Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam pytanie do userów karty , jak on wspólpracuje z chipsetem via (dokladnie z ta plytka z siga).Dodam ze mam okazje na zamiane z ta karta z siga bez zadnej doplaty. Karta to szafirek na r430 modowany. Kusi mnie te 256MB RAM. Dzieki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jest z aluminium :)

No wiem, ze z aluminium(jakm kazdy radiator nie brazowy :wink: ), ale powinno to byc grubsze, albo jakos uzebrowane.

 

Moze wiadomo, ale zawsze lepiej sie upewnic co do pamieci.

 

ps. ktora wartosc timingow najbardziej wplywa na wydajnosc bo troche tego jest

 

ps. czy jest mozliwsc odblokowania potokow poprzez polaczenie jakis mostkow??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ze z aluminium(jakm kazdy radiator nie brazowy :wink: ), ale powinno to byc grubsze, albo jakos uzebrowane.

 

ps. ktora wartosc timingow najbardziej wplywa na wydajnosc bo troche tego jest

te same co w timongach RAMU na mobo xD

przeszukach ten (i poprzedni) wątek - tam były podane najwydajniejsze ustawienia dla pamiatek 1,6ns/2ns :)

 

czy jest mozliwsc odblokowania potokow poprzez polaczenie jakis mostkow??

niema żadnych które by mozna połączyc :wink: Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie troche dluzej ATiToolem i przy rdzeniu zapodanym na 550mhz, pamiatki powyzej 570mhz zaczynaja pluc artami. W sumie to za duzo powiedzane bo pojawia sie malutka zolta kropeczka(w smarku 03 jest ok), ale mam nadzieje, ze po zmianie chlodziwa pojda na te 585mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysle. Wole coprawda evercoola, ale zobaczymy :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis alternatywny sposob uzyskania takiej plynnosci ekranu jak przy vsync on?

 

uprzedzajac pytania dodam, ze nie moge uzywac synchronizacji pionowej, poniewaz zaniza mi fpsy (przez monit, ktory ma max 85Hz przy 800x600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis alternatywny sposob uzyskania takiej plynnosci ekranu jak przy vsync on?

 

uprzedzajac pytania dodam, ze nie moge uzywac synchronizacji pionowej, poniewaz zaniza mi fpsy (przez monit, ktory ma max 85Hz przy 800x600)

Jak pewnie wiesz vsync powoduje ze ilosc wyswietlanych klatek jest synchronizowana z ustawiona czestotliwoscia odswiezania minitora czyli jezeli masz ustawiona czestotliwosc odswiezania monitora na 85Hz to bedziesz mial obraz generowany z szybkoscia 85 klatek na sec. jezeli karta da rade z takim framerate.

Wiec najprostrzy sposob na zwiekszenie ilosci klatek na sec. to zwiekszenie odswiezania obrazu. Widomo ze to nie jest mozliwe w nieskonczonosc.

Druga metoda to ustwienie w grze blokady fps. Ale tutaj gra musi takawa opcje obslugiwac. Z tego co pamietam jest takowa mozliwosc np. w grach na engine Quake1/2/3(moze 4 i D3 tez). Wszystko zalezy od gry. W wspomnianych grach na engine Quaka takowa opcje uruchamia sie spod konsoli.

 

 

EDIT:

Sprawdz jescze czy np. AT/ATT nie udostepnia takowej funkcji.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi jest na nVidie a nie na ATI

racja xD nie przygladałem sie dokładniej opisom tylko patrzyłem czy to sajlencer 5 :)

 

 

EvC oczywiscie wydajniejszy ale puki co mozesz wziaść sajlencera :)

do EvC trzeba jeszcze raiatorki na memorki + troche przypiłować zeby pod HP wlazłu wiec 100zł jak nic :)

 

ps- mało cośik tych sajlencerów jest .. kiedyś chciałem kupić z allegro to tylko na zamówienie były te rev5 ATI ... teraz tez coś cienko ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiesz vsync powoduje ze ilosc wyswietlanych klatek jest synchronizowana z ustawiona czestotliwoscia odswiezania minitora czyli jezeli masz ustawiona czestotliwosc odswiezania monitora na 85Hz to bedziesz mial obraz generowany z szybkoscia 85 klatek na sec. jezeli karta da rade z takim framerate.

Wiec najprostrzy sposob na zwiekszenie ilosci klatek na sec. to zwiekszenie odswiezania obrazu. Widomo ze to nie jest mozliwe w nieskonczonosc.

Druga metoda to ustwienie w grze blokady fps. Ale tutaj gra musi takawa opcje obslugiwac. Z tego co pamietam jest takowa mozliwosc np. w grach na engine Quake1/2/3(moze 4 i D3 tez). Wszystko zalezy od gry. W wspomnianych grach na engine Quaka takowa opcje uruchamia sie spod konsoli.

