Skocz do zawartości
115750

Sempron 3300+

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję płytę Asus K8N4-E Deluxe (nVidia nForce4 4X) rev 1.01A i do tego jakiegoś Semprona. Myślałem o Sempronie 3300+.

Chciałbym go trochę podkręcić? Czy ten procek można łatwo podkręcić? Czy może lepsza będzie wersja np 2800+ ale ta chyba nie ma Cool'n'Quiet.

 

Doradzcie co wybrać. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C&Q nie działa podczas podkręcania :)

Zresztą AMD nie zaleca o/c gdy wgrany jest driver dla AMD64 C&Q.

 

Jeśli Ci się bardzo nie śpieszy poczekaj na Semprona w wersji na socket AM2, ceny atrakcyjne tylko odrobinę wyższe niż obecnych.

Wymieniasz płytę więc można by o takiej opcji pomyśleć. Niestety musisz też zainwestować w DDR'y 2 667.

 

Sempron 3300+ ma 128KB cache L2, a 2800+ ma 256KB.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę muszę zamówić już dzisiaj. Zależy mi na Sempronie, które będzie można w miarę prosto i bezboleśnie podkręcić. Lepiej żeby miał 256 KB cache.

Dopiero model 3100+ ma 256 KB cahce a;e ten jest prawie o 100 zł droższy.

Skłaniam się ku temu 2800+ tylko, czy bez możliwości podniesienia napięcia (brak C'n'Q) będę mógł go jakoś sensownie (min. 25%) podkręcić?

Edytowane przez 115750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku temu 2800+ tylko, czy bez możliwości podniesienia napięcia (brak C'n'Q) będę mógł go jakoś sensownie (min. 25%) podkręcić?

2,2-2,5 Ghz, w zależności od sztuki i ilości modułów pamięci, czyli 25% masz gwarantowane, trzeba mieć wyjątkowego pecha (albo brak umiejętności), aby 2800+ nie poszedł nawet o 25% bez zmiany Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te w bicie są sprzedawane tylko w zestawach lub jeśli dobierzesz do niej płyte główną. Szkoda że nie ma w wersji box bo sam bym wziął (oem ma tylko 12 ms gwarancji a 2 lata wiecej to chyba lepiej..)

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli biezesz asusa k8n4-e deluxe to nie biez procka bez C'n'Q ja mam 3000+ Z Ta plyta i jestem zadowolony. najlepiej zebys wziol 3100+ ale jesli nie masz funduszy to 3000+ bedzie dobry ;]

Właśnie tak zrobiłem. Zamówiłem 3100+ ewentualnie dałem możliwość sprzedawcy zmiany na Semprona 3000+ na s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...