Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do mistrzów hhe (tych którzy mają na leadtekach 6600 AGP na gpu 600Mhz) zmodowaliście bios na 1,5V fajnie ;p ale mi po głowie chodzi JUŻ 1,6V i jeszcze więcej na tym gpu B) podjął ktoś taką próbe ??? czy 1,5V to granica wystrzymałości tego 6600, ??? jaka jest granica ?? czy mozna podnieśc np. na 1,7V i więcej to napięcie ?? prosze o jakąś odpowiedź ;P pozdrawiam LEADTEK RULEZZZ !!!

mi tez chodzi 1.6v po głowie ale to juz sadze max dla tej karty i do tego trzbea miec dobre chłodzonko :D osttanio medytuje nad tym modem ołówkowym, i tak mysle czy robic czy nie, jak wgrywałem biosa z 1.5v to nic mi nie dawało wiec w sumie sam juz nie wiem czy rzeczywiscie V sie podniosło a miernika niestety nie mam, musze sobie skombinowac i wtedy sie pobawie, pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do mistrzów hhe (tych którzy mają na leadtekach 6600 AGP na gpu 600Mhz) zmodowaliście bios na 1,5V fajnie ;p ale mi po głowie chodzi JUŻ 1,6V i jeszcze więcej na tym gpu B) podjął ktoś taką próbe ??? czy 1,5V to granica wystrzymałości tego 6600, ??? jaka jest granica ?? czy mozna podnieśc np. na 1,7V i więcej to napięcie ?? prosze o jakąś odpowiedź ;P pozdrawiam LEADTEK RULEZZZ !!!

W tej karcie nie da się podniesc napięcia BIOSem powyzej 1.4v. Jedynie vmod ołówkiem. Oczywiscie 1.5v i wiecej mozna zapodać, ale raczej do testów bo zywotnosc karty przy wysokim napięciu mocno spadnie, moze pasc sekcja zasilania, gpu, pcb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam karte graficzna leadtek gf 6600 128/128 pci-ex.

Wgralem jej bios leadteka 1.4V rdzen idzie na 525, ale te pamieci kurde :mur: powyzej 310mhz mam arty. i nawiekszy problem wszyscy maja na niej pamieci hynix 3.6ns a ja mam samsungi nie wiem ile ns ale hyba 3.6 bo mam takie same timingi jak w hinixach.

wie ktos co moge zrobic aby lepiej podkrecic pamieci. wiem ze trzeba zmienic timingi tylko na jakie. zeby dalo to jakis efekt.

PROSZE O POMOC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz wogóle radiatory na tym 6600 ??? I jeszcze jedna sprawa jesli byś miał 3,6 ns na pamiątkach to by ci leciały na 700mhz tak ja innym, więc jesli nie możesz więcej to znaczy że pewnie masz jakiś kiepski model z 4ns. Do mnie leadtek 6600 256/128 AGP już leci i czkeją na niego Pentagram Freezone XC-70 Al+ i oczywiście radiatorki niebieskie tez pentagrama ;) Zobaczymy co z niego wycisne, w planach mam zamiar puknąć powyżej 8000pkt w 3dmarku03 :D

Zdam relacje jak go dostane i sie pobawie, co do vmoda 1,6V to se chyba daruje bo podobno słabnie OC, no i tak jak napisał "grzesiu" karta za długo by pewnie nie pociągła. Ale jesli ktoś dał na niej vmoda 1,6V to mógłby sie pochwalić he. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow Karty Leadtek PX6600GT z pamieciami infineon 2.0ns. Karta ma standardowo 500/1000, udalo mi sie ja rozbujac do 570/1200 bez zadnych artow itp (3dmarki, i dlugie godziny w FEAR i BF2). Czy probowal ktos puscic pamieci na 1300mhz ? podkreslam ze mowie o infineonach 2.0

