Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam ze samo podkrecone X800GTO jest wolniejsze ogolnie w grach od takiego np. Galaxy 7600GS z zalmanem, pamiatkami 1.2ns i taktowaniem 600/1400, a jak sie ma GTO2 w tej sytuacji ?

Bo tak mysle czy by dla jaj nie kupic GFa jednak :)

W grach w 1280x1024 z aa i af to raczej na bank gto nie bedzie wolniejsze , jesli chodzi o smarki to chyba bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Radka Sapphire X800GTO, mam teraz takie pytanie czy na kazdym rdzeniu powinna byc podana rewizja? U mnie nie ma takiej informacji czy jest to R420 czy R480, moja wiedza na ten temat bazuje na everescie ktory pokazuje R420. Oto informacje spisane z rdzenia:

215RAACGA12F

GG0931.1

0451AA

Dziwne, zazwyczaj były oznaczenia, ale w sumie na jakimś x700 też trafiłem na rdzeń bez oznaczeń.

 

Ale w sumie to poznasz po możliwościach OC. Jeśli się dobrze kręci to będzie to r480, ewentualnie r423, ale te raczej w sapphire nie występowały. Jeśli się będzie słabiej kręcił, to będzie to r430.

 

Sprawdź, czy jest modowalna - czy ma te litery F w odpowiednich miejscach.

 

A jak masz aparat, to zarzuć fotke jak ten rdzeń wygląda. Wrzuć też scren z everesta. Bo rdzenia r420 chyba nikomu nie pokazywało, a to jaki pokazuje zależy od wgranegio biosu.

 

Hmm. z tego zestawienia http://benchmark.pl/artykuly/zestawienie_G...estawienie.html wynika, że r420 miały X800 i X800Pro. Chociaż na tym rdzeniu jest też X800XT, tyle, że na AGP. Ty masz AGp czy PCIE?

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, dzieki za odpowiedz.

 

podaje screena z everesta: http://img70.imageshack.us/my.php?image=everest1wc.jpg

 

Wydaje mi sie ze karta ladnie sie kreci rdzen 550 max/ mem 1180 max.

Niestety patrzylem czy mam eFki ale jednak ich nie ma. Karta jest na AGP.

Moze sprobowac wgrac biosa od XT, jak myslisz?

Moze w tym wypadku eFki nie sa wyznacznikiem modowania?

Edytowane przez hulajnoga10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupilem x800gto saphire 128MB

na rdzeniu R430

16 potokow

rdzen 400

pamieci 702

i

do tego SanDiego 3700+

asus A8N-E

512 ddr

zrobilem 3dmark 2005

i tylko 2700pkt

dlaczego tak malo z 16 potokami?

spodziewalem sie okolo 4000pkt.

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz tych liter F, to raczej się nie zmoduje. Chociaż z drugiej strony rdzenie r430 i r480 były oznaczone, więc nie wiadomo,co to tam u Ciebie siedzi.

 

Powiem tak, jeszcze nie słyszałem o wypadku, aby ktoś wgrał bios do niemodowalnej karty i aby ją tym uszkodził. Jeżeli ktoś z was taki zna, to niech da znać.

 

Ale w momencie gdy jednak się nie zmoduje musiałbyś mieć starą grafikę na PCI i jeżeli GTO nie będzie wstawać, to wrzucasz ją do portu PCI (wcześniej, przed modowaniem ustaw grafike PCI jako pierwszą w biosie), z niej odpalasz i robisz dokładnie to samo jak wgrywałeś zmodowany bios, tylko, że tym razem wgrać musisz orginalny bios który był wcześniej w grafice (dlatego przed modowaniem robimy jego kopie, najlepiej na dysk i od razu na dyskietke).

 

Ale zapewnienia, że nic się nie uszkodzi nie mogę Ci dać. Więc robisz to na własne ryzyko, ale jak pisałem jeszcze nie słyszałem o wypadkach aby się grafika uszkodziła, a ludzie wgrywali nawet biosy nie sprawdzając czy mają te litery F, i wracali potem do starego biosu.

 

W ostateczności można się obejść nawet bez grafiki na PCI, tylko wtedy komendy wpisujemy w ciemno - bez obrazu na monitorze.