EDIT:

Sprawdz jescze czy np. AT/ATT nie udostepnia takowej funkcji.

oczywiscie znam zasade dzialania vsync, problem w tym, ze moj monitor w rozdzialce 800x600, czyli w takiej w jakiej gram (w q3), moze pracowac jedynie w 85Hz, tym samym gra moze wyswietlac obraz z predkoscia 85 klatek na sekunde, i w tym wlasnie tkwi problem, poniewaz chce miec 125, a zmiana monitora poki co nie wchodzi w gre, tak wiec szukam jakiegos sposobu zastepczego, ktory nie ograniczyl by mi ilosci klatek na sekunde, a "uplynnil" maksymalnie obraz :], bo nie ukrywam gra sie wtedy bardzo komfortowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci aż tyle klatek na sekunde?

Ludzkie oko widzi średnio ok 30 FPS w okolicach 20 kilku dopiero widisz brak płynności i to przy sporym ruchu na ekranie. Powyżej 30FPS czy to będzie 50 czy 80 różnicy nie zauważysz, bo oko ludzie już i tak nie jest w stanie tego zarejestrować.

Przynajmniej tak się naukowcy w tej dziedzinie wypowiadają :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci aż tyle klatek na sekunde?

Ludzkie oko widzi średnio ok 30 FPS w okolicach 20 kilku dopiero widisz brak płynności i to przy sporym ruchu na ekranie. Powyżej 30FPS czy to będzie 50 czy 80 różnicy nie zauważysz, bo oko ludzie już i tak nie jest w stanie tego zarejestrować.

Przynajmniej tak się naukowcy w tej dziedzinie wypowiadają :-P

buhahahahha dobre brednie :lol2:

 

macr0n wpisz komende com_maxfps 125 i będziesz miał stałą liczbę fps :) jak pozwoli ci na to sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

problemem moich artefaktów były stery WarCat 6,5 - cos mieszały z tymi teksturami

nawet w skanowaniu artów nie było tych kropek tyko odrazu cała wielka tekstura :)

 

na WC 6,2 jest OK

mysle jeszcze czy by nie sciagnac Omeg 6,5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efyr ja jakos jak młuce na csie to jak miałem na militi 30 fps gdy na np italy bylo 120 to az mnie krew zalewała. Tak powyzej 60 fps to moze i dopiero nie widze roznicy. ( Już niedługo mam nadzieje przyjedzie do mnie gto i w końcu coś połupie w csika).

Jak myślicie od razu ją modowac na 16 potokow czy niech troszke podziala na 12 potokach@OC ?? Czy to ma wogole jakis wplyw wygrzewanie karty na pozniejsze osiagi na 16 potokach?

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ale u mnie arty i tak są nawet na standardowych taktach :mur:

na 6,2 są pojedyńcze pixele a na 6,5 całe tekstury ...

 

chyba oddam karte na gware -

mam 24miesieczną rękojmie ... co to znaczy jak to bedzie przebiegało ?? daja mi nową czy zabieraja ja do servisu tylko ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik to sa skutki twoim eksperymentow :wink: .

 

Jak to jest z X800 i HDR'em?? Do tej pory bylem przekonany, ze tego nie obsluguje, ale np. w CSS jak najbardzije mozna to wlaczyc wiec o co chodzi??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to pierwsze Connecty były właśnie na modowalnym na 16 potoków r423.

 

Edit:

Zgadza się, jednak dobrze pamiętam: http://www.techpowerup.com/articles/overcl...g/vidcard/127/4

Connect3D uses only R423
A artykuł poświęcowy właśnie instrukcji zmodowania na 16 pot.

Ale póżniejsze wersje Connectów już się nie modowały, więc ta by musiała być ta starsza

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to pierwsze Connecty były właśnie na modowalnym na 16 potoków r423.

Dobrze pamiętasz :)

 

wiem ze z moich eksperymentów :)

co nie zmienia faktu ... że mogłem dostać solidniejszą karte :)

 

sprzedawca jest moim znajomym moze sie jakoś dogadam ..

towar kupowany na firme

 

dostane jakiś 16pot może :wink:

 

qurde jak nie uznają mi rekojmi ... (karte dam juz padniętą ... i tak jest jej juz blisko bo coraz wiecaj tych artów ..)

to ... bedzie niedobrze :)

strace kupe kasy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efyr ja jakos jak młuce na csie to jak miałem na militi 30 fps gdy na np italy bylo 120 to az mnie krew zalewała. Tak powyzej 60 fps to moze i dopiero nie widze roznicy. ( Już niedługo mam nadzieje przyjedzie do mnie gto i w końcu coś połupie w csika).

Jak myślicie od razu ją modowac na 16 potokow czy niech troszke podziala na 12 potokach@OC ?? Czy to ma wogole jakis wplyw wygrzewanie karty na pozniejsze osiagi na 16 potokach?

