Skocz do zawartości
BremkinsCorp.

Dysk Twardy--problem Wielki!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z dyskiem twardym kolegi, gdyz po podłączeniu go do mojego komputera na slave (moj jest na master), to nie moge otworzyć jego zawartości, gdyż po kliknięciu na niego <mowie już o windowsie> wyskakuje okienko z informacją"

 

Dysk nie jest sformatowany, czy chcesz zrobic to teraz?

 

/nie wiem o co chodzi, gdyz kolega ma sformatowany dysk, ma na nim dane, normalnie pracuje.

Dysk jest normalnie w biosie wykrywany, tak jak i w okienku "moj komputer"

 

co mogę zrobić?

Dzikeuje, bardzo pilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z dyskiem twardym kolegi, gdyz po podłączeniu go do mojego komputera na slave (moj jest na master), to nie moge otworzyć jego zawartości, gdyż po kliknięciu na niego <mowie już o windowsie> wyskakuje okienko z informacją"

 

Dysk nie jest sformatowany, czy chcesz zrobic to teraz?

 

/nie wiem o co chodzi, gdyz kolega ma sformatowany dysk, ma na nim dane, normalnie pracuje.

Dysk jest normalnie w biosie wykrywany, tak jak i w okienku "moj komputer"

 

co mogę zrobić?

Dzikeuje, bardzo pilne.

Podepnij do innej taśmy i zobacz czasem sie tak cos krzaczy a jak nie pomoze to moze dysk sie zrypał?: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób to wejscie do biosu nacisniecie na auto w ustawieniach dysku i sprawdzenie czy wyskakuje prawdziwa nazwa dysku czy jakiejś procenty i krzaczki. Jezeli tak sie dzieje oznacza to ze najprawdopodobniej padla tasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przypadki, że tak się dzieje. Czyżby ten dysk to Western Digital, a Twój to Seagate/Samsung?

 

1) Ustaw zworkę w nim na CS (cable select).

2) Najlepiej podłącz na 2 kanale - najlepiej sam, bez innych napędów.

3) Jak uda Ci się go uruchomić i zobaczysz krzaki zamiast nazw katalogów, to się nie przejmuj - to tylko u Ciebie jest tak. Nie radzę jednak robić na dysku żadnych zmian, gdyż na 100% dane te zostaną uszkodzone.

4) Najlepiej zanieś dysk z powrotem do kompla i przejedź po nim skandiskiem. Wtedy przynieś do siebie i próbuj jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...