Skocz do zawartości
Lesiu

Malowanie Budy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam modderow :D Chcialbym sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za moja bude... bede w niej wycinal wzory dremelem itd. Ale mam jedno pytanie :P Czym malowac bude?? Bo mam taka bialo - szara... a chce ja na czarno... i tu mam problem.. czym to pomalowac... zwyklym sprayem ?? czy cos innego ? zalezy mi zeby nie bylo smug po malowaniu i wygladalo to jak najlepiej :) no bo jak wiadomo blaszaki maja byc ozdoba pokoju :P i jesli mozna to na czarny matowy :P dzieki za jakiekolwiek info i porady :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowilem podpiac sie pod ten temacik, przedstawiam fotke budy, ktora przygotowuje:

 

post-22389-1145267470_thumb.jpg

 

poniewaz wielkorotna zabawa ze spray'ami nie wyszla mi na dobre (zacieki, smugi, "kaszka" itp) postanowilem podejsc do tego profesjonalniej, czyli prysnac pistotelem.

 

I tu moje pierwsze pytanko, jakiego rodzaju farby uzyc, zaznaczam, ze ten sam kolor farby bedzietez naniesiony na plastick'owy front budy, zatem nie moze byc odpryskow zarowno na tym jak i na drugim materiale.

 

Czy istnieje lakier bezbarwny, ktorym moglbym pomalowac gotowa warstwe koloru aby utrwalic ja a jednoczesnie zabezpieczyc elementy plastickowe (glownie chodzi mi o okno z plexi jak i front)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowilem podpiac sie pod ten temacik, przedstawiam fotke budy, ktora przygotowuje:

 

post-22389-1145267470_thumb.jpg

 

poniewaz wielkorotna zabawa ze spray'ami nie wyszla mi na dobre (zacieki, smugi, "kaszka" itp) postanowilem podejsc do tego profesjonalniej, czyli prysnac pistotelem.

 

I tu moje pierwsze pytanko, jakiego rodzaju farby uzyc, zaznaczam, ze ten sam kolor farby bedzietez naniesiony na plastick'owy front budy, zatem nie moze byc odpryskow zarowno na tym jak i na drugim materiale.

 

Czy istnieje lakier bezbarwny, ktorym moglbym pomalowac gotowa warstwe koloru aby utrwalic ja a jednoczesnie zabezpieczyc elementy plastickowe (glownie chodzi mi o okno z plexi jak i front)?

malowanie sprayem nie ma nic wspólnego z "nieprofesjonalizmem"

zacieki (zbyt grubo położona warstwa sprayu), smugi?, "kaszka" (nie dobrze roztrzepany spray) to wynik Twoich "umiejętności"

 

a co do pytań:

- najlepiej akryl

- na metal najpierw podkład do metalu a na front podkład na zderzaki, nie będzie odprysków

- pleksy nie maluje się niczym (możesz jedynie ją uszkodzić)

- zabezpieczyć możesz lakierem bezbarwnym ofkorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, masz racje, nie urodzilem sie ze spray'em w rece to jest pewne i nie mam watpliowsc, ze mozna pomalowac cos spray'em tak, zeby sie nie wstydzic, mnie to jednak nie wyczodzi.

 

a co do pytań:

- najlepiej akryl

- pleksy nie maluje się niczym (możesz jedynie ją uszkodzić)

czy mozna polozyc akryl na wczesniej zmatowiaona warstwe farby ze spray'u?

jesli nie ma mozliwosci malowania plexi, zatem jak ja uchronic przed ewentualnymi zarysowaniami wynikajacymi z codziennego uzytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...