Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj chyba padla mi sieciowka marvela(moze tez nvidii) na plycie.

Objaw byl taki, ze nagle padl internet i w "połaczeniach sieciowy" znikla ikonka sieciowki marvela oraz zlacza IEEE1394.

Dzis zrobilem formata wgralem stery i jest to samo...

 

SCREEN

post-104560-1174778537_thumb.jpg

 

 

Sieciowka Nvidii niby jest w spisie, ale moj provider jakos nie bardzo mogl ustalic adresu MAC ID, wiec czy tez moglo cos sie z nia stac??(sieciowka przy probach polaczenia z netem byla oczywiscie "on";))

 

Zanosic plyte do naprawy??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu 4 kości tylko w 2T. Czy jest jakieś uzasadnienie?

W skrócie będzie tak : kontroler ramu jak za pewne wiesz znajdujący się w CPU nie radzi sobie wcale z konfiguracją 4 kości i 1T ba nawet na 2T uświadczyć możesz nie małych problemów. Pretensje proszę kierować na www.amd.com ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zakupiłem niedawno płyte Dfi Lanparty NF4 i mam problem z dyskiem Sata.Po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu płyta nie widzi dysku.Muszę kilkakrotnie resetować Cmos,włączać i wyłączać zasilacz aż za którymś razem załapie.Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?Bios mam najnowszy ze strony producenta wersja "406".Nie ma znaczenia czy sprzęt jest po oc czy na ustawieniach defaultowych.Za każdym razem jest to samo.Po dwóch dniach mam już tej płyty serdecznie dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z moją płytą. Wczoraj dostała świra i nie mogłem jej przez cały dzień uruchomić. Za każdym razem paliły sie cztery diagnostyczne diody i na tym sie kończyło. W nocy jakimś cudem zaskoczyła pyta i pochodziła przez całą nockę. Rano robie restarcik i [gluteus maximus] to samo, na szczęście po kilkunastu próbach uruchomienia komp sie uruchomił. Wgrałem jakiś inny bios i problema nie ma, ale ..... nie wiem co jest z ustawieniami PCI-E (dodam, że płyty nie mam modowanej na SLI) przy defaultowych ustawieniach everest pokazuje mi, że aktywny jest tryb x1: (i faktycznie wydajność jest tragiczna :) )

post-21994-1175246893_thumb.jpg

Jeśli natomiast w biosie zmienie opcje SLI Broadcast na enabled(Auto) ... to nagle pci-e zmienia sie na x8.

Karte mam w górnym slocie, zworki ustawione na single VGA.

I teraz pytanko co zrobić aby grafa normalnie chodziła na pci-e x16?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko - co pozwoli nad lepszą kontrolę nad wentylami względem temp od smartguardiana

 

sg zachowuje się tak że jak temp przeskakuje start wentyle ruszają pełną mocą (lekko under 1000rpm),, tymczasem w idle spokojnie wystarczy mi poniżej 500rpm

 

Jako software controled mogę spokojnie ustawiać wybrane obroty.

 

A więc - jak zmienić obroty na danym progu w sg lub co da lepsze panowanie na wentylami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z moją płytą. Wczoraj dostała świra i nie mogłem jej przez cały dzień uruchomić. Za każdym razem paliły sie cztery diagnostyczne diody i na tym sie kończyło. W nocy jakimś cudem zaskoczyła pyta i pochodziła przez całą nockę. Rano robie restarcik i [gluteus maximus] to samo, na szczęście po kilkunastu próbach uruchomienia komp sie uruchomił. Wgrałem jakiś inny bios i problema nie ma, ale ..... nie wiem co jest z ustawieniami PCI-E (dodam, że płyty nie mam modowanej na SLI) przy defaultowych ustawieniach everest pokazuje mi, że aktywny jest tryb x1: (i faktycznie wydajność jest tragiczna :) )

post-21994-1175246893_thumb.jpg

Jeśli natomiast w biosie zmienie opcje SLI Broadcast na enabled(Auto) ... to nagle pci-e zmienia sie na x8.

