Skocz do zawartości
Martin82

Zakup Modowalnego 6800

Rekomendowane odpowiedzi

No ale się trochę cykam, bo gość ma tą kartę od 08.08.2005 i pewnie cały czas jedzie na pełnych obrotach :) poza tym nie wydaje się Wam, że trochę za mało za nią chce? (szczególenie, że dodaje chłodzenie i gry?)

Ten Leadtek trochę droższy i będę musiał dołożyć na chłodzenie no ale za to nówka!!, choć krótsza gwarancja.

Edytowane przez Martin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tego 6800XT@16ps/6vs ze względu, że jest nowa. Nego LE bym nie brał, bo nie wiadamo, czy w najbliższym czasie nie będziesz miał z nią problemów. Również nie polecam chłodzeń z serii silencer, bo zabiły mi dwie karty przez przegrzanie mosfetów. Weś Asusa 6800XT@16ps/6vs i Accelero X1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś B)

 

Trochę pogrzebałem w necie i znalazłem fotkę z tym chłodzeniem w SLI, no i niby się mieści, choć nie do końca jest dobrze, bo jest prawie na styk :) (przy tej drugiej grafie) ....tak się zastanawiam skąd X1 bierze powietrze do chłodzenia tej karty :lol2:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam tego Leadteka http://www.allegro.pl/item97987299_leadtek...16p6v_box_.html i w RivaTuner odblokowałem 16p/6v i zero artów, zwiech itp. Karta przy 8p4v kręci się na 420/850, ale po odblokowaniu -zero możliwości!, nawet nie pójdzie o 1Mhz! (w RivaTuner jaki i w sterownikach do karty) to normalne?, a w WinFox po odblokowaniu mogę ustawić w turbo 3D te 420/850 ale jakoś nie wieżę temu progsowi, pozatym często zmienia ustawienia np. restuje się do standardowych, albo ustawia częstotliwość pamięci w 2D tak jak w 3D czyli na 850!?) no i mam jeszcze jeden dylemat Everest wogóle nie widzi tej karty, w zakładce karta wideo PCI/AGP jest tylko tuner TV, a w Procesor graficzny nic nie ma (jest pusto) dlaczego tak się dzieje? no i jak mam sprawdzić czy faktycznie karta się odblokowała, niby RivaTuner mi to mówi, ale ja bym chciał to potwierdzić innym programem?

 

Dodam jeszcze, że problemy te miałem przed jaki i po formatce!

Edytowane przez Martin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem 3DMarkiem 03 i takie są wyniki:

 

Normal - 6015

O/C (420/850) - 7124

@ 16p6v - 7997

@16p6v oraz O/C (401/841) - 9724 - O/C tylko z Winfox (czyli jednak program działa dobrze? )

 

Ilość marków może nie powala na kolana, dlatego że mam słaby komp, ale tutaj chodzi o różnice między ustawieniami grafy. Przez tydzień grałem w DOOM3 na tych ostatnich ustawieniach i wszystko było OK!

 

Everest jest w najnowszej wersji

 

Mój PC:

Athlon XP 2000+ (Palomino)

Shuttle AK32 V2.1 (PC 133/DDR 266 AGP4x)

1024MB DDR400 (GoodRam)

Fortron FSP350-60MDN

Edytowane przez Martin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ANDZEJ_1991

Jako ze tutaj jestem nowy to bardzo serdecznie witam wszytskich użytkowników purePC. Fajna ta karta 6800 XT i fajne wyniki, chciałbym taka grafike :D .Pozdro

Edytowane przez ANDZEJ_1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem 3DMarkiem 03 i takie są wyniki:

 

Normal - 6015

O/C (420/850) - 7124

@ 16p6v - 7997

@16p6v oraz O/C (401/841) - 9724 - O/C tylko z Winfox (czyli jednak program działa dobrze? )

Przy tej konfiguracji weniki chyba w normie.

Widzisz, że karta działa poprawnie na dodatkowych ps i vs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad lepszym chłodzeniem, niby wszystko ładnie śmiga na 16p6v i 401/841 (temp. max 65C przy fabrycznych ustawieniach 60C) ale i tak jest ryzyko, dlatego myśle kupić Arctic Cooling Accelero X1:

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1304

http://pclab.pl/art18405.html

Co o nim myślicie? ...martwi mnie jeszcze kwestia gwarancji! ...czy ją strace po wymianie oryginalnego chłodzenia?

 

No i dlaczego Everest nie widzi mojej grafy?

Edytowane przez Martin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad lepszym chłodzeniem, niby wszystko ładnie śmiga na 16p6v i 401/841 (temp. max 65C przy fabrycznych ustawieniach 60C) ale i tak jest ryzyko, dlatego myśle kupić Arctic Cooling Accelero X1:

Zawsze zmieniając chlodzenie tracisz gwarę.

Ale to nie oto chodzi. Po zdjęciu chłodzenia jak założysz je umiejętnie, to wtedy kartę spokojnie możesz wysłać na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zmieniając chłodzenie raczej tracisz gwarancję, chociaż jak zrobisz to bardzo delikatnie, to może mogą Ci ją uznać bez problemu ;). No jak kupisz trochę lepsze chłodzenie to może nawet jeszcze trochę więcej ją wykręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko, poza tym chyba łatwo się skapną, że coś było robione przy karcie, bo np. pasta będzie inna (zawsze daja jakąś kiepską i pewnie skąpo :/ ) no i też te plastry na pamiątkach będą inne (to się chyba nazywa podkładka termoporzewodząca)

A to standardowe chłodzenie na tym Leadteku wystarczy do "bezpiecznego" grania przy @16p6v i O/C 401/841? czy lepiej będzie ryzykować utratą gwarancji niż przegrzaniem karty?

 

Dołączona grafika

 

Mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego w grze FEAR mam arty przy 16p6v i @400/841, a przy 390/850 nie!? ...w innych gierkach tego nie mam (jak np. quake4, Doom3, NFSMW, Serious Sam2) i spokojnie mogłem w nie grać nawet przy 410/850!!??

Edytowane przez Martin82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...