 

 

 

banti Wyciągłem grafike i chciałem Ci zmierzyć opór tego kurdupla. Mam niebieski laminat, ale wszystko pasowało do zdjęcia. Mierzyłem tego bez ozanczń zaraz obok tego co był oznaczony 302. Niestety mój miernik, taki za 20 zł z hipermarketu, ma skale tylko do 2000k omów, a to maleństwo musi mieć więcej, bo ciągle pokazuje, że jest poza skalą. Podobnie zachowuje się ten obok, co też nie ma oznaczeń, więc może one są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flinston nie mam 3D narka 2005, więc nie wiem ile pktów powinno być.

Ale pamiętaj, ze wersja 128MB może mieć trochę mniej pktów, bo ma mniej pamięci a do tego pamięci te są taktowane z niższymi zegarami.

Gdzieś w topicu chyba ktoś pisał ile miał pktów na wersji 128MB, musiałnyś poszukać.

 

I jeszcze jedna sprawa: Sprawdzałeś ile miłeś pktów na 12 potokach i ile doszło po zmodowaniu?

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banti Wyciągłem grafike i chciałem Ci zmierzyć opór tego kurdupla. Mam niebieski laminat, ale wszystko pasowało do zdjęcia. Mierzyłem tego bez ozanczń zaraz obok tego co był oznaczony 302. Niestety mój miernik, taki za 20 zł z hipermarketu, ma skale tylko do 2000k omów, a to maleństwo musi mieć więcej, bo ciągle pokazuje, że jest poza skalą. Podobnie zachowuje się ten obok, co też nie ma oznaczeń, więc może one są takie same.

Dzięki bardzo :wink:

Grafe wczoraj oddałem już matce kumpla - ona bawi się cały czas na płytkach pcb i powiedziała, że nie powinno być problemu. Dzisiaj może już ją odbiore. Niestety nie będę miał czasu nawet wrzucić jej do kompa, jutro się okaże czy działa i się też pobawie jakimiś vmodami B)

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banti Wyciągłem grafike i chciałem Ci zmierzyć opór tego kurdupla. Mam niebieski laminat, ale wszystko pasowało do zdjęcia. Mierzyłem tego bez ozanczń zaraz obok tego co był oznaczony 302. Niestety mój miernik, taki za 20 zł z hipermarketu, ma skale tylko do 2000k omów, a to maleństwo musi mieć więcej, bo ciągle pokazuje, że jest poza skalą. Podobnie zachowuje się ten obok, co też nie ma oznaczeń, więc może one są takie same.

Bo to wcale nie musi byc rezystorek to moze byc kondziolek ;).

I cos nie chce mi sie wierzyc ze bylby tam rezystorek wiekszy niz 2MOhm. To przy pradzie 1uA daloby napiecie <=2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wcale nie musi byc rezystorek to moze byc kondziolek ;).

I cos nie chce mi sie wierzyc ze bylby tam rezystorek wiekszy niz 2MOhm. To przy pradzie 1uA daloby napiecie <=2V.

To był kondensator jednak :wink:

Grafa śmiga teraz jednak coś gorzej jak by, no chyba że to wina jednak temp teraz bo jest na maksa gorąco....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co mam teraz zrobić ??

3 dni temu zmienilem bios n akarcie x800 gto crucial. I wszystko bulo ok 16 potoków i bylo super!!

ale dziś wlaczylem kompa i pojawily mi sie kszaki na ekranie !! prubowalem innego biosa ale to byl zly bios......

Powrucilem do tego biosu co mialem i mam kszaki dalej...

 

i nie moge zainstalowac karty jakis blad wyskakuje!!

co mam zrobic czy inny bios zmieni coś??

prosze o pomoc :unsure:

 

dodam ze w atitoolu nie pokazuje mi zadnych pipelinów!! :cry: a w everescie mi pokazuje znowu 12 pipelinow!! oco chodzi??

prosze napiszcie mi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis gwarancyjny ?

 

 

a jaki bo karta zostala kupiona w USA??

i co w takim przypadu?

a tak wogule to udalo mi sie ja zainatalowac i wszystkie dx i jak wlaczylem 3d 03 to izie ale mi jakies dziwne takie krzaki i linie na ekranie i wogule cos piszczy w karcie, jęczy i wogule lipa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyby zmiana biosu jednak cos kaszanila??

no na to wychodzi !!

kurde i co teraz czy to wogule da się naprawić?

:mur:

wmorde a tak sie napalałem na ta karte ehhhh zastanawiam się czy wogule uda się oddać na gwarancjię w stanach bo jakiś tydzień temu ją zamontowałem i sie skaszaniło dziś!!

 

serwis gwarancyjny ?