Karte mam w górnym slocie, zworki ustawione na single VGA.

I teraz pytanko co zrobić aby grafa normalnie chodziła na pci-e x16?

dzisiaj miałem to samo. Ta płyta to inteligentna bestia, wygląda na to że zrobiła nam kawał z okazji 1 kwietnia ;) :)

 

Mi tak samo zaświeciły się 4 diody, żadne próby reanimacji nie pomagały, włożyłem innego procka, to samo, inną grafę to samo, w końcu poszedłem do kumpla, sprawdzałem poszczególne elementy i okazało się że wszystko sprawne ....

więc złożyłem od nowa u siebie i wszystko normalnie ruszyło...

magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że pewnego pięknego razu bez zapowiedzi mobo w ogóle nie wstaje to chyba przeżyje prędzej lub później prawie każdy użytkownik tej DFI. Sam miałem taki nazwijmy to „mały żarcik ze strony DFI” kilka ładnych razy, ale zazwyczaj wystarczyło zostawić mobo w spokoju na kilka godzin albo sprawdzony trik z długim C-Cmosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem nie odpalało po rozłożeniu i złożeniu kompa.Raz nie paliła po wyjęciu i ponownym włozeniu ramu i okazało się ,że muszę kości bardzo mocno wciskać w sloty,chyba jakiś brak styku :? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem nie odpalało po rozłożeniu i złożeniu kompa.Raz nie paliła po wyjęciu i ponownym włozeniu ramu i okazało się ,że muszę kości bardzo mocno wciskać w sloty,chyba jakiś brak styku :? ...

To akurat norma no przynajmniej u mnie jak po wsadzeniu ramu nie docisnę go jeszcze na środku to czasem wstanie czasem nie, ale nie nazwał bym tego czymś wyjątkowym prawie na każdej mobo (SD/DDR) zdarzyło mi się przynajmniej raz iż nie wstawała właśnie z winy nie dociśniętego ramu więc to raczej przypadłość samego slotu a nie płyty. Fakt iż z czasem slot się wrobił i kości wchodziły już za pomocą „jednego palca” ale to już inna historia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z płyta DFI NF4 Ultra-D

cooler na chipsecie w ogóle sie nie obraca

sprawdziłem temp w BIOS i sie okazało że jest -55'C (minus)

czasami się zdarza że cooler się włącza i temp jest normalna (kolo 40'C sprawdzałem SpeedFanem)

zaraz po włączeniu kompa wentylator sie obraca kilka sekund

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem to samo. Ta płyta to inteligentna bestia, wygląda na to że zrobiła nam kawał z okazji 1 kwietnia ;) :) ...

Tia, tylko ten kawał u mnie nadal trwa (już 6 dni), kompa normalnie włączyć nie mogę. Zawsze staje przed lub w trakcie bootowania.

Ale zauważyłem ze podwójny reset (tzn. dwa razy pod rząd naciskam reset) pomaga i płyta rusza prawie za każdym razem; ale ja bym chciał, żeby wróciła do normy.

 

A ta druga sprawa, czyli PCI-E które samo się zmieniło na x8 .... jest na to jakieś rozwiązanie? Może to grafa świruje? Będę musiał ją sprawdzić u kumpla dopóki jest na nią gwara.

 

 

mam problem z płyta DFI NF4 Ultra-D

cooler na chipsecie w ogóle sie nie obraca

sprawdziłem temp w BIOS i sie okazało że jest -55'C (minus)

czasami się zdarza że cooler się włącza i temp jest normalna (kolo 40'C sprawdzałem SpeedFanem)

zaraz po włączeniu kompa wentylator sie obraca kilka sekund

proszę o pomoc

W biosie masz opcje dotyczące rozruchu wentylatorów w zależności od temperatury danego podzespołu. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z płyta DFI NF4 Ultra-D

cooler na chipsecie w ogóle sie nie obraca

sprawdziłem temp w BIOS i sie okazało że jest -55'C (minus)

czasami się zdarza że cooler się włącza i temp jest normalna (kolo 40'C sprawdzałem SpeedFanem)

zaraz po włączeniu kompa wentylator sie obraca kilka sekund

proszę o pomoc

Hym ciekawy przypadek, ja bym proponował wypróbowanie następujących czynności:

