Skocz do zawartości
ichipek

Nowa Płyta+procesor, Reszta Zostaje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w pilnej potrzebie doboru płyty i procesora. O samym problemie rozpisywałem się tutaj

Soltek Sl-75drv5-c Częste Resety, restarty bez powodu i w różnych momentach (jeśli ktoś chciałby zajrzeć) a teraz do rzeczy.

Po tamtej płycie zostają:

grafika: agp ati A9550GE

dysk: ata segate 40GB,

ram: ddr pc3200 2x512 Twinmoss

Modecom 350.

Ponoć Socket A juz sie skończył a ja od czasów jego świetności nie jestem na bieżąco (Sempron? Operton? 64bit? :unsure: ).

Do zadysponowania jest 700 złotych (w tym musi się zmieścić nowy cooler). Polecicie coś?

Raczej bez zabaw w kręcenie, taki zestaw do gier na lata ;-) (Soltek+Athlon1700+ przetrwał ich 5), aha oczywiście zostajemy przy AMD.

Dzięki,

pozdro

Ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki barton 3200+ 2200 MHz jest i tak slabszy od sempa 64 1800 MHz (wiem bo mialem)

to może tak: nic nie tracę przechodząc na 64bit a mogę zyskać?

 

z innej beczki:

chipset Uli nie bedzie miał konfliktu z ati? Pponoć nvidia z grafiką ati miewają kłopoty...

 

lukam i jest w niej wszystko (aż za dużo może, numer bedzie jak w pudło się nie zmieści...) brak tylko dodatkowo ddr2 i lan 1GB ;-).

 

Wentyla bym wział króregoś z całych miedzianych Pentagramów, podoła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może tak: nic nie tracę przechodząc na 64bit a mogę zyskać?

dokładnie

chipset Uli nie bedzie miał konfliktu z ati? Pponoć nvidia z grafiką ati miewają kłopoty...

Nie będzie konfliktu, to właśnie chipset Nvidia w połączeniu z kartami Nvidia miewa kłopoty (np. NF3 + 6800/6600).

Wentyla bym wział króregoś z całych miedzianych Pentagramów, podoła ?

Lepiej Arctic Freezer 64 Pro - wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może tak: nic nie tracę przechodząc na 64bit a mogę zyskać?

 

z innej beczki:

chipset Uli nie bedzie miał konfliktu z ati? Pponoć nvidia z grafiką ati miewają kłopoty...

 

lukam i jest w niej wszystko (aż za dużo może, numer bedzie jak w pudło się nie zmieści...) brak tylko dodatkowo ddr2 i lan 1GB ;-).

 

Wentyla bym wział króregoś z całych miedzianych Pentagramów, podoła ?

jest takie cos jak future port, ktory zapewni wlozenie przejsciwki AM2 do tego ASRocka, a jak wiadomo ona ma ddr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie okiem sięgnąć Sempron na 939 jest tylko w zestawie. A jak w którymś sklepie juz jest to poleconego Asrock'a nie ma...

Czy odradzacie zejście na s.754 ?

Jak wezme Athlona na 939 to razem z coolerem przekroczę budzet. A sam Arctic freezer bedzie dmuchał prosto w zasilacz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pcprojekcie jest i asrock, i sempron, a zestaw to juz mobo+procek+np. dysk

 

Freezer 64 Pro nie dmucha w zasilacz tylko w tyl budy

 

sa tez sklepy gdzie sa same sempy 3000+ ale ich cena to 379-399 zl

 

mozna sprobowac ugadac z pcprojektem, czy sprzedadza jako zestaw sempa+mobo+wentyl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 64 Pro nie dmucha w zasilacz tylko w tyl budy

no to git oby na szerokość wszedł

 

w pcprojekcie jest i asrock, i sempron, a zestaw to juz mobo+procek+np. dysk

[...]

mozna sprobowac ugadac z pcprojektem, czy sprzedadza jako zestaw sempa+mobo+wentyl

dzwoniłem, pytałem. Zestaw to 4części + sempron, a funduszy jest ile jest.

zatem skucha :sad:

 

Jakieś pomysły dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę tam płyty głównej Asrock Dual SataII. klik

takich to owszem jest (jak już pisałem).

