Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam się nad kupnem kości GoodRAM. Mam dylemat nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 800MHz czy 677MHz :blink: . Jaka będzie różnica w wydajności??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem Goodramy 2x1 GB PC6400 oraz Goodram PRO 2x1 GB PC6400

 

Ciekawostka... Goodram ma IDENTYCZNE PCB jak Team Group PC9600 (GKX), czyli oparte jest na 99% na 6-ścio warstwowym PCB :blink: Jedyna różnica, to fakt, że na goodramach nie ma NIC napisane jeśli chodzi o PCB, ani nr seryjny, producent etc :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te do których dałeś link to są właśnie PC6400 "Value" CL5 (te oparte są o układy Aenona). A Goodram PRO PC6400 CL5 to te w niebieskich radiatorach i podobno używające D9 GMH... :D Sprawdzi się.

 

 

BTW

 

Właśnie sprawdziłem i moje stare Goodramy 2x1 GB PC5400 (667) też mają identyczne PCB... czyli wychodzi na to, że Goodram stosuje świetne PCB... a niskie osiągi w OC są spowodowane SPD albo kośćmi z odzysku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 1,5GB ramu tzn. 1x1GB i 1x512mb, chcę dokupić drugą kostkę 512mb, i czy te 3 kostki zaniżą mi szybkość kompa??, kupiłabym 1GB, ale kasy brak , Proszę o odp. Chodzi o kości goodram 667mhz. No i czy nie będzie problemów?? , i później zmienie na 2x1GB ;) .POZDRo.

Edytowane przez britfanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was małe pytanko. W chwili obecnej, posiadam, dwie pamięci DDR2 512MB 800MHz GoodRam Pro CL5 i planuję kupno 2x 1024MB 800MHz GoodRam Pro CL5. Orientujecie się czy seria PRO dalej jest na D9? Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.gral.pl/preview/GoodRAM/DDR2204...lDDR2CL5_91.php. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam mortex

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące najlepszego ustawienia ramu, ram działa mi na 3 różne sposoby:

 

1. 333MHz@303Mhz 4-4-4-12 1T

 

2. 333MHz@404MHz 5-5-5-15 2T 2.05V

 

3. 333MHz@476MHz 6-6-6-18 2T 2.2V (tutaj ewentualnie jeszcze delikatnie mogę zmienić timingi prócz cl to musi być na 6 a inne mogę np: 6-5-5-16 2T czy to lepsze ?)

 

którą z tych opcji najlepiej wybrać ?

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tą 2 ;]

a czemu ?

 

według testów odczyt i zapis do ramu jest najlepszy na opcji 3

 

teraz testuje ustawienie nr 3 z timingami 6-5-5-14 2T i np czas oczekiwania to 49ns.

 

Nie znam się zbytnio mógłby ktoś wyjaśnić w skrócie czemu którą konfiguracje ?

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ?

 

według testów odczyt i zapis do ramu jest najlepszy na opcji 3

 

teraz testuje ustawienie nr 3 z timingami 6-5-5-14 2T i np czas oczekiwania to 49ns.

 

Nie znam się zbytnio mógłby ktoś wyjaśnić w skrócie czemu którą konfiguracje ?

W praktycznym zastosowaniu, na AM2 najlepiej wyciskać tyle ile się da, ale na CL4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktycznym zastosowaniu, na AM2 najlepiej wyciskać tyle ile się da, ale na CL4.

to u mnie przy cl4 mogę mieć jedynie poniżej taktów standardowych gdyż przy tak podkręconym procku dzielniki mam tak że albo 303mhz cl4 albo potem cl5 404mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz tę opcję, dla której masz najlepsze czasy dostępu i odczyt/zapis - to będzie opcja najlepsza.

to z tego wynika że najlepsza opcja to 6-5-5-12 2T 333Mhz@476MHz 2V wtedy mimo takich timingów to mam czas dostępu najlepszy 49ns a odczyt i zapis to już znacznie większy od tamtych. Teraz testuje stabilność parę godzin programami gold memory, super pi, toast w tle i prime :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie mam :]

i ja ;)

 

moje coś z P5N-E SLI sie nie lubiły bo robiły 980-4-3-3-3 2.25V i ani mhz wiecej niezaleznie od timingów i napiecia - teraz na QuadGT ciągle z nimi walcze ale 3 na tej płycie nie chcą chodzić.

 

edit - gdzies mi screena wcięło z 4-3-3-3 - mam tylko 4-4-4-4

post-597-1178132676_thumb.jpg

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile tobie lataja na maxa?:] prime 520 4-4-4-12 2.5V narazie leci.

Żal się przyznawać, ale na szrotowatym AM2 jebią tylko 425MHz :( - CL4-4-4-12-1T. Wszystko to na 2.3V.

 

Nie mam narazie czasu ich lukać na Intelu/nVidii pod Intela.

 

Jak będzie możliwość to napewno je przelece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal się przyznawać, ale na szrotowatym AM2 jebią tylko 425MHz :( - CL4-4-4-12-1T. Wszystko to na 2.3V.

 

Nie mam narazie czasu ich lukać na Intelu/nVidii pod Intela.

 

Jak będzie możliwość to napewno je przelece.

lol, ja trzaskam teraz prime 530 na Foxconnie C51m, A64 3500+ :] syca te pamieci z lekka.

 

ehh, teraz widze ze ty masz 1T, ja 2T jak to wiekszosc testuje

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, ja trzaskam teraz prime 530 na Foxconnie C51m, A64 3500+ :] syca te pamieci z lekka.

Davaj mi tutaj wszystkie timingi i napięcia bo nie wierzę własnym oczom :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...