 

1. Wgrać BIOS od nowa.

2. Spróbować długiego C-Cmos'a

3. Jak czynności powyżej nie pomagają podpiąć wiatraczek na NF'ie bezpośrednio do Molexa aby nie usmażyć chipsetu.

 

Możliwe jest iż uszkodził się czujnik temperatury, co klasyfikuje mobo do wysłania na gwarancję o ile ta usterka jest dla ciebie uciążliwa.

 

@Miazga82:

 

Przecież kolega pisze że temp jaka mobo "wykrywa" jest ujemna to opcje rozruchu nic nie dadzą.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kolega pisze że temp jaka mobo "wykrywa" jest ujemna to opcje rozruchu nic nie dadzą.

Fakt nie zauwazłyem ze to w biosie. W takim razie na początek dobrze jest zrobić update biosu. Chyba najprostsze i bezbolesne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa rzecz, minęła godzina i patrzę znów temp wskazuje 42'C

czy to możliwe aby ten czujnik po jakimś czasie zaczynał poprawnie działać?

 

@Mardok

dzięki za wskazówki, postaram się je dziś sprawdzić

długi C-Cmos czyli zresetować BIOS ?

obecnie podłączyłem cooler pod FAN4 i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa rzecz, minęła godzina i patrzę znów temp wskazuje 42'C

czy to możliwe aby ten czujnik po jakimś czasie zaczynał poprawnie działać?

 

@Mardok

dzięki za wskazówki, postaram się je dziś sprawdzić

długi C-Cmos czyli zresetować BIOS ?

obecnie podłączyłem cooler pod FAN4 i działa

Najprostszym rozwiązaniem jest zostawienie coolera podłączonego pod FAN4 tak jak już to zrobiłeś, trzeba jednak pamiętać iż nie rozwiązuje to problemu lecz go tylko omija. Radze obserwować wskazania temp, może to był tylko chwilowy kaprys DFI i już jej przeszło bo jak powszechnie wiadomo DFI to bardzo kapryśny kawałek krzemu ;) Jak przez dłuższy czas powiedzmy kilka dni nie będzie już występował problem z odczytem temp będzie można powrócić z powrotem do pierwotnego podłączenia coolera i cieszyć się BIOS-ową konfiguracją obrotów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z płyta DFI NF4 Ultra-D

cooler na chipsecie w ogóle sie nie obraca

sprawdziłem temp w BIOS i sie okazało że jest -55'C (minus)

czasami się zdarza że cooler się włącza i temp jest normalna (kolo 40'C sprawdzałem SpeedFanem)

zaraz po włączeniu kompa wentylator sie obraca kilka sekund

proszę o pomoc

Skąd ja znam ten przypadek :D

też miałem -55 w BIOS i 201 w SmartGuradian

czujnik temperatury jest uszkodzony po jakimś czasie padły mi 2 sloty DDR

sprawdź czy rzdeń nie jest troche ukruszony

moją płyte ładnie przygotowałem aby wyglądała na nie ruszoną i wysłałem na gware

teraz cieszę się nową DFI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Tak czytam te problemy wszystkie i wygląda na to że ta płyta też ma uczucia :lol2: Ma gorsze i lepsze dni, czasem jej sie coś uwidzi i ani myśli w tym dniu normalnie pracować, jak z kobietą normalnie :wink: [/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że mam chyba jakiegoś farta co do tej płytki. Kupiona już jakiś czas temu na allegro, bez gwarancji, lut mod na SLI i jak narazie żadnych problemów. Odpala za każdym razem, żadnych zwiech itp..

Chyba będę kupował tylko używane płyty bo z każdą nową ze sklepu miałem jakieś przejścia. Jakieś fatum czy co :mur:

Uprzedzając: karajan właściwy, numery seryjne też sprawdzone także płytka nie jest z tych ... sławnych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...