Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie uda Ci się dorwać DFI LP na nF4 to zainteresuj się wersją z chipsetem od ATi http://www.4speed.pl/index.php?id_towaru=1720&stan=opis

 

http://allegro.pl/item151644381_hit_dfi_la..._fv_gw_24m.html

 

Poczytaj topic http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=216457 i sam oceń czy będzie Ci pasować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Carl Orff

ultra-d mozna jeszcze wyhaczyc czy to na allegro czy w sklepach online. natomiast nie wiecie moze gdzie mozna dostac jeszcze experta? moze ktoś z waszych znajomych ma i skusi sie na dobra cene za ta plytke? :)

Edytowane przez Carl Orff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

No i przyszła kryska na Matyska hehehe. No ale mi do siechu nie jest a wręcz juz te podkowy pod oczami i brak snu nie długo mnie wykończą. :mur:

 

Czyli: Panowie sprawa wygląda tak: Od pewnego czasu gdzieś około od 3 tyg komp zaliczał mi restarty z Bsod dwa do czterech razy dzirnnie różnie. Następnie nie dało się zainstalowac żadnych gier programów i tym podobnie w trakcie wołał że błędy i takie tam. Z gier wywalało mnie albo restarem albo jakimś tam debugowaniem (błedem progamu), myśle dość, stawiam nowy system no i koniec systemu nie da sie postawić (użyty sprzęt do postawienia to zapasowa karta graficzna na Pcie jak i na zwykłe Pci zapasowa karta sieciowa jedna kość pamięci 3 dyski 2 napędy 6 płytek z windowsem miernik napięć , sprzęt wyciągnięty z budy podpięty na pająka, 12 uptade biosów) i nic. W trakcie instalacji występują takie błedy standartowy bluescren (za każdym razem z innym błędem zapisałem ich około 25 różnych więc nie ma co się nad nimi rozpisywać) brak możliwości odczytu jakiegoś pliku, zawieszanie się podczas instalacji, bardzo długa instalacja. Wymiana biosu powodowała brak kompatybilności płyty z pamięciami ( co jest najlepsze moje pamiątki a minowicie 2x512 Patriot XBLK TCCD są na czas obecny zupełnie nie kompatybilne z płytą na każdym biosie i w różnych slotach czy to pojedynczo czy w dualu, nadmieniam że sprzęt chodził ponad półroku bez żadnych problemów co jest najlepsze pamięci 12 godzin testoweałem memtestem i zero błędów. Sprzęt udało mi się reanimować i postawić system na kości pamięci zupełne nimoname 256/400 i tylko wyłącznie na jednym slocie - pomarańczowym 3 . W takim configu sprzęt jest stabilny i nie robi żadnych cudów. Wymieniałem taśmy. Zasilacz sprawdziłem na napięciach stabilne jak skała, puszczałem na jednej linii 33A i na standartowo na dwóch liniach. Wracając do udanego postawienia systemu na kości nimoname po zmianie na moje TCCD niestety komp zadko kiedy wchodzi do systemu a jak już wejdzie wystarczy coś zrobić i restart. Próba wyciągnięcia bateryjki na całą noc bez napięcia na płytę nie pomogło. Wszystko zostało wymienione za wyjątkiem procesora (brak dostępu do zamiennika) no i płyty gł. Płyta jest oczywiście na gwarancji ale z takimi objawami gdy się da system postawić na pierwszej lepszej pamiatce i chodzi one bez problemu to nawet nie ma sensu jej wysyłać Pamiątki powinny być również sprawne sprawdzałem w innym kompie i 12 godzin memtestana płycie mojej DFi(tej podobno zwalonej) i testy pod biosem dosem, chodzi bez problemu płyta jak i kości. Alphami i napięciami również się bawiłem i nic objawy dalej te same. Jak wcześniej wspomniałem tylko procesor nie był wymieniany i pytanie z mojej strony Czy kontroler pamięci w procesorze mógł zostać w jakiś sposób uszkodzony by powodował takie cuda?? Kolejne pytanie i zarazem prośba: może ktoś miał podobne objawy i jak temu sprostał. Lub jakieś podpowiedzi z waszej strony co jeszcze można zrobić by ten sprzęt zaczą normalnie działać.THX.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne jazdy w kwietniu tego roku, nawet pamięci widzę, że te same :-P No i samo jej przeszło gdzieś po miesiącu i do dzisiaj jakoś wszystko działa, bios wgrałem 510-2 i na wszelki wypadek od pół roku już windy nie przeinstalowywałem bo tez wtedy miałem BSODy przy instalce. Z zasady jest tak, ze jak coś już na DFI działa to lepiej nie ruszać bo może być tylko gorzej, tak więc od pół roku nie kombinuje już nic, dałem CAS na 3, no i teraz czekam na C2D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie...