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co za problem heh :blink: kręć je tak długo aż sie obraz nie bedzie kaszanił, znaczy aż sie artefy nie pojawią ;p na moje oko to 1250 mhz to max dla twojego GT, ale to tylko moje zdanie ;) sprawdź i sie pochwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczną karte jak Ty i miałem identyczny problem.Poprzednio miałem FX5700 le i myslałem,że będzie lepiej na GF6600 a tu klapa.Jak i Tobie ludzie mi podpowiadali że mam za słaby procesor (athlon 2000+ 1667mhz)mówili że mam za słaby zasilacz i że mam go wymienic.Tylko w jednym mieli racje,że współczesne gry potrzebują conajmniej 1GB ramu.Ale zaczołem majstrowac w biosie na płycie gł.MSI KT4V.Wyłączyłem tam speared spectrum czy jakos tak i nastąpiła poprawa (to funkcja od zakłuceń elektromagnet.w komputerze na Twojej płycie może się inaczej nazywać).Wyłączyłem AGP Fastwrite-pokombinuj z tą funkcją włącz albo wyłącz.Ikarta się rozpędzila.Przedtem nie szło grać wszystkie gry na najmniejszych detalach i się cieły.Po tych zabiegach nastąpiła poprawa.Potem jeszcze podkręciłem karte delikatnie i mam zegary ustawione 400@600mhz.

PS a na koniec jeszcze zaktualizowałem bios na płycie gł.ale to tylko tak z nudów może u Ciebie aktualizacja biosu rozwiąże też problem?

jeszcze mi się przypomniało zobacz w biosie czy masz ustawienia dotyczące wyboru karty graf. u mnie to sie nazywa PCI/AGP ustaw na AGP.I jeszcze jedno pyt.masz podłączone zasilanie do karty? bo kiedys miałem przypadek gdzie gosc mówi że karta mu chodzi zle i okazało się że nie podłączył do niej prądu z zasilacza.Sprubuj jeszcze nowsze stery do płyty gł.zainstalowac.

Dzięki za odp. Myśląc tak samo jak Ty na początku,zamieniłem kartę na Gigabyte-a, i tak samo nic to niepomogło. Ramu jeszce niedokładałem,ale napewno spróbuje. Pomyliłem się co do zasilacza mam Chiefteca 420W, wiec jeszce lepiej. Spread spectrum mam wyłączone, z fastwrite i ustawieniami PCI/AGP w biosie tez juz kombinowałem, bez poprawy. Dodatkowe zasilanie oczywiscie podpięte. Stery do płyty.gł też już zmieniałem i poprawy niewidać. Pozostaje mi jeszcze raz na spokojnie posprawdzać wszystkie ustawienia, jak nic nie pomoże to ramu mogę dołożyć ale procka zmieniać niechcę. Aha, sprawdzałem też z inną płytą główną Asus a7n8x (jakos tak) i identycznie.

Może jescze ktoś miał podobny problem i udało mu sie go rozwiązać:?

Edytowane przez ramzol83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem ostatnio Gigabyte 6600GT, dokładny symbol: GV-N66T128VP-E. Jest to wersja AGP z pasywnym chłodzeniem i gniazdem VIVO. Ponoć (?) ma ona obniżone taktowanie RAM do 900MHz (Standart 1000) I tu moje pytania:

1) Czy ktoś wgrywał do tej wersji, bios od karty bez "E" na końcu symbolu i co z tego wyszło?

2) Jakim programem sprawdzić czy pamięci są 1.6ns czy 2.0ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a moze ktos podac dobre timingi dla moich pamieci :D

bylbym bardzo wdzieczny. (dlaczego ja zawsze musze trafic na cos gorszego. samsungi 4.0ns ehh ja chcialem z hynixami :-/)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego powodu ze ten temat jest bardzo wielki i ciezko cos tu znalesc To jakby byl ktos tak mily i polecil mi jakis fajny bios do mego 6600gt to bylbym wdzieczny Karta ma pamieci samsunga Albo przeslal mi na meila ziolo85@gmail.com

Wielkie dzieki z gory !!

