Skocz do zawartości
Doctor_25

Czasy Nagrywania Waszych Nagrywarek Dvd?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie?

 

ja mam niby x8 ale nagrywa 14 minut pełna DVD :blink:

zmienilem na najnowszy bios, nie pamietam ile mi nagrywalo na starym.

 

czy to wina wolnego dysku? 4200 obr??

bufor jest na full bez przerwy.

DMA wlaczone.

 

czy te typy tak maja??

 

i jak to jest u was?

bo podobna nagrywarka w wersji na USB idzie w 7 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Phuong @ 19 kwi 2006, 10:41)

 

u mnie na HP z MATSHITA DVD-RAM UJ-832S nagrywam DVDx4 19minut.

 

dysk 5400 8MB

 

 

 

 

wiec logicznie myslac x8 powinno byc ok 9 minut:)

 

a jest 14:/ chyba te laptopowe nagrywarki tak maja??

logicznie tak ale niestety tak nie jest. mi średnio x8 nagrywa 12 min. prędkość x8 osiąga dopiero pod koniec płyty, a tak stopniowo rośnie od x4 w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem że czas nagrywania płyty kiedy zaznacze opcję x8 jest dłuższy niż x6. Powodu nie znam ale proponuję spróbować. Oczywiście ten czas oscyluje w okolicach 12 min. Używam programu dostarczonego razem z innym softem do lapa czyli NTI.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec logicznie myslac x8 powinno byc ok 9 minut:)

 

a jest 14:/ chyba te laptopowe nagrywarki tak maja??

Niestety logika w tm miejscu zawodzi. Jak juz napisal GRANDMASTER, predkosc 8x nie jest uzywana przez caly czas nagrywania, a jedynie pod sam koniec, na zewnetrznej czesci nosnika. Gros nagrywania odbywa sie z predkoscia 4x i 6x.

 

Polecam sobie nagrac jakas plyte Alcoholem 120%, widac w nim aktualna predkosc zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec logicznie myslac x8 powinno byc ok 9 minut:)

 

a jest 14:/ chyba te laptopowe nagrywarki tak maja??

Trzeba jeszcze pamietac o "czasie" na rozpoczecie i zamkniecie sesji nagrywania, ktory w przypadku nagrywania x4 i x8 jest taki sam (przynajmniej tak mi sie wydaje :P). Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 4,2-4,1gb na płytch tdk+ nagrywam około 9-10min; nagrywarka matshita UJ-831S; na 4x około 14min

 

edit dys jak w podpisie czyli 4200

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 4,2 GB nagrywa mi ~21 - 22 minut niezależnie od ustawień x4 czy x8 ;-) - przed aktualizacja softu do dysku WD 5400 obrotów nagrywała ok. 3,5 godziny więc i tak jestem happy ;-)) /bufor cały czas na 80%/

też mam WD i od początku jak mam ten dysk nagrywa mi dobrze. tzn nie ma problemów z transportem danych do napędu. też oczywiście aktualizowałem firmware w dysku WD jednak wykrywa mi troche inaczej jak u innych, mam takie coś 00HDT0 wszyscy inni mają na końcu 1, może u mnie coś nie tak się aktualizowało? jednak było wszystko napisane na końcu że OK.

nagrywarka nagrywa mi wszystko jednak na gorszych plytkach (nawet TDK tych starszych) podczas odczuty wyskakują błędy o dvd do kosza idzie. nagrywa mi dobrze na PLATINUMACH, TDK tych nowych, BIT i to chyba wszystko co do tej pory sprawdziłem na których działa. nie wiem co jest przyczyną występowania tych błędów na innych płytkach :( Podkreślam że nagrywa zawsze 100 OK jednak odczyt w niektórych błędny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na samsungu SN W-082B 4,41 Gb nagrywał na prędkości 8x dokładnie 16 minut i 30s. Jutro nagram to samo prędkością 6x i zobaczymy jak bedzie z czasem... Czas tragiczny, normalnie nagrywal duzo szybciej. Dziwne jest to ze bufor jest pełny cały czas. System musze mieć już skopany...

Edytowane przez zuli007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj tez [do autora topicu] ze dysk srednio czyta z predkoscia 6-8mb na sekunde, a 8x chce troszke ponad 11

hmm? chyba 8lat temu... nie mierzylem transferow swojego dysku, ale jakis czas temu mialem fujitsu 2.5" 40Gb 4200rpm w kieszeni USB 2.o i sredni transfer przy odczycie trzymal sie na poziomie 25MB/s, nowe dyski 5400 SATA pewnie maja ok 35-40MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo w normalnym PC nagrywa mi przy predkosci x8 okolo 7[ minut:/

W 7 nie da rady. x8 pali się okolo 9 minut na zwykłym pc.

 

Sprawdzcie sobie na lapach z jaką predkoscią pali.

W nero wyswietla prawdziwa prędkosc po dodaniu tego:

 

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Recorder]"ShowSingleRecorderSpeed"=dword:00000001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...