 

 

(czytałem manual kilkakrotnie) możecie powiedzieć mi gdzie na MOBO lan party ultrad podłączyć front Audio, czy tylko Karajan wchodzi w grę, mam dźwiękówkę creative ale tam też nie ma wejścia audio front

 

 

z góry dzięki

 

Wszystkiego dobrego w 2007,

przede wszystkim tańszego sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zaliczylem opisywany tu wczesniej problem(nie po raz pierwszy zreszta) ze przy probie uruchomienia kompa bootowanie staje po wypisaniu modelu BIOSu i nazwy CPu i ani linijki dalej, resety biosu nic nie pomogly. Musialem wyciagnac baterie na dobre 10minut. PO ponownym uruchomieniu wszystkiego znow to samo. Pomoglo wypiecie wszystkich kabli z USB i uruchomienie bez nich. Potem wpiac je ponownie najpierw klawiatura. potem reszta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co na obecna godzine widze to dfi-street wogle nie dziala, zadnych postow, zadnych tematow, nic (wszystko pokasowane?), tylko taka innformacja:

please contact DFI for technical supportUSA: techsupport@dfiweb.comEurope: support@dfi-europe.nlEverywhere else: dfits@dfi.com.tw
Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jak delikatnie się ukruszy mostek w DFI to można się liczyć z jakimiś problemami, bo nie wiem czy tak już miałem czy nie ale przy zakładaniu bloku na nb zauważyłem ze na rogu jest jakieś minimalne ukruszenie... na razie komp sie włącza i nie mam problemów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jak delikatnie się ukruszy mostek w DFI to można się liczyć z jakimiś problemami, bo nie wiem czy tak już miałem czy nie ale przy zakładaniu bloku na nb zauważyłem ze na rogu jest jakieś minimalne ukruszenie... na razie komp sie włącza i nie mam problemów..

 

moze to tylko powiedzmy " zewnetrzna powloka " krzemiku .. ja z venice mialem podobnie .. rog jajca byl lekko ukruszony a procek dzialal calkiem normalnie ;) ... tylko uwazaj zebys go jeszcze nie "udupil" i wsio powinno byc gites ;))

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to tylko powiedzmy " zewnetrzna powloka " krzemiku .. ja z venice mialem podobnie .. rog jajca byl lekko ukruszony a procek dzialal calkiem normalnie ;) ... tylko uwazaj zebys go jeszcze nie "udupil" i wsio powinno byc gites ;))

 

pzdr

dzięki że mnie pocieszyłeś, założyłem blok i na razie jest ok B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jak delikatnie się ukruszy mostek w DFI to można się liczyć z jakimiś problemami, bo nie wiem czy tak już miałem czy nie ale przy zakładaniu bloku na nb zauważyłem ze na rogu jest jakieś minimalne ukruszenie... na razie komp sie włącza i nie mam problemów..

 

mam dokladnie to sdamo podczas rozbierania poprzedniej rewizji zauwazylem uwalony rog i nie wiedzialem czy juz bylo czy podczas zdejmowania bloku.... ;(( ale jednak juz bylo wiec kompik chodzi nadal :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI niesmiertelna :lol: ile razy tez zdarzalo sie ze ktos zalal mobo i hulala dalej .. ;) ja osobiscie jeszcze chipsetu nie uszkodzil;em ale ile zwarc juz bylo .. przezyla nawet eksplozje zasilacza .. poszlo po mobo ramach i procku, z czego tylko ten ost. "umarl" - venice bez czapki.. jakis czas nie dzialal, nagle ozyl i go sprzedalem za 135 zl :lol: .. ;o

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo prosze o pomoc po wgraniu biosu winfleshem (bios 623) mohja myszka przestała pracowac (mysz na ps2) gdy nia poruszam jest zero reakcji :mur: zasilanie do myszki normalnie dochodzi bardzo prosze o pomoc :mur: bo mnie szlag a chwile trafi :mur: :mur: moze chodzi o jakas opcje w biosie albo cos takiego

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

No i przyszła kryska na Matyska hehehe. No ale mi do siechu nie jest a wręcz juz te podkowy pod oczami i brak snu nie długo mnie wykończą. :mur:

