2.0 Plus lub poczekać na tansza wersje Tuner TV AverTV USB2.0 Lite ale brat mnie to tego syfnego winfasta namówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest wkurzająca....a dokładnie to tuner....dźwięk bardzo przycina...bardzo...chcąc oglądać tv nie wolno robić niczego innego ;/

Próbowałem na sterownikach z płytki i najnowszych z netu,nic nie pomogło...

Do tego po podpięciu aparatu cyfrowego kabelkiem czincz...nie ma obrazu...powie mi ktoś dlaczego tak sie dzieje ??? wogule nie wykrywa wpiętego kabla,niebieski ekran i tyle icon_neutral3.gif

 

Pomoże ktoś ?

 

 

update: zauważyłem że ruszając kablem są momenty w których zaskakuje obraz i go zacina :| stop klatka ...a pozatym tylko na pół ekraniu..drugie pół jest niebieskie :|

Nie działa też prawy kanał dźwiękowy...jak myślicie ? to wina tej takiej złączki gdzie jest dużo wtyczek czy uszkodzony tuner ???

Kabel od aparatu jest ok,na tv śmiga normalnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest kicha z tym tunerem. Na oprogramowaniu dołączonym przez producenta razem z tunerem za chiny ludowe nie chciał pamiętać kanałów wyszukanych w trybie adaptive i musialem ciągle je wgrywać z pliku zapisanego na dysku. Po zmianie na najnowsze sterowniki i Winfast PVRII po chwili oglądania TV zanika całkowicie dźwięk, dzieje sie tak losowo, czasami działa czasami nie. Dodam że mam go podłączonego do notebooka z którym żadnych problemów nie zanotowałem, wszystko działa oprócz zafajdanego tunera. Ma ktoś jakiś pomysł może zanim zbadam nim czy grawitacja działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też posiadam to ustrojstwo od paru dni. Jeszcze nie udało mi się uruchomić tego urządzenia.

Skanuje kanały, wyszukuje je, ale nic nie widać i nie słychać. Jak przełączam kanały, to pokazuje mi że to PAL B, a powinien być PAL B/K

Czy może ktoś spotkał się z tym problemem?

Pracuje na systemie xp Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W opcji Kraj podaj Chiny. Poważnie.

Potem tylko źródło sygnału (u mnie, mimo, że mam z kablówki, wybieram Antena).

Co do tunerka, mam go od dzisiaj. Podpięty pod laptopa. Wczesniej na stacjonarce mialem Leadteka Expert 2000...coś tam.

Ten na USB obraz ma wyraźnie ładniejszy. Niestety faktycznie coś ma skopane, bo u mnie też na niektorych kanałach mam dwa poziomie pasy no i od czasu do czasu coś się dzieje z dźwiękiem (urywa się) i obrazem (zacina się). Dzieje się to w róźnych przedziałach czasowych i jak na razie nie doszedłem, od czego to zależy (a lap slaby nie jest, bo Core2Duo T7500, 8600GT i 2 GB RAM, sys. to Win XP SP2).

 

EDIT:

Po części rozwiązałem problemy z dźwiękiem i obrazem. Zaraz po zakupie miałem problem z np. wyswietlaniem menu tunera, czyli np. jak dawałem głosniej, nie widziałem paska głośności (migał gdzieś w tle). Pomogło na to (i na ginący czasami dźwięk też) przestawienie w opcjach dotyczących Render z Overlay Mixer na jedno z pozostałych. Próbowałem VBR i VBR9. Na VBR działa chyba lepiej.

Edytowane przez konraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal walczę z dwoma rzeczami:

- po włączeniu kompa (notebook) aby oglądać tv muszę wyjąć i włożyć wtyczkę od tunera do portu USB, inaczej TV nie działa

- no i drugi , bardziej wkurzający to problem z dźwiękiem. Co jakiś, bliżej nie określony czas (może być 2 min a może i parę godzin) zawiesza się dźwięk.

Może ktoś miał podobne problemy i jakoś je rozwiązał?

W tej chwili nie mam zbyt wiele czasu na zabawę z tunerem, ale TV oglądam i chciałbym pozbyć się tych przypadłości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal walczę z dwoma rzeczami:

- po włączeniu kompa (notebook) aby oglądać tv muszę wyjąć i włożyć wtyczkę od tunera do portu USB, inaczej TV nie działa

- no i drugi , bardziej wkurzający to problem z dźwiękiem. Co jakiś, bliżej nie określony czas (może być 2 min a może i parę godzin) zawiesza się dźwięk.

Może ktoś miał podobne problemy i jakoś je rozwiązał?

W tej chwili nie mam zbyt wiele czasu na zabawę z tunerem, ale TV oglądam i chciałbym pozbyć się tych przypadłości:)

Z dźwiękiem mam problem identyczny. Tak jak piszesz losowo się zawiesza. Próbowałem już wszystkich nawet najbardziej niedorzecznych metod ale nic nie pomaga. Jak ktoś to rozwiąże to respect :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a u mnie jest trochę inaczej

zacina się w laptopie zarówno dźwięk i obraz dokładnie co 30 sekund, kiedyś przed formatem gdy po zainstalowaniu wyłączyłem i włączyłem komputer wszystko było ok(podpowiem że tylko raz mogłem zrestartować, po 2 restarcie niestety znowu zaczęło zacinać, teraz bez względu na restart cały czas zacina)

najdziwniejsze jest to że gdy zainstaluje na stacjonarnym to wszystko działa ok, laptopa mam 1,7 GHZ i 512 ram więc chyba nie jest źle...próbowałem już różne sterowniki i nic;/

Dokładnie, na stacjonarnym baja jest. U mnie w chwili kiedy zaniknie dźwięk muszę nacisnąć przycisk V aby zmienić źródło obrazu kilkukrotnie i wtedy znowu wskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, może coś z zasilaniem? no bo skoro na stacjonarkach jest ok?

No nic, jak sobie nie poradzę przez kilka tygodni, to go zwrócę na gwarancji

Niby laptopy mają podobno niższe natężenie prądu na USB ale gdzie to jest napisane że ten tuner nie działa na laptopach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź na problemy z dźwiękiem.

Wyłączenie wszystkich programów działających w tle typu komunikatory i zbędne [ciach!]ły.

Testowałem przez 2 dni, śmiga jak trzeba bez żadnych zwisów, ale wystarczyło że włączyłem FF i po chwili brak dźwięku. Nie jest to co prawda pocieszające, ale zawsze jakoś można np bez przeszkód mecz obejrzeć:P

 

Pozostała jeszcze kwestia problemów z odpaleniem (po włączeniu kompa, muszę wyjąć i włożyć wtyczkę do usb, inaczej nie widzi urządzenia).

 

Jak mi coś przyjdzie do głowy to dam znać:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...