Skocz do zawartości
alepajonki

Asrock 939sli32-esata2

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tej płycie głównej? Czyżby ASRock chciał konkurować na najwyższym szczeblu płyt głównych? Aktualnie jedyny konkurent - Asus A8N32-SLI Deluxe - kosztuje niespełna 3 razy więcej niż ASRock.

 

Płytka zapowiada się bardzo ciekawie - szczególnie jeśli by zauważyć, że ma 2 sloty PCI-E 16x (oba o pełnej przepustowości).

Ktoś może ją posiada lub miał okazję trochę się nią pobawić - proszę o opinie.

 

SPECYFiKACJA PRODUCENTA

 

BARDZO OBSZERNY TEST (po angielsku)

 

W oparciu o test przeprowadzony przez serwis techPowerUp! mogę przedstawić wady i zalety płyty:

 

ZALETY:

- cena (około 300 zł)

- 2 porty PCI-E 16x o pełnej przepustowości

- stosunkowo duże możliwości O/C (i będę jeszcze wyższe na nowszej wersji BIOS-u)

- brak wentylatorów (jednak bez wentylatorów w obudowie radiatory osiągają ponad 50*C)

- w przyszłości będą na niej działały procesory pod AM2

- 2 złącza eSATA

 

WADY:

- brak połówkowych mnożników (nowszy bios ma to naprawić)

- najwyższe napięcie dla procesora to 1.45V (nowszy bios ma to naprawić)

- maksymalne HTT to 275MHz (nowszy bios ma to naprawić)

- bardzo niska jakość dźwięku ze zintegrowanego układu

 

Jak widać większość wad zostanie wyeliminowanych. Układ dźwiękowy to Realtek ALC 660 HD, więc nie jest aż tak źle (chociaż na tej płycie wypada akurat beznadziejnie). Szykuje się, więc płyta praktycznie BEZ WAD w cenie 300 złotych :!::!::!:.

 

:smile2:

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sięgam pamięcią to ULi podlega nVidii, więc nie wiem po co by to zrobili - po części obcieli by własne zyski.

Własne zyski to obcięliby dopuszczając tą płytę do sprzedaży jako taką. Weź pod uwagę to, że jest o połowę tańsza do tego dochodzi jeszcze kwestia wydajności. Nf4 sli32 jest nieznacznie szybsze od x16(2x8). Jeśli ULI okaże się wydajniejsze to ich flagowy produkt będzie zalegał w magazynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą plyte (kupilem ją 3 dni temu) jestem z niej zadowolnoy w 100%. Co do wad w tutulowym poscie nie zgadazam sie ze jest niska jakość dzwieku w koncu To RealTek. Plyta głowna godna uwagi. naprawde polecam!!

Edytowane przez Ranken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nf4 sli32 jest nieznacznie szybsze od x16(2x8). Jeśli ULI okaże się wydajniejsze to ich flagowy produkt będzie zalegał w magazynach ...

Produkt ASRocka ma PCI-E 2x16, a nie 2x8, jak we wszystkich (oprócz jednego Asusa) pozostałych płytach głównych.

Jak wynika z testu techPowerUp! jest to najwydajniejsza płyta główna (nawet produkcje nF4 SLI32 nie są tak wydajne).

 

... nie zgadazam sie ze jest niska jakość dzwieku w koncu To RealTek ...

Ja opieram się na teście - nie wiem jak jest w praktyce.

Ale możliwe, że słaba jakość dźwięku jest spowodowane niską jakością wyjść na głośniki ;)

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt ASRocka ma PCI-E 2x16, a nie 2x8, jak we wszystkich (oprócz jednego Asusa) pozostałych płytach głównych.

Są jeszcze przecież płyty na Radeonie 3200!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVidia już wcześniej zablokowała SLI na ULI, ale modyfikowane forceware pojawiły się dzień albo dwa później ;]

 

Ja chyba na stałe przesiadę się na asrocka - ich ostatnie produkty są całkiem niezłe i nie mam poczucia, że ostro przepłacam

 

Happy AsRock 939Dual-SATA2 user ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt ASRocka ma PCI-E 2x16, a nie 2x8, jak we wszystkich (oprócz jednego Asusa) pozostałych płytach głównych.

Zle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że już w porównaniu z sli 2x8 zakup sli 2x16 NV wydaje się być nieopłacalny. W sytuacji, gdy uli go wyprzedzi mało kto zdecyduje się na zakup płyty na nowym sli od NV Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez zastanawiam sie nad ta plyta.

 

Jest tania ma praktycznie wszystko co miec powinna.

 

Ale czemu tak malo ludzi ja bierze?

 

Moze jacys nowi uzytkownicy sie wypowiedza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to asrock - bierzesz tylko jak nie masz kasy (a większość ludzi tutaj woli jednak pozbierać), albo jak lubisz wyzwania i eksperymenty. Ja się przełamałem, wzięłem dual SATA2 i muszę powiedzieć, że od ostatniego biosa jestem zarąbiście zadowolony ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to asrock - bierzesz tylko jak nie masz kasy (a większość ludzi tutaj woli jednak pozbierać), albo jak lubisz wyzwania i eksperymenty. Ja się przełamałem, wzięłem dual SATA2 i muszę powiedzieć, że od ostatniego biosa jestem zarąbiście zadowolony ^^

Moja dual sata2 wyzioneła ducha (chyba przy mojej pomocy :? ) ale wyślę ją na gwarancję może coś się wywalczy w między czasie zdecydowałem ,że kupuję 939SLI32 - zaraz ja odbieram :-) .

