Skocz do zawartości
Remx

Procek 3ghz + Płyta + 1gb Dual Czy Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

napaliłem sie na zakup

tych czesci

 

Płyta główna:

ASRock 775DUAL-880PRO [s775, PT880Pro, AGP, PCX]

 

Procesor:

]INTEL Celeron -D346- 3.06GHz [533/256k/64bit/s775/BOX]

 

 

RAM:

GOODRAM DDR-II 1GB/677 Dual Channel

 

 

 

 

I moje pytanko czy się oplaca zakupic taki zestaw i czy bedzie mi to ładnie chodziło ?

 

i co pamieci RAM to czy lepiej zakupic jedna kosc 1GB no i moze w przyszlosci druga taka sama kosc ?

czy moze lepiej Duala teraz 1GB czyli 2x512mb a w przyszlosci sprzedac te kosci i zakupic Dual 2x1GB ?

 

Za porade bede wdzieczny

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okolo 950zł :(

 

i chce tylko zakupic plyte + ram + procesor

 

jeszcze sie zastanawiam nad tym by zamiast tego Celerona 3Ghz moze wybrac P4 2.6 lub 2.8 Ghz ?

Edytowane przez Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green ale ten ASRock 939Dual-SATA2

nie obsluguje DDR2 ani nie obsluguje dual chanel :/

 

 

 

320zł kosztuja GOODRAMY DDR 2 1GB Dual Chanel

plyta ta co napisalem to jakies 220zł

 

i mam na niej obsluge DDR2 i duale ;]

 

nom ale co do procka to w rzultacie 100zł bede musial chyba wiecej zaplacic ;/

 

bo wpierw myslalem o Celeronie 2.8GHz nastepnie 3 Ghz a teraz mysle tez nad P4 2.6 lub 2.8 eh

kupe kasy pojdzie :(

Edytowane przez Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no przecie zwyke DDR maja 400mhz a DDR 667mhz to zawsze skok szybkosci o jakies 40% no i same dual chanel chyba tez zwieksza troche szybkosc ??

 

 

mowisz o tym procku ??

 

PROCEK .

Edytowane przez Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dual zmienia prędkość niezauważalnie ;) co do DDR2 to ceciach!e się wyższą przepustowość której (chyba) i tak P4 2.6 a tym bardziej celeron nie jest w stanie wykożystać oraz większymi opóźnieniami CL4 co w sumie daje nie wiele większą wydajność w dualu niż DDR. Troche większe różnice są gdyby porównać DDR i DDR2 w singlu.

 

Tak mówie o tym procku :] a dokładniej o TYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Green ale ten ASRock 939Dual-SATA2

nie obsluguje DDR2 ani nie obsluguje dual chanel :/

...

Obsługuje dual nie obsługuje DDR2 bo AMD nie działa z DDR2 ;) Przynajmniej tak mi wiadomo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd póki co nie obsługuje DDR2. Jak chcesz mieć kompa na Intelu to nigdy nie ładuj się w Celerona.

Wy chyba sami swojego forum nie czytacie. Wejdz do dzialu intela i przejzyj tematy z celeronem D. Odkryjesz, ze to bardzo ulepszona wersja zwyklego celerona, z dodanym cache i nieporownywalna wydajnoscia. I swietnie sie kreci, i latwo sie kreci (tzn nie trzeba miec wypas pamieci czy plyty, bo bazowa magistrala to 133). Oczywiscie i tak bralbym p2.8HT, ale to juz nie ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba sami swojego forum nie czytacie. Wejdz do dzialu intela i przejzyj tematy z celeronem D. Odkryjesz, ze to bardzo ulepszona wersja zwyklego celerona, z dodanym cache i nieporownywalna wydajnoscia. I swietnie sie kreci, i latwo sie kreci (tzn nie trzeba miec wypas pamieci czy plyty, bo bazowa magistrala to 133). Oczywiscie i tak bralbym p2.8HT, ale to juz nie ta cena.

No może i ulepszona, ale i tak gorsza o wiele od P4 i Athlona i moim zdaniem od Semprona 3000+ s.939. Tutaj proponowałbym chyba zestaw a AMD. Przynajmniej ja nigdy bym Celerona nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...