Skocz do zawartości
adi790

Neo 512? Czy Radiówka?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Po 1,5 roku mam mozliwosc zalozenia neostrady. Do tej pory mialem radiowke 256kbps. max wykrywalo mi 200 np na dsl.cz donwload p2p był ok 12 kb/s max. Od tygodnia nagle sie poprawilo i jest ok 500kbps i download p2p ok 24-26 kb/s.Pytanie jak wyglada sprawa z neo 512 predkosci itp < p2p>. p2p torent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksimum łacza prawie - jesli jestes napietnym ssaczem pamietaj o limitach.

Poprawiło sie pewnie by ludziska nie przechodzili na neo.

Osobiscie gdybym był na twoim miejscu zmiana operatora bylaby natychmiastowa - ale głownie z innych przyczyn (pingi, upload, packetlosty i zrywanie polaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Neo+ bierz, radiówki są dopiero nowinką można powiedziec i jeszcze nie jest to taki net jakbyśmy chcieli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Radiówka ma to do siebie ze lubi czasami przerywać ( Ach ten internet radiowy, i inne murzyńskie wynalazki)

Ja tam przesiadłem się na neo 512 i jest o wiele lepiej (ładne pingi, dobry transfer), jedynym ale jest limit pobierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ctx0075 a nie możesz sobie dokupić GB jeśli Ci nie starcza? Z tego co wiem to mało kosztują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam neo od listopada2005. Wcześniej miałem Twój Internet w Orange (GPRS/EDGE). Gwarantowali średnio 100kbps, ale w porywach wyrywałem 30KB/s. Ale to przy ściąganiu. To jest ździebko inna technologia, ale też po radiu :). Brak własnego IP. Bezpieczniej, ale do p2p to gorzej. Masakrystyczne pingi od 500-2000ms. O grarniu w sieci nie ma co marzyć. Strony też się wolniej otwierają. Tylko download wykorzystuje max łącza.

Na neo pykam sobie w Battlefield2 na pingach średnio 50ms. Własne IP do p2p. Torrent luzacko hula na max łącza, ale przyblokowałem sobie na 55/13, żeby normalnie przeglądać www. Brak wpływu pogody.

Ja bym się nie zastanawiał. Radio nie ma szans z kablem.

 

A, i jeszcze neo źle liczy mi limity w p2p. Przy tradycyjnym ściąganiu wszystko podliczy. A przez p2p, to i 30GB ściągam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

30GB ale płacisz jakbyś nie przekorczył limitu? A skąd wiesz ile ściągasz? Sprawdzasz na www (gdzie) cz y autoconnect?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież są programy do mierzenia transferu. Nawet kiedyś na modemie 56k miałem taki. Liczył impulsy, ale dane też liczył.

Teraz używam NetMeter. Ustawiasz, czy ma monitorować tylko dial-up, czy wszystkie interfejsy sieciowe. Wpisujesz miesięczny limit i od kiedy zaczyna się miesiąc (okres rozliczeniowy). Na podstawie zliczonych danych program prognozuje i ostrzega jeśli przwiduje, że przekroczysz.

To co widać poniżej, to niecały transfer. Jestem po padzie dysku (2 tygodnie pochodził sku...baniec)

Dołączona grafika

A oficjalnego licznika w neo to ostro pilnuję. Nie zamierzam się władować na blokadę. Kiedyś tak zrobiłem w Orange i łącznie z tymi pingami to była masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ale piszesz że ściągnąłeś 30GB (a 15GB tylko jest). Wiec coś neo źle liczy czy jak? A gdzie masz ten licznik oficjalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten zrzut pokazuje tylko jak wygląda program. To nie miał być dowód. Pisałem, że mi padł dysk = padł system = nie zachowały mi się statystyki. W tej chwili nie mogę ci niczego udowodnić, bo program zaczął liczyć od 11 maja - po postawieniu systemu na innym dysku. A jeśli chodzi o szczegóły, to program na fotce pokazuje 7GB ściągniętych (download) i podobną ilość wysłanych (upload). Upload się nie wlicza do limitu. Oficjalny licznik jest na www,neostrada.pl, w panelu administracyjnym.

