Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos zna odpowiedz dlaczego w Everescie pokazuje DRAM:FSB Ratio - CPU/6 ?? Co to ma znaczyc ?

Pasz platforme AMD K8, gdzie częstotliwoś pamięci jest częstotliwością procesora podzieloną prze dzielnik który ustawisz (w amd k7 i intelu naprzyklad masz prace pamięci asynchroniczną do FSB np 1:1, 4:5 itd., zamiast dzielników).

 

CPU/6 oznacza że czestotliwość paięci to częstotliwość proca podzielna przez 6, czyli np. masz procka taktowanego 2400MHz to pamięci w twoim przypadku działają z czestotliwością 2400MHz/6=400MHz lub jak kto woli DDR800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytę Gigabyte'a M55plus-S3G. Wraz z nią działa Athlon 3000+ w tej chwili na szynie HT=275 MHz. Niestety musiałem ustawić dzielnik dla pamięci na 400, w związku z czym działają z prędkością 275MHz x 2 = 550 MHz. Pamięci to Goodram. Nie wiem na jakich są kościach - z opisu, który znalazłem na tym forum wynika że to elpidy ale na wszelki wypadek podam oznaczenie:

 

u góry: "GE5108GA-JN"

u dołu: jakieś kółeczko w lewym rogu i napis "DDR2 DBHD"

 

kości są nieduże, takie "kwadratowe".

 

Chciałem pamięci ustawić na dzielniku 533, wtedy działałyby (o ile dobrze policzyłem) z prędkością ok. 700 MHz. Niestety jak tak zrobię (przy timingach ustawionych na auto: 5-5-5-19 CR=1) bios się resetuje do bezpiecznych ustawień. Próbowałem luzować te timingi, zwiększać napięcie, ustawiłem CR na 2 i ciągle to samo. W najlepszym wypadku Windows się ładuje do pewnego momentu i wyskakuje Bluescreen. Czy te pamięci są takie cienkie czy ja robię coś nie tak?

 

Dodam jeszcze, że na ustawieniach pamięci - dzielnik=400, timingi=AUTO spokojnie ustawiłem HT=290 i załadował się windows, więc proc i płyta mnie chyba tu nie ograniczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo ale jak to zrobić i jak zmienić SPD ja mogę to wykonać ale dajcie dokładna instrukcją

 

juz wiem ale nie moge uruchomić u siebie SPDTool, nie wiem czy to wina windy 64bit czy chipsetu

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak jest z GoodRAM obecnie w sklepach. Jakie jest prawdopodobieństwo ze trafi sie na D9, konkretnie chodzi mi o GoodRAM 1GB (2x512MB) PC800 CL5 PRO (w esc 460zl). Jeśli jest padaka to może nie ma co wywalać kasy na PC800 tylko wziąć 667MHz (zawsze to 100zł w kieszeni) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak jest z GoodRAM obecnie w sklepach. Jakie jest prawdopodobieństwo ze trafi sie na D9, konkretnie chodzi mi o GoodRAM 1GB (2x512MB) PC800 CL5 PRO (w esc 460zl). Jeśli jest padaka to może nie ma co wywalać kasy na PC800 tylko wziąć 667MHz (zawsze to 100zł w kieszeni) ?

masz jakies 5% szans na d9, ale racej w sklepie nie dostaniesz juz takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dałem posta w temacie o Micronach, ale postanowiłem też wklepać tutaj:

D9GMH from 2x1GB GoodRAM PRO zrobiły na KN9SLI 425MHz na dzielniku 667, Sempronie 3500+ i napięciu 2.3V

Marnośc nad marnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help...

 

W RMMA zakładki chpiset, memeory, spd mam puste!!

 

Mam P5N-E e4300 i Goodramy 2x1Gb 667MHz............

Pracuja w dualu.

W CPU-Z są widoczne w zakładce: memory.

 

Nic nie jest podkręcone. Win XP chodzi stabilnie.

Nie testowalem pamieci zadnym programem do obciążania systemu.

 

Co to może byc...??????

 

Pozdrawiam,

BJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tilas21

Mam plytke : Gigabyte Ga-965P S3 procek: E4300 @ 2,4 w BOXie + DDR2 Goodram 1GB 667MHz PC-5300 CL5 niestety niewiem jakie kosci ale nie sa dla mnie najwazniejsze testy lecz codzienne korzystanie z komputeraz na najwyzszych jak to mozliwe ustawach ale takie optymalne ustawy (zaznaczam ze kosci niesa chlodzone:/). Zastanawiam sie na ile moge pociagnac kosci czy lepiej sklaniac sie do predkosci MHz czy moze timingami ?? Dopiro co sie przesiadem z ddr1 i niewiem ile kosci moga wytrzymac jakie sa objawy gdybym przesadzil np. z predkoscia (niepodwyzszajac V)...