 

 

więc co mam zrobić czy jakieś serwisy moga to naprawić??

Co mam podziałać??

doradz mi prosze :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiś czas po zmodowaniu działała normalnie to raczej dziwne aby to zmodowanie było przyczyną tych krzaków.

 

Przeformatuj system i zainstaluj oryginalne stery, sprawdź czy coś Ci się nie przegrzewa. Czy nie masz czegoś podkręconego: grafiki, procka, ramu i jego timingów, oraz czy nie grzebałeś w timingach grafiki.

 

Jak to wszystko sprawdzisz daj znać czy pomogło

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiś czas po zmodowaniu działała normalnie to raczej dziwne aby to zmodowanie było przyczyną tych krzaków.

 

Przeformatuj system i zainstaluj oryginalne stery, sprawdź czy coś Ci się nie przegrzewa. Czy nie masz czegoś podkręconego: grafiki, procka, ramu i jego timingów, oraz czy nie grzebałeś w timingach grafiki.

 

Jak to wszystko sprawdzisz daj znać czy pomogło

dziś wieczorem po pracy odpisze ale część z tych rzeczy zrobiłem odrazu :format,stery najnowsze omegi!!

i raczej nie pomogło!!

ale jeszcze zobacze i napisze !! najciekawsze jest to że nie moge powrucić do 12 potoków !! nie akceptuje mi takiego biosu :mur:

Edytowane przez dami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Efyr masz śmierć pierwszego radka [; Nie wiadomo czy to przyczyna biosu była czy nie, ale teraz to już nie ma znaczenia bo poszło coś prawdopodobnie w układzie. Czy bios na to wpłynął ? Nawet w niebie nie wiedzą tego ;d, więc elektronik tego nie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Efyr masz śmierć pierwszego radka [; Nie wiadomo czy to przyczyna biosu była czy nie, ale teraz to już nie ma znaczenia bo poszło coś prawdopodobnie w układzie. Czy bios na to wpłynął ? Nawet w niebie nie wiedzą tego ;d, więc elektronik tego nie sprawdzi.

ale powiedzcie mi czy w takim razie gdy na takiej karcie mam nie orginalny bios a nie mogę go z zasadzie do tej pory zmienić!! czy mogę ja oddać na gwarancjię ? czy wogule coś takiego przyjmą?

:? :mur: :sad: lipa bo naprawde z układem coś się spie---rzyło!!

 

A najciekawsze było to że gdy robiłem na początku testy tej grafy jeszcze na 12 potokach to się PIEROŃSKO grzała!! blachy na pamięciach nie szło dotknąć - taka gorąca!!

 

A teraz chłodno!! to ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poszedł układ to nic dziwnego że biosu z powrotem nie da się wgrać. Chyba nic innego Ci nie pozostaje jak wysłać na gwarancję, oni pewnie nie sprawdzą biosu, podłączą zobaczą co się dzieje. Jeśli poszło coś prostego to naprawią, a jak nie (tu większe prawdopodobieństwo) to wymienią na nowy/oddają kasę itd. Nie martw się tym biosem, wysyłaj kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze było to że gdy robiłem na początku testy tej grafy jeszcze na 12 potokach to się PIEROŃSKO grzała!! blachy na pamięciach nie szło dotknąć - taka gorąca!!

A teraz chłodno!! to ciekawe

Czyli wygląda na to, że coś się przegrzało, zwłaszcza, że ostatnio byłu upały, a do tego grafika po zmodowaniu grzeje się bardziej.

 

Próbowałeś wgrać bios orgynalny, jaki był na początku w grafice?

I czy te biosy, co podmieniałeś były z grafik tego samego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to, że coś się przegrzało, zwłaszcza, że ostatnio byłu upały, a do tego grafika po zmodowaniu grzeje się bardziej.

 

Próbowałeś wgrać bios orgynalny, jaki był na początku w grafice?

I czy te biosy, co podmieniałeś były z grafik tego samego producenta?

 

no może coś się przegrzało !! bo tak jak mówie grzała się pirońsko a jeszcze 3d marki potrafią podchajcować karte!! :blink:

A biosu niestety tamtego nie mam bo na żywioł to robiłem ale prubowałem wgrać podobny taki jak miałem dla x800 agp 400/490 12p ale niestety lipa bo czrny ekran i poomacku tamten co teraz mam przywracam!!

 

a wgrałem bios ten który jest na samym początku tego tematu !! i on mi tylko zadziałeł i było ok :mur:

 

a dlaczego pytasz ??