 

Czyli: Panowie sprawa wygląda tak: Od pewnego czasu gdzieś około od 3 tyg komp zaliczał mi restarty z Bsod dwa do czterech razy dzirnnie różnie. Następnie nie dało się zainstalowac żadnych gier programów i tym podobnie w trakcie wołał że błędy i takie tam. Z gier wywalało mnie albo restarem albo jakimś tam debugowaniem (błedem progamu), myśle dość, stawiam nowy system no i koniec systemu nie da sie postawić (użyty sprzęt do postawienia to zapasowa karta graficzna na Pcie jak i na zwykłe Pci zapasowa karta sieciowa jedna kość pamięci 3 dyski 2 napędy 6 płytek z windowsem miernik napięć , sprzęt wyciągnięty z budy podpięty na pająka, 12 uptade biosów) i nic. W trakcie instalacji występują takie błedy standartowy bluescren (za każdym razem z innym błędem zapisałem ich około 25 różnych więc nie ma co się nad nimi rozpisywać) brak możliwości odczytu jakiegoś pliku, zawieszanie się podczas instalacji, bardzo długa instalacja. Wymiana biosu powodowała brak kompatybilności płyty z pamięciami ( co jest najlepsze moje pamiątki a minowicie 2x512 Patriot XBLK TCCD są na czas obecny zupełnie nie kompatybilne z płytą na każdym biosie i w różnych slotach czy to pojedynczo czy w dualu, nadmieniam że sprzęt chodził ponad półroku bez żadnych problemów co jest najlepsze pamięci 12 godzin testoweałem memtestem i zero błędów. Sprzęt udało mi się reanimować i postawić system na kości pamięci zupełne nimoname 256/400 i tylko wyłącznie na jednym slocie - pomarańczowym 3 . W takim configu sprzęt jest stabilny i nie robi żadnych cudów. Wymieniałem taśmy. Zasilacz sprawdziłem na napięciach stabilne jak skała, puszczałem na jednej linii 33A i na standartowo na dwóch liniach. Wracając do udanego postawienia systemu na kości nimoname po zmianie na moje TCCD niestety komp zadko kiedy wchodzi do systemu a jak już wejdzie wystarczy coś zrobić i restart. Próba wyciągnięcia bateryjki na całą noc bez napięcia na płytę nie pomogło. Wszystko zostało wymienione za wyjątkiem procesora (brak dostępu do zamiennika) no i płyty gł. Płyta jest oczywiście na gwarancji ale z takimi objawami gdy się da system postawić na pierwszej lepszej pamiatce i chodzi one bez problemu to nawet nie ma sensu jej wysyłać Pamiątki powinny być również sprawne sprawdzałem w innym kompie i 12 godzin memtestana płycie mojej DFi(tej podobno zwalonej) i testy pod biosem dosem, chodzi bez problemu płyta jak i kości. Alphami i napięciami również się bawiłem i nic objawy dalej te same. Jak wcześniej wspomniałem tylko procesor nie był wymieniany i pytanie z mojej strony Czy kontroler pamięci w procesorze mógł zostać w jakiś sposób uszkodzony by powodował takie cuda?? Kolejne pytanie i zarazem prośba: może ktoś miał podobne objawy i jak temu sprostał. Lub jakieś podpowiedzi z waszej strony co jeszcze można zrobić by ten sprzęt zaczą normalnie działać.THX.

 

Pozdr.

 

Witam ponownie!!!

 

Wracając do mojego problemu to rozwiązałem go tylko połowicznie, a mianowicie- po wyciągnięciu bateryjki i odłączeniu od kompa wszystkich kabelków jakie się da ( dlatego iż mierząc miernikiem napięcia zauważyłem iż podczas wyłączonego zasilacza, czyli jak to rozumieć na płycie nie powinno być żadnego prądu, lecz kiedy był monitor podłączony do karty graficznej i był na czuwaniu miernik wykazywał znikomy prąd przepływający przez płytę główną) i zostawieniu go na parę godzin, komputer po podłączeniu wszystkiego jak należy i włączeniu chodził bez problemu (jak należy), ale wystarczy tylko reset i koniec czyli dalej głupiał jak trza. Zrobiłem jedną jedyną rzecz jakiej wcześniej nie zrobiłem a mianowicie przestawiłem Command Rate na 2 i od tej pory komputer chodzi bez problemu.

