Skocz do zawartości
dm1

Ofensywa Toshiby, Czyli Satellite P100-219 Vs Hp9420 (a W Tle Jeszcze Tecra A7-111)

Rekomendowane odpowiedzi

Cena dwóch pierwszych modeli jest praktycznie podobna (trzeci tańszy o ok. 600-700 PLN), chciałbym więc spytać się o Wasze opinie dotyczące tych modeli. Na początku przedstawie ich charakterystykę, a następnie główne zalety każdego z nich. Dane za sklepem awnet.pl:

 

______________________________________________________________

Rodzina produktów: Compaq nx9420

 

Klasa procesora: Intel Core Duo (Yonah)

 

Kod procesora: T2400 (FSB 667MHz/2MB L2 Cache)

 

Prędkość procesora: 1,83 GHz

 

Chipset: Mobile Intel 945PM Express

 

Zainstalowana pamięć: 1024 MB DDR II SDRAM - 667 MHz / 4 GB (max)

 

Pojemność dysku: 80 GB SATA - 5400 rpm

 

Napędy wbudowane: DVD±RW (+R double layer) - integrated with LightScribe Technology

 

Przekątna ekranu LCD: 17 cali

 

Rozdzielczość LCD: 1680 x 1050 ( WSXGA+ )

 

Typ karty graficznej: ATI Mobility Radeon X1600 do 256 MB

 

Karta dźwiękowa: 16-bitowy dźwięk HP Premier Sound

 

Komunikacja: faks/modem 56 Kbps

karta sieciowa PCI Express Gigabit Ethernet 10/100/1000 NetXtreme

karta sieci bezprzewodowej mini PCI Intel Wireless LAN 802.11b/g

Zintegrowana technologia Bluetooth

 

Bluetooth: Tak

 

Podczerwień: Nie

 

Złącza zewn.: 4 x USB 2.0, VGA, wyjście/wejście audio, gniazdo zasilania, RJ-11, RJ-45, wyjście TV S-video, Firewire (1394a), złącze dokowania, złącze akumulatora podróżnego (HP Travel Battery), gniazdo PCMCIA typu I/II obsługujące 32-bitowe karty CardBus i karty 16-bitowe, wbudowany czytnik kart procesorowych, gniazdo Secure Digital, czytnik kart 7 w 1 (SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, SmartMedia Card, Memory Stick Duo, xD-Picture Card)

 

Rodzaj baterii: Li-Ion; Przybliżony czas pracy na bateriach do: 4 godz.

 

Dołączone oprogramowanie: Adobe Acrobat Reader, Intervideo WinDVD, HP Quick Launch Button Software, Microsoft Windows Media Player 10, HP Mobile Print Driver, HP Wireless Assistant, Norton Internet Security (60 days subscription)

 

System operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition

 

Gwarancja: 12 miesięcy Warunki gwarancji.

 

Wymiary: 39.3 cm x 27.5 cm x 3.3 cm

 

Waga: 3,4 kg

 

GŁÓWNE ZALETY:

- BETERIA

- WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ (ale wiadomo też, że matryce w nxach nie są oszałamiające)

- RAMy taktowane 667

- BARDZO SOLIDNE WYKONANIE

 

GŁÓWNE WADY:

- KRÓTKA GWARANCJA

 

 

______________________________________________________________________

 

 

Rodzina produktów: Satellite P100

 

Klasa procesora: Intel Core Duo (Yonah)

 

Kod procesora: T2500 (FSB 667MHz/2MB L2 Cache)

 

Prędkość procesora: 2,0 GHz

 

Chipset: Intel 945PM Express

 

Zainstalowana pamięć: 512 MB DDR2 RAM (533 MHz) / 4 GB (max)

 

Pojemność dysku: 100 GB Serial ATA (5400 rpm)

 

Napędy wbudowane: Stacja dysków DVD Super Multi (Double Layer)

 

Przekątna ekranu LCD: 17 cali (Toshiba TruBrite)

 

Rozdzielczość LCD: 1440 x 900 ( WXGA+ )

 

Typ karty graficznej: NVIDIA GeForce Go 7600 256 MB RAM typu DDR2 (magistrala : PCI Express o 16-krotnej szybkości)

 

Karta dźwiękowa: stereo 16 bitów, wbudowane głośniki stereofoniczne Harman Kardon

 

Komunikacja: faks/modem V.90 (przystosowany do standardu V.92)

karta sieciowa 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g

Bluetooth

 

Bluetooth: Tak

 

Podczerwień: Nie

 

Złącza zewn.: wejście zasilające (prąd stały), wejście liniowe, wyjście monitora zewnętrznego, RJ-11, RJ-45, wyjście TV (S-Video), i.LINK (IEEE 1394), wejście mikrofonu zewnętrznego, wyjście słuchawkowe (stereofoniczne), uniwersalne gniazdo multimedialne typu 5 w 1 (obsługuje karty SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card), 4 x USB 2.0 (1 z lewej, 2 z prawej strony, 1 z tyłu)

 

Rodzaj baterii: Li-Ion; Przybliżony czas pracy na bateriach do: 2,3 godz.