 

Czyli wygląda na to, że coś się przegrzało, zwłaszcza, że ostatnio byłu upały, a do tego grafika po zmodowaniu grzeje się bardziej.

 

Próbowałeś wgrać bios orgynalny, jaki był na początku w grafice?

I czy te biosy, co podmieniałeś były z grafik tego samego producenta?

 

no może coś się przegrzało !! bo tak jak mówie grzała się pirońsko a jeszcze 3d marki potrafią podchajcować karte!! :blink:

A biosu niestety tamtego nie mam bo na żywioł to robiłem ale prubowałem wgrać podobny taki jak miałem dla x800 agp 400/490 12p ale niestety lipa bo czrny ekran i poomacku tamten co teraz mam przywracam!!

 

a wgrałem bios ten który jest na samym początku tego tematu !! i on mi tylko zadziałeł i było ok :mur:

 

a dlaczego pytasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno się wgrywać bios z grafiki tego samego producenta, bo możliwe, że jakieś podzespoły sie różnią. Jest to co prawda mało prawdopodobne, ale po co ryzykować.

Zresztą jeżeli by to była wina tego, że bios innego producenta, lub że zmodowałeś na 16 potoków to raczej powinno od razy by się zrąbać, a nie po kilku dniach.

Grafike masz taką: Dołączona grafika

?

 

NIe znalazłem do niej biosu. Może spróbuj znaleźć kogoś kto ma tą grafikę i niech Ci wyśle orginalny bios. Ale to raczej nie u nas w kraju, bo u nas ta grafika to rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno się wgrywać bios z grafiki tego samego producenta, bo możliwe, że jakieś podzespoły sie różnią. Jest to co prawda mało prawdopodobne, ale po co ryzykować.

Zresztą jeżeli by to była wina tego, że bios innego producenta, lub że zmodowałeś na 16 potoków to raczej powinno od razy by się zrąbać, a nie po kilku dniach.

Grafike masz taką: Dołączona grafika

 

?

 

NIe znalazłem do niej biosu. Może spróbuj znaleźć kogoś kto ma tą grafikę i niech Ci wyśle orginalny bios. Ale to raczej nie u nas w kraju, bo u nas ta grafika to rzadkość.

taka mam !!

 

i myśle że taka grafa u nas to żadkość !! a jeszcze mam pytanko czy jakoś można zresetować bios w takiej karcie ?? ja na płycie głównej!! bo ona jest na gwarancji i może ją kuzyn <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> spowrotem! tylko pytanie czy mi to uznają ze zmienionym bisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetować się nie da, bo już nadpisałeś stary bios nowym.

Tak jak pisałem musiałbyś znaleźć kogoś na zagranicznym forum, kto ma taką grafikę i poprosić go aby Ci przesłał bios.

Bo mogą robić problemy, że bios jest inny, ale może też być, że nawet tego nie zauważą.

Ale co Cię kosztuje poszukaniei spóbowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetować się nie da, bo już nadpisałeś stary bios nowym.

Tak jak pisałem musiałbyś znaleźć kogoś na zagranicznym forum, kto ma taką grafikę i poprosić go aby Ci przesłał bios.

Bo mogą robić problemy, że bios jest inny, ale może też być, że nawet tego nie zauważą.

Ale co Cię kosztuje poszukaniei spóbowanie

no to prawda!!

i będę mógł sprawdzić czy idzie ten stary bios!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prawda!!

i będę mógł sprawdzić czy idzie ten stary bios!!

Możliwe żę te problemy są spowodowane niesprawnymi potokami.

Nie przeczytałeś instrukcji żeby przed zmodowaniem zgrać stary bios (to podstawa).

Bardzo prawdopodobne że po wgraniu orginalnego biosu moze wszystko wrucić do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żę te problemy są spowodowane niesprawnymi potokami.

Nie przeczytałeś instrukcji żeby przed zmodowaniem zgrać stary bios (to podstawa).

Bardzo prawdopodobne że po wgraniu orginalnego biosu moze wszystko wrucić do normy.

Ale z tego co ja zrozumiałem, to dami'emu te artefakty zaczęły sypać dopiero kilka dni po zmodowaniu. A jak by dodatkowe potoki były uszkodzone, to raczej zaczęło by się to od razu.

A z tym, że nie zgrał orginalnego biosu to rzeczywiście troche zawalił, zwłaszcza, że ma tak rzadkiego u nas producenta grafiki.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...