 

Musze stwierdzić coś takiego: wejdę tutaj już na płszczyznę metafizyczną, iż model płyty jaką posiadam i wy również ma własną duszę . Jest to dla mnie nie wytłumaczlne jakim cudem po pół roku bezproblemowego używania danego sprzętu nagle się jej uwidziało że od dziś nie lubi sie z pamiatkami :-P Mam nadziej że się nie długo polubia znowu :lol:

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym poczatku chcialbym z gory serdecznie przeprosic za swoja (prostacka) prosbe o pomoc. Staralem sie przeczytac regulamin i poczatkowe tematy na forum, ale dalej nie wiem jak uzyskac pomoc potrzbebna mi konkretnie dlatego pytam:

 

Jestem szczesliwym posiadaczem plyty DFI Lanparty NF4 Ultra-D. Z plyty jestem super zadowolony, dodam od razu iz nie mam pojecia o podkrecaniu procka i pamiatek. Kiedys staralem sie poczytac, ale za bardzo mi nie wychodzilo - dalem sobie na spokoj i uratowalo mnie CMOS Reloaded.

Jednak cos podkusilo mnie ostatnio do aktualizacji Biosu - z racji problemu o ktorym tu doczytalem - nie wykrywania czasami dyskow SATA.

Pobralem zatem Bios z dnia 2006/04/06 ze strony DFI. Do tej pory nie wiem czy jest on odpowiedni z racji adnotacji The BIOS Upgrade for SST 49LF040B LPC flash ROM Only - nie wiem co oznacza to do tej pory. Posiadalem wczesniej BIOS 2005/11/14. Po wgraniu Biosa i probie odpalenia komputera uzylem opcji Load Optimized Defaults, po wlaczeniu sie Windowsa zaczely sie klopoty, komputer zrestartowal sie dwukrotnie wypisujac blad 0x0000000F i pozniej juz same zera. Doczytalem ze klopot dotyczy badz konfliktu sprzetowego, badz przetaktowania procka badz klopotow z pamiecia. Sprobowalem wowczas przywrocic bank pamieci sprzed wgrania nowego Biosu. Wowczas komputer nawet sie nie podniosl, nie pomogla zworka last bootable (safe boot), dopiero clear CMOS uruchomil kompa ponownie. No i ciagle problemy z blue screenem. Dzisiaj bylem w serwisie, ale zbytnio Panowie mi nie pomogli, co prawda komp chociaz zaczal byc stabilny, ale sam poustawialem kilka ustawien pamieci na auto i dopiero pomoglo. Moja pamiec to 1 kostka GB Corsair VS1GB400C3. Aha, dodam ze Panowie przelozyli kostke w ten dolny pomaranczowy slot z gornego i to obudzilo u nich kompa. Serdecznie prosze o podanie ustawien, ktore bylyby dla mnie stabilne, podaje ponizej swoje, z gory dziekuje :

 

DRAM Voltage Control 2.80 V - zmienione dzisiaj z 2.60

 

DRAM Frequency Set - By DRAM SPD Value

CPC Disable

Tcl - Auto

Trcd - Auto

Tras - Auto

Trp - Auto

Trc - Auto

Trfc - Auto

Trrd - Auto

Twr - Auto

Twtr - Auto

Trwt - Auto

Tref - Auto

Odd Divisor Correct - Disable

Dram Bank Interleave - Disable

DQS Skew Control - Auto

DQS Skew Value - 0

DRAM Drive Strenght 0 Auto

DRAM Data Drive Strenght - Auto

Max Async Latency - Auto

Dram Responce Time - Normal

Read Preamble Time - Auto

IdleCycle Limit - Auto

Dynamic Counter - Auto

R/W Queue Bypass - Auto

Bypass Max - Auto

32 Byte Granularity - Auto

 

Pozdrawiam

 

Przepraszam Administratorow za ponowienie postu, gdyz wczesniej wkleilem go w zlej kategorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o pomoc na pytanie z Postu 1247 może chodzi o jakies ustawienia w biosie albo cos takiego teraz podeplem od kumpla mysz na usb i normalnie wszystko hula :mur:

a tak wogóle jakim programem jest najlepiej robic z pod windoswsa update biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo prosze o pomoc po wgraniu biosu winfleshem (bios 623) mohja myszka przestała pracowac (mysz na ps2) gdy nia poruszam jest zero reakcji :mur: zasilanie do myszki normalnie dochodzi bardzo prosze o pomoc :mur: bo mnie szlag a chwile trafi :mur: :mur: moze chodzi o jakas opcje w biosie albo cos takiego

 

A powróciłeś do poprzedniego biosu?? Jeżeli nie to to zrób. Jezeli nie potrafisz zrobić tego bez myszki to zrób to pod dosem.