 

Aha zasilka to Chieftec (jakos tak:P sie pisze) 420W - po zmianie predkosci cpu na 2,7 i zmianie kosci na 4 4 4 12 i 600 komp co prawda sie wlacza ale inaczej niz z samego 2,4... tzn. robi restart ale calkiem odcina zasilanie a pozniej dopiero startuje (jak z wylaczonego).

 

Napiszcie mi jakie sa optymalne takie bezpeczne ustawy (o proca sie nieboje ale kosci) tak abym mogl spac spokojnie (zaznaczam ze czasem komp dziala po 20h) zeby kosci mi sie niewydymily. Moze troche przesadzam ale wole dmuchac na zimne (kosci:D) zamiast zbierac proszek.:)

 

 

GG:5134075

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem dlaczego tak cienko wykręciłeś ten zestaw 2x1gb coś musi być nie tak może jakieś odrzuty d9.Co tu gadać nie warto już brać tych goodramów nowych za tą cenę.

Są - sprawdzane organoleptycznie.

Dlaczego? Ja wiążę ze sobą trzy powody: PCB, proc, ABIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są - sprawdzane organoleptycznie.

Dlaczego? Ja wiążę ze sobą trzy powody: PCB, proc, ABIT.

Jak nie sprzedam swoich pamięci to chyba kupię tego Abita bo na mojej płycie nie wycisnę z nich więcej jak to co w podpisie.Aha i jeszcze jedno moje pamięci nie mogę ustawić na 1T nawet na normalnych taktach czy to wina płyty? Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprzedam swoich pamięci to chyba kupię tego Abita bo na mojej płycie nie wycisnę z nich więcej jak to co w podpisie.Aha i jeszcze jedno moje pamięci nie mogę ustawić na 1T nawet na normalnych taktach czy to wina płyty?

Nie wiem - dla mnie coś takiego jak 2T nie istnieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plytke : Gigabyte Ga-965P S3 procek: E4300 @ 2,4 w BOXie + DDR2 Goodram 1GB 667MHz PC-5300 CL5 niestety niewiem jakie kosci ale nie sa dla mnie najwazniejsze testy lecz codzienne korzystanie z komputeraz na najwyzszych jak to mozliwe ustawach ale takie optymalne ustawy (zaznaczam ze kosci niesa chlodzone:/). Zastanawiam sie na ile moge pociagnac kosci czy lepiej sklaniac sie do predkosci MHz czy moze timingami ?? Dopiro co sie przesiadem z ddr1 i niewiem ile kosci moga wytrzymac jakie sa objawy gdybym przesadzil np. z predkoscia (niepodwyzszajac V)...

 

Aha zasilka to Chieftec (jakos tak:P sie pisze) 420W - po zmianie predkosci cpu na 2,7 i zmianie kosci na 4 4 4 12 i 600 komp co prawda sie wlacza ale inaczej niz z samego 2,4... tzn. robi restart ale calkiem odcina zasilanie a pozniej dopiero startuje (jak z wylaczonego).

 

Napiszcie mi jakie sa optymalne takie bezpeczne ustawy (o proca sie nieboje ale kosci) tak abym mogl spac spokojnie (zaznaczam ze czasem komp dziala po 20h) zeby kosci mi sie niewydymily. Moze troche przesadzam ale wole dmuchac na zimne (kosci:D) zamiast zbierac proszek.:)

GG:5134075

Zwiększaj MHz a nie timingi, ponieważ ta płyta niestety obsługuje pamięci i procesor w stosunku 1:1, a ten procesor potrafi pracować ponad 3GHz (3.2GHz to norma dla E6300 i podstawowego napięcia, nie wiem jak jest w przypadku E4300)

Dziwny restart to normalna sprawa w DS3, to nie wina zasilacza. Sprawdź tylko, czy po takim restarcie przyp[adkiem płyta nie przywróciła defaultowego taktowania CPU i/lub RAMu. Jak tak, to w BIOS i zmniejsz.

Jeśli kiedyś się zacznie restartować w kółko, tzn, że jest problem z RAMem. Wtedy trzeba wyjąć super szybki RAM i włóżyć zwykłe DDR2-533 - komp się uruchomi, można będzie zwiększyć napięcie na RAM i zapisać zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...