 

Myślicie ,że WIN XP będzie działał bez reinstalacji ???

 

Dam znać jakie wrażenia z użytkowania nowej mobo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się na 939SLI32 z 939DUAL dwa dni temu, windows bez reinstalacji, jedynie linuxa musiałem przeinstalować - dodatkowo mandriva 2006 nie rozpoznaje karty sieciowej :sad: , trzeba ściągnąć sterownik ze strony realteka.

 

Gratuluję wyboru :rolleyes:

Edytowane przez pedro_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, to pisze (a w zasadzie jest napisane):

- 1 x PCI Express x 16 / x 8 slot

- 1 x PCI Express x 1 x 8 slot

 

Ale mimo wszystko polecam stronę producenta, oni wiedzą najlepiej, co robią:

2 full-bandwidth PCI Express x 16 slots

1 x PCI Express x 4 slot

http://www.asrock.com/product/939SLI32-eSATA2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się na 939SLI32 z 939DUAL dwa dni temu, windows bez reinstalacji, jedynie linuxa musiałem przeinstalować - dodatkowo mandriva 2006 nie rozpoznaje karty sieciowej :sad: , trzeba ściągnąć sterownik ze strony realteka.

 

Gratuluję wyboru :rolleyes:

No , u mnie prawie też wszystko w porządku - XP działa bez reinstalki ale kurcze chyba awaria 939Dual SATA uszkodziła mi ram bo sypie błędami nawet taktowany 166 MHz :-( . Oby nie uszkodził się procek ... objawy są takie ,że test procka w SP2004 jest OK ale dociążenie RAMu od razu powoduje błędy ...

 

Na temat samej płyty mogę powiedzieć ,że rozmieszczenie elementów jest kiepskie - Audigy 2 ledwo mi wlazło w najbliższy brzegu slot PCI ... grrr ... fakt mam ciasną budę ... następna będzie tower !!!

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta plyta? 255pln ale piszę że 1x16 i 1x8.Hmm ktoś wie?

 

http://allegro.pl/item100881453_asrock_k8_...fvat_od_ss.html

niestety, ale to jest inny model. To jest ascrock sli-esata2 czyli nie ma 2x16pci-e tylko 1x16 lub/i 2x 8xpci-e. Jest trochę tańsza ale chyba lepiej dozbierać i poszpanować z 2 portami pci-e x16 :D

 

Czyli jeszcze raz powtórze:

Asrock939sli-esata2 = 1x16 i 1x8 pcie

Asrock939sli32-esata2 = 2x16 pcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może używa na 939SLI32 pamięci GSKILL 2x512 F1-3200PHU2-1GBNS 2.5-3-3-6 ???

Właśnie przyszła paczuszka :-) (ale jestem w pracy) . Czego się spodziewać ???

 

 

07-05-2006 - już widać RAM dociąga 230 MHz max - nie źle jak na cenę 260 zł za 1GB :-)

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawuje się ta płyta, czy ktoś juz może powiedzieć coś wiecej ?

W sumie to jest OK - mój procek nie był selektem i super się nie kręci ale na 939Dual za chiny na 2400 nie szedł - na tej płytce poszedł , biosy na razie są jeszcze w powijakach mają ciut mniej opcji dotyczących pamięci niż te od 939Dual ale pewnie stopniowo coś się poprawi ... . W sumie to taka 939Dual która zamiast AGP ma drugie PCI-E x16 :-) . A i kontrolery dyskowe są inne - SATA II jest ULi z NCQ a nie Jmicron , nie mam co prawda dysku SATAII ale zwykły dysk SATA ma lepszą prędkość burst o ok. ~ 15% . Jest dodatkowo Firewire , reszta to samo co 939Dual . Tak jak pisałem rozmieszczenie elementów mobo dość nieciekawe , chyba będę musiał kupić okrągłe kable IDE i FDD bo taśmy standardowe bardzo psują obieg powietrza w budzie i musiałem je nie miłosiernie poskręcać . Są 3 złącza PCI ale tylko jedno (najbliższe krawędzi płyty) da się wykorzystać na duże karty PCI np: Audigy 2 . Nie mam żadnych problemów z trybem 1T . Lepiej niż 939Dual działa ten no boot guardian czy jak to się tam nazywa - w razie problemu nic nie trzeba robić płyta próbuje odpalić 3-4 razy jak się nie da to odpala na parametrach default ale w bios nie czyści poprzednich ustawień czyli nie trzeba ustawiać wszystkiego od nowa :wink:

W zasadzie to każdy sam musi ocenić czy taki sprzęt mu odpowiada - różnica w cenie do 939Dual jest ~60 zeta więc o ile ktoś ma kartę na PCI-E to raczej chyba powinien się skłonić do

939SLI32 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oksymoron :D

A co tu szpanować - mając jedną kartę graficzną - hi .. hi .. jeśli kiedykolwiek dorobię się drugiej to pewnie nie będzie to już żaden szpan :razz: . Jak szpanować to trzeba brać Asusa SLI32 za prawie 800 zeta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

dobra, no a co z OC?? jest jak u dual sata II?? wczoraj kupiłem A64 3000+ i musze teraz dorwac jakies fajne i tanie mobo. Chce zeby robiła chociaz te HTT300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...