 

Stanęło zatem na A64 3000+box w prolink'u (485) z tym Asrock'iem(229).

Jak box'owy będzie lipny to sie zmieni, narazie zobaczymy.

Podsumowując: za 700pln się nie znalazło.

 

Pozdro.

JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchanie freezera w tył budy, bądź w zasilacz zależy od sposubu zainstalowania koszyka na płycie.

W tym asrocku dmucha w zasilacz, ale tak ma być, że zasilacz wyciąga powietrze z żeberek freezera. Dobrze jest dać dodatkowy wentylator wyciągający powietrze z budy na wysokości CPU.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się podpiął troszkę pod temat.

Ostatnio chyba sypnął mi się chipset na ukochanej NF7-s.

Mój problem jest taki sam. Mobo + proc, reszta zostaje. Grafę mam na AGP.

 

Pytanie jest następujące: Co powiecie o płycie DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D

W komputroniku jest za 445zł. Ma co prawda jedynie AGP. Bez PCI-Express :/

Czy opłaca się ją kupować, czy może jest coś lepszego? Bo ja jakoś nie mam przekonania do Asrock`ów.

Nie chciałbym jednak kupować czegoś co nie ma możliwości rozbudowy.

 

Konfig w podpisie. Doradźcie coś, bo ostatnio nie jestem na bierząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie wiem czemu sie jeszcze zastanawiasz bo ja brał bym to co zostało napisane wyżej :] W asrocka można włożyć przejściówke na am2 i masz ddr2 i am2 ;] To jest bardzo kuszące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchanie freezera w tył budy, bądź w zasilacz zależy od sposobu zainstalowania koszyka na płycie.

Rzeczywiście, nie przyjrzałem sie zdjęciom.

 

Dobrze jest dać dodatkowy wentylator wyciągający powietrze z budy na wysokości CPU.

Tylko czasem więcej z tego hałasu niż pożytku. zobaczymy w praniu.

Jutro przyślą, jak zainstalujemy to zapodam co i jak idzie.

dzięki za rady.

Pozdro

JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 3000+ jest w bitcomputer i tam go sprzedają z płytą główną. Niestety nie widzę tam płyty głównej Asrock Dual SataII. klik

Dziwne ja kupiłem tam te płyte i sempa. Wystarczyło zadzwonic i mi zamowili płytke i miałem za dwa dni w domu bez zadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dlaczego proponujecie ASROCKA? Słyszałem o wspaniałym chipsecie ULI ale ASROCK? Czy akurat tak iż asrock obsługuje wszystkie standardy i jest przy okazji taniutki czy naprawde ma się czymś pochwalić? W takim razie warto inwestować w taką renome jak ASUS czy ABIT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Witam. Dlaczego proponujecie ASROCKA? Słyszałem o wspaniałym chipsecie ULI ale ASROCK? Czy akurat tak iż asrock obsługuje wszystkie standardy i jest przy okazji taniutki czy naprawde ma się czymś pochwalić? W takim razie warto inwestować w taką renome jak ASUS czy ABIT?

Kocham tych co nie wiedzą a sie wypowiadają, poczytaj najpierw o tej płycie a potem napisz. Jeszcze jakieś ale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock najlepszym moim przyjacielem jest!

 

939Dual-SataII mam i gorąco polecam - procka mam wykręcownego do 2.50GHz, ram do 227 chyba, grafika na PCI-Ex 6600GT i wszystko śmiga jak ta lala. Miałem DFI Infinity 939 i wymieniłem na tego AsRocka - jesli nie widać różnicy, to po co przepałacać ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...