 

 

Ściągnij bios z tej stronki mianowicie pierwszy:

( http://us.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=US ). Załatw sobie dyskietke startową win98 zabootuj komputer z dyskietki, jak Ci sie już wyświetli program dosowy włóz dyskietkę z biosem i wpisz tylko "AUTOEXEC" i enter, reszta już pójdzie automatycznie. Podczas tego uważaj by CI się komp nie zrestartował albo nie daj Bo... zabrakło prądu. No i zobaczysz czy CI mysz będzie chodziła poprawnie. Narazie tyle.

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zawsze było, że mysz nie działała na USB tylko pod PS2... :D

 

@Pat_Garrett

 

widzę, że też konflikt na linii TCCD i DFI, jak już mówiłem tez tak miałem, ale 2T to chyba lekka przesada, tak jak pisałem spróbuj 510-2 i spróbuj moich ustawień, w końcu memki widzę, że te same

 

Dołączona grafika

 

Wszystko prszy 2.7v +0.03v, i odradzam najnowszy oficjalny BIOS bo na nim mi sie wszystko waliło :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak ktos juz powiedzial dfi ma swoja dusze, u mnie patrioty tccd smigaja az milo i to na oryginalnym najnowszym biosie 2006/04/06 (taki juz byl od nowego ja nie zmienialem)

 

o tutaj stronke wczesniej http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2443354

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mozesz podpowiedziec jakie masz dokladnie timingi a swoich pamieciach?

ja wlasnie lada moment bede odbieral nowa plyte (dlugo oczekiwana dfi) i nowego procka - w koncu mam nadzieje ze uda mi sie przetestowac co moga moje pamiatki (z siga)

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AV8

 

U mnie było tak samo śmigało wszystko na nowym biosie (2006/04/06) aż miło aż sie jej odwidziała współpraca hehehe.

 

@yacenty

 

Pamiątki u mnie śmigały identycznie jak u wozaq czyli 2,5-4-4-8 a kiedyś nawet udało mi się stabilnie ustawić identycznie jak u kolegi wyżej czyli 2.5-4-3-6.

Ja narazie odczekam troszkę moze sie polubią i będzie to działało jak kiedyś.

 

Dlaczego człowiek nie pomyślał by od razu zminiec CR na 2T miałbym przynajmniej 5 nocy przespanych hehehe, ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło przynajmniej porządnie odkurzyłem kompa. Tylko szkoda pasty Liquid Pro, a co się omeczyłem by zdj procka oczywiście wyerwałem go z socketu a później nie mogłem odkleic od radiatora (juz myślałem że po procku, ale sklalpel pomógł), no i czyszczenie papierem wodnym procka i radiatora a później pasta polerska było trochę roboty.

 

@wozaq

 

Jak bedę miał chwilke to oczywiście przetestuje Twój bios czyli 510-2 ale narazie rzewnie mam dość ostatnich walk z mym KOLEGĄ DFI :-P .

I jeszcze jedno dlaczego wybrałeś akurat ten Bios przecież on jest akurat dedykowany pod mem Bh5 (winbond)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno dlaczego wybrałeś akurat ten Bios przecież on jest akurat dedykowany pod mem Bh5 (winbond)

Bo czytałem gdzieś tutaj na forum, że mimo, że jest do winbondów, to podobno jest też jednak dobry do TCCD :D Bodajże Hanu to gdzieś pisał czy ktoś. Generalnie dobrym biosem jest też ten 6xx-1 lub 3, ale nie pamiętam który dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde dfi ma swoje zagrywy mysz zaczeła działac po podłonczeniu starej klawiatury pod ps2 :lol: :lol:

edit

Myszka zadziała tylko wtedy gdy odpalam kompa z podłonczona stara klawiatura na ps2 :lol: :lol:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde dfi ma swoje zagrywy mysz zaczeła działac po podłonczeniu starej klawiatury pod ps2 :lol: :lol:

edit

Myszka zadziała tylko wtedy gdy odpalam kompa z podłonczona stara klawiatura na ps2 :lol: :lol:

OT:

Kosiarz, mała zagadka dla Ciebie: Ile błędów ortograficznych zrobiłeś powyżej ?

:-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...