Dołączona grafika

Ale tego nie zobaczysz, jak nie łączysz się przez neo. Wyświetli ci się tylko stronka z informacjami o ofercie.

Więc jeszcze raz powtarzam - neo źle mi liczy, jak ściągam torrenty, jak ściągam przez strony www, to dobrze liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ctx0075b

Ctx0075 a nie możesz sobie dokupić GB jeśli Ci nie starcza? Z tego co wiem to mało kosztują...

Nie będe dokupywał bo limit konczy mi się zazwyczaj ok 3-4 dni przed końcem miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz że ściągnąłeś 30GB (a 15GB tylko jest). Wiec coś neo źle liczy czy jak? A gdzie masz ten licznik oficjalny?

Licznik oficjalny jest tutaj: https://www.panel.neostrada.pl/

dostajesz nazwę użytkownika, PIN. Po zalogowaniu możesz sprawdzić ile ściągnąłeś do tej pory. Nie wiem jak bardzo aktualne dane pokazuje.

 

Miałem net przez WiFi. Zamiast mojego komentarza na ten temat: poszukaj moich postów w tym dziale. :?

 

W mojej opinii jedynymi wadami Neo w porównaniu z WiFi są: wyższe ceny i limity. Cała reszta to niebo a ziemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Ja bym brał radiówke ... Miałem 2 ( jedną wciąż mam ) w jednej miałem 128/32 kbss no i wiesz ... W gry to nie szło grać bo 32 kbit uploadu .... jak ściągałem to 8 kb/s .... A teraz mam radiówke z www.bdi.net.pl i w umowie mam 512 kbit , ale jestem na serwerze z paroma osobami i w rezultacie mamy 4 mbit ... z racji , ze mieszkam na wsi , to taki rolnik dużo nie siedzi ...Więc średnio mam 1.5 mbit w nocy ok 2mbit ... Nadajnik mam 100metrów od chaty ;D Nad ranem ciągne ok 300-500 kb/s więc nie wiem , dlaczego wszyscy narzekają na radiówki ... zero limitów ... git ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał neo. Miałem radiówkę i przesiadłem się na neo ---> niebo a ziemia!

 

@lukas_gab

Jesteś szczęściarzem jak masz taką radiówkę. Takie transfery na radiu to się zdarzają raz na tysiąc. Dużo jednak zależy od dostawcy.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

Pamietajcie, ze WiFi to tylko metoda przesylania danych, ktora jest dosyc dobra, jednak przez wielu ludzi zostala ze tak powiem obdarta z... wszystkiego... Ping do AP kolo 5-6ms jest, wiec niewiele wiecej od kabla, nastomiast po prostu pseudoproviderzy wykorzystali to, ze nie trzeba sie pierdzielic z koncesjami i laduja 100 osob na DSL 4/0.5 mbit i potem padaja takie opinie ze radio to chlam. U mnie w miescie jest dobra radiowka, z symetrykiem 12/12 i ping do wp oscyluje stale w granicach 20ms. Transfery stabilne, pakiety mozna sobie wybrac, itd. Takze metoda przesylania danych nie ma nic do providera.

[/OT]

 

A co do tematu, to zalezy od tego czy grasz w cos po necie czy nie. Jesli grasz - odpowiedz oczywista(Neo) jesli nie, mozna sie zastanawiac czy miesiecznie wykraczasz poza limit. Jak nie to znow neo, jak tak to pozostan przy radiowce. Na + do neo dochodzi tez fakt, ze mozesz sprzedac karte WiFi i antene, kabel itd i miec na jeden/kilka miesiecznych abonamentow jakgdyby za freeko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...