Ja wcale nie twierdze, że tak jest. Po prostu przytoczyłem wypowiedź naukowców wyczytaną swego czasu w jakimś czasopiśmie (chyba CD-Action). Ale sądze, że coś w tym prawdy jest, tylko ja bym granice przeniósł troche wyżej.

Z drugiej strony fimy, które oglądamy mają niewiele FPSów a są dla nas płynne :wink:

A co do wygrzewania, to możesz równie dobrze wygrzewać na 16 potokach. U mnie na 12 nawet żadnej gry nie odpaliłem.

 

 

Chemik walnij formata, sprawdź czy timingów nie zaostrzyłeś, czy nie masz podkręconego innego sprzętu np ram (i jego timingów) czy CPU. Może to będzie przyczyną. Jeżeli wykluczysz to wszystko wtedy będziesz wiedział, że to na pewno karta pada :-P

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik walnij formata, sprawdź czy timingów nie zaostrzyłęś, czy nie masz podkręconego innego sprzętu np ram czy CPU. Może to będzie przyczyną. Jeżeli wykluczysz to wszystko wtedy będziesz wiedział, że to na pewno karta pada :-P

NIE CHCE MI SIE :wink:

 

sprawdzałem na 3 instalkach ...

 

CPU/RAM mam juz tak od dawna więc raczej to nie ich wina :)

 

a karty chce sie pozbyc bo przecie nie bede pakował 1,8V zeby se pograć xD

jest dla mnie za słaba ... 16 potokowce z mizernym O/C mają takie same a nawet i wyższe osiagi od mojej grafy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony fimy, które oglądamy mają niewiele FPSów a są dla nas płynne :wink:

filmy tylko oglądamy, a w grach sterujemy kimś i dlatego czuć różnicę między np. 25, a 60 fps. Tej różnicy tak nie widać, jak ją czuć podczas sterowania. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troche na necie .. to żeczywiscie moze byc wina sterów ...

a konkretnie niekompatybilnosci sterownika z grą ...

 

--- występuja mi tylko w Q3 .. DooM3 / FEAR / NFS MW / Oblivion - nic nie zauważyłem ...

 

moze ten q3 jest za stary dla mojej grafy xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tych 125 FPS na 85 MHz monitku to nie wiem czy to ma sens ponieważ monitor nie wyświetli więcej niz 85 klatek/sec, co będzie powowdowało że prawie co 2 klatka będzie gubiona i niebędzie równomiernego wyświetlania, takie ustawienia wcale nie zwiększają płynności wyświetlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahahha dobre brednie :lol2:

 

macr0n wpisz komende com_maxfps 125 i będziesz miał stałą liczbę fps :) jak pozwoli ci na to sprzęt ;)

widze nie rozumiecie mojego problemu : )

 

juz kiedys w jakims temacie poruszylem ten problem to odpowiedzi byly podobne, ale zadnej pomocnej ;)

 

 

cavarr gram w q3 prawie 4 lata, na swoim modzie bez kozery powiem, ze jestesmy w dwojce (zeby nie powiedziec najlepsi :D) najlepszych na swiecie ;),

a ty mi tu z maxfps wyskakujesz :D

 

A propos tych 125 FPS na 85 MHz monitku to nie wiem czy to ma sens ponieważ monitor nie wyświetli więcej niz 85 klatek/sec, co będzie powowdowało że prawie co 2 klatka będzie gubiona i niebędzie równomiernego wyświetlania, takie ustawienia wcale nie zwiększają płynności wyświetlania.

dlaczego nie wyswietli?

apropo pogrubionego, czy przypadkiem nie od tego jest vsync?

 

 

edit:

aha, jezeli chodzi o ilosc klatek na sekunde, to zanim cos napiszecie zagrajcie w q3, ja na przyklad wyraznie odczuwam roznice pomiedzy 115 a 125 fps...

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero heca 115 a 125 . Masz sokoli wzrok czy co?? Ja rozumiem 120 fps a 30 to widac , ale powyzej 50, 60 fpsow jeszcze nie znam nikogo zeby widzial jakas roznice . Mozemy zrobic mały test :P wylaczę Ci miernik fps a ty mi powiesz ile jest w danym momencie :). Eh ale to i tak bez sensu bo juz pewnie na pamięc znasz ze tu w tym miejscu na tej mapie jest tyle i tyle , przynajmniej ja tak mam w csie :). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brednie maksymalne. Moze zaraz ktos mi tu wystrzeli, ze widzi roznice miedzy 100fps, a 101fps :lol2: :ploom: ??

"Biedni" gracze-hiperwzrokowcy chyba nie slyszeli nigdy o autosugestii.

 

ps. to jest temat o x800gto, a nie o pisaniu bajek!

 

ps2. @Robocop tfuu tzn. macrOn miales przeszczep soczewek na jakies eletroniczne? :lol2: :lol:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...