 

Dołączone oprogramowanie: Narzędzia i sterowniki firmy Toshiba, Elektroniczny podręcznik użytkownika i instrukcja obsługi modemu, ConfigFree, Connectivity Doctor, Microsoft Office OneNote 2003, Sonic Record Now!, InterVideo WinDVD Creator (2 Platinum), WinDVD, Toshiba Summit, Norton Internet Security 2006 (zawiera bezpłatne aktualizacje internetowe przez 90 dni), Toshiba Zooming Utility, Toshiba Bluetooth Stack

 

System operacyjny: Microsoft Windows XP Media Center Edition

 

Gwarancja: 24 miesiące Warunki gwarancji

 

Wymiary: 394 x 275 x 35,9/41,9 mm

 

Waga: 3.2 kg

 

 

GŁÓWNE ZALETY:

- LEPSZY PROCEK I DYSK

- NIŻSZA WAGA

- DŁUŻSZA GWARANCJA

- GŁOŚNIKI HARBON KARBON

- NVIDIA 7600 (? szczerze mówiać nie wiem, która karta jest lepsza) <-- proszę o podpowiedz!!!

- STYLISTYKA

 

GŁÓWNE WADY

- jeszcze przeze mnie nie "obmacany"

- SŁABA BATERIA

- GORSZA MATRYCA (CHOĆ GENERALNIE MATRYCE TOSHI WYDAJĄ SIĘ LEPSZE)

- MNIEJ RAMU (ALE TO KOSZT 300 PLN)

- RAMY 533

 

 

________________________________________________________

 

Rodzina produktów: Tecra A7

 

Klasa procesora: Intel Core Duo

 

Kod procesora: T2400 (FSB667MHz/2MB L2 Cache)

 

Prędkość procesora: 1,83 GHz

 

Chipset: Intel 945PM Express

 

Zainstalowana pamięć: 512 MB DDR2 RAM (533 MHz) / 4 GB (max)

 

Pojemność dysku: 80 GB SATA, SMART

 

Napędy wbudowane: Stacja dysków DVD Super Multi (Double Layer)

 

Przekątna ekranu LCD: 15,4 cala (Toshiba TruBrite)

 

Rozdzielczość LCD: 1280 x 800 ( WXGA )

 

Typ karty graficznej: ATI Mobility Radeon X1600 512 MB HyperMemory (256 MB + do 256 MB, wideo RAM typu DDR + RAM typu DDR2 (pamięć systemowa))

 

Karta dźwiękowa: stereo 16 bitów

 

Komunikacja: faks/modem 6 Kb/s (dane, V.90) i 14,4 Kb/s (faks)

karta sieciowa 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T

Wireless LAN IEEE 802.11a/b/g

Bluetooth

FIR (szybki port podczerwieni)

 

Bluetooth: Tak

 

Podczerwień: Tak

 

Złącza zewn.: wejście zasilające (prąd stały), wejście liniowe, wyjście monitora zewnętrznego, RJ-11, RJ-45, port równoległy, wyjście liniowe, wyjście TV (S-Video), i.LINK (IEEE 1394), wejście mikrofonu zewnętrznego, wyjście słuchawkowe (stereofoniczne) 4 (2 z tyłu, 2 z prawej) x USB 2.0, uniwersalne gniazdo multimedialne typu 5 w 1 (obsługuje karty SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card)

 

Rodzaj baterii: litowo-jonowa

 

Dołączone oprogramowanie: Narzędzia i sterowniki firmy Toshiba, Elektroniczny podręcznik użytkownika i instrukcja obsługi modemu, ConfigFree, Connectivity Doctor, Microsoft Office OneNote 2003, Sonic Record Now!, InterVideo WinDVD Creator (2 Platinum), Toshiba Summit, Norton Internet Security 2006 (zawiera bezpłatne aktualizacje internetowe przez 90 dni), Toshiba Controls, Toshiba Zooming Utility

 

System operacyjny: Microsoft Windows XP Professional PL

 

Gwarancja: 36 miesięcy Warunki gwarancji

 

Wymiary: 360 x 267 x 29,8 (przód)/36,8 (tył) mm

 

Waga: 2.72 kg

 

Wyposażenie dodatkowe: Toshiba EasyGuard

 

 

CO DO TECRY TO NIE BĘDĘ WYMIENIAŁ ZALET I WAD, BO TO TROSZKE INNY LAPTOP (15,4'' przede wszystkim).

MAM NATOMIAST PYTANKO, JAKA JEST WYRAŹNA RÓŻNICA MIĘDZY TECRAMI A SATELLITE? Czy to dużo lepsza seria?

 

 

I tak kończąc - wydawało mi się, że HP to już "ten właściwy". Jak widać Toshi agresywanie zaatakowała i znowu narobiła mi mętliku w głowie. Choć wiem, że HP mi pasuje i jedynie matryca jest "jedynie ok" a nie powala. Co o tym wszystkim sądzicie?

 

Co byście doradzili i ew. sami wybrali? Tecre przytoczyłem, bo jeszcze waham się między 15,4'' a 17''.

 

 

pzdr.

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" 1440x900 wxga+ spokojnie wystarcza do gier, do edycji grafiki, tekstu itd. Matryce truebright w Toshibach są naprawdę baaardzo dobre, moim zdaniem ustępują