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O PODSYŁANIE ZMODOWANYCH BIOSÓW WASZYCH KART, RÓWNIEZ SERYJNE BIOSY BĘDĄ MILE WIDZIANE, BIOSY UMIESZCZE W FAQu NA TEMAT 6600/6600GT.



aha, jeszcze jakiś krótki opis do biosu* by się przydał, co dało wgranie, o ile wzrosło oc.




* w przypadku modowanych

ADRES na który prosze wysyłać BIOSy: grimlock@go2.pl Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam w chacie obecnie karte leadtek A6600 TD 256/128 AGP. Karta jest wydajnościowo dosyć dobra, ale jesli chodzi o modowanie to totalna klapa, nie wchodzi żaden bios zmodowany, jedyny jaki załapał to oryginalny ze strony leadteka najnowszy do niej z poprawionym jakims bublem ;p Karta ma biosa niemodowalnego, nie wykrywa mi napięć żaden progs, więc potrzebuje gotowca, nop a gotowce na niej nie działają. Wgrałem kilka biosów i za każdym razem to samo, karta wstaje, zamazy na ekranie nic nie widać, i po omacku backup oryginalnego heh. Miał ktoś tak już z tą kartą, czy tylko ja mam taki egzemplarz ?? jeśli ktoś ma jakiś zmodowany biosik do tej wersji (nie do wersji 128mb, bo nie działa i tak), to niech podrzuci albo mi tutaj odpisze ;) bez żadnych modów karta robi na 440/550 ponad 6000 w 3dmarku03 na bartku 2300Mhz 512DDDR400. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam w chacie obecnie karte leadtek A6600 TD 256/128 AGP. Karta jest wydajnościowo dosyć dobra, ale jesli chodzi o modowanie to totalna klapa, nie wchodzi żaden bios zmodowany, jedyny jaki załapał to oryginalny ze strony leadteka najnowszy do niej z poprawionym jakims bublem ;p Karta ma biosa niemodowalnego, nie wykrywa mi napięć żaden progs, więc potrzebuje gotowca, nop a gotowce na niej nie działają. Wgrałem kilka biosów i za każdym razem to samo, karta wstaje, zamazy na ekranie nic nie widać, i po omacku backup oryginalnego heh. Miał ktoś tak już z tą kartą, czy tylko ja mam taki egzemplarz ?? jeśli ktoś ma jakiś zmodowany biosik do tej wersji (nie do wersji 128mb, bo nie działa i tak), to niech podrzuci albo mi tutaj odpisze ;) bez żadnych modów karta robi na 440/550 ponad 6000 w 3dmarku03 na bartku 2300Mhz 512DDDR400. pozdro

ja mam to samo.zaden bios ale to zaden nie dziala.wgrywalem zmodowanego winfasta od 128mb,od sparkla 256mb od sparkla 256mb z odblokowana dioda i duzo innych i zawsze klapa.Obraz sypie artami ledwo po uruchomieniu.

 

 

no bo pewnie wgrywales winfoxem.. a sprubuj w nvflash w dosie to napewno sie wgra :P

tu sie myslisz bo wgrywalem nvflashem i jedno wielkie G.nie wiem co z ta karta jest ;/ :mur: Wg mnie ktos kto rozwiazal ten problem powinien sie wypowiedziec bo zawsze model z 256mb jest pomijany Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam w chacie obecnie karte leadtek A6600 TD 256/128 AGP. Karta jest wydajnościowo dosyć dobra, ale jesli chodzi o modowanie to totalna klapa, nie wchodzi żaden bios zmodowany, jedyny jaki załapał to oryginalny ze strony leadteka najnowszy do niej z poprawionym jakims bublem ;p Karta ma biosa niemodowalnego, nie wykrywa mi napięć żaden progs, więc potrzebuje gotowca, nop a gotowce na niej nie działają. Wgrałem kilka biosów i za każdym razem to samo, karta wstaje, zamazy na ekranie nic nie widać, i po omacku backup oryginalnego heh. Miał ktoś tak już z tą kartą, czy tylko ja mam taki egzemplarz ?? jeśli ktoś ma jakiś zmodowany biosik do tej wersji (nie do wersji 128mb, bo nie działa i tak), to niech podrzuci albo mi tutaj odpisze ;) bez żadnych modów karta robi na 440/550 ponad 6000 w 3dmarku03 na bartku 2300Mhz 512DDDR400. pozdro

a w tych biosach co wgrywałeś zmieniłeś timingi na takie jak w orginalnym biosie? bo dlatego możesz mieć sieczke na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez karty pci-e sa tansze od agp.. :) chyba ze twoj stary agp nie byl wersja GT :D

zmieniłem zwykłe 6600 agp na 6600gt.... całe zamieszanie kupno-sprzedaż kosztowało mnie 30zl...

 

a tk ptrzy okazji to przesiadłem sie na dfi infinity s754 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo.zaden bios ale to zaden nie dziala.wgrywalem zmodowanego winfasta od 128mb,od sparkla 256mb od sparkla 256mb z odblokowana dioda i duzo innych i zawsze klapa.Obraz sypie artami ledwo po uruchomieniu.

tu sie myslisz bo wgrywalem nvflashem i jedno wielkie G.nie wiem co z ta karta jest ;/ :mur: Wg mnie ktos kto rozwiazal ten problem powinien sie wypowiedziec bo zawsze model z 256mb jest pomijany

Zgadzam sie z "adrian1024", obydwoje wgrywaliśmy nvflashem i klapa, obydwoje sprawdzaliśmy innej firmy biosy (sparkle 256mb) też [gluteus maximus], no i ja też sprawdzałem taimingi i były takie jakie powinny być w oryginalnym. NIe wiem co jest z tą kartą. Narazie na niej troche pośmigam, potem i tak zmieniam, tylko denerwuje mnie to że moje chłodzenie sie na niej marnuje (xc-70 Al+) i radiatorki heh. Tak przy okazji mój model 6600 jest z serii A4. czyli totalna kaszana bios niemodowalny, ale podobno gotowce powinny działać, a nie działają. "Adrian1024" jaką masz serie ??? bo wszystkie 6600 poniżej A4 są modowalne bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji mój model 6600 jest z serii A4. czyli totalna kaszana bios niemodowalny, ale podobno gotowce powinny działać, a nie działają. "Adrian1024" jaką masz serie ??? bo wszystkie 6600 poniżej A4 są modowalne bez problemów.

Tak samo seria A4 ;/.Jak wpadnie cos kasy to pomysle nad jej zmiana bo jak bym nie orbil to nic niewychodzi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian1024 i Gasto słuchajcie ja mam taką samą karte jak wasze mam na niej zapodany bios od Gigabyte i śmiga rdzeń ponad 500 bez problemu ale pamiatki się cienko kręcą i działa bez żadnych artów. Jakby co to służe takim biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pierwszy raz gralem no moim nowym 6600GT Extreme :D Zapodalem FAER i powiem ze smiga calkiem spoko, 1024 i medium i mam srednio 40fps no czasem jest 80 ale tez czasem 35. Co jakis czas sie przycina ale to wina ramu, slychaj jak doczytuje z dysku, po wyjsciu z gry windows poinformaowal mnie ze musi zwiekszyc ilosc pamieci wirtualnej. Za karte dalem 340zl i jestem w pelni zadowolony. Dodam ze jeszcze wogule nie krecilem:D A i bez OC 3dmark o3 8800pkt. nie wiem czy to dobrze czy zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat sterownikow juz byl kilka razy jak nie kilkadziesiat poruszany.Nie ma reguly,ktore sa najlepsze.Musisz sam sprawdzic metoda prob i bledow ktore ci najlepiej podejda.

TAK BTW wiesz od czego jest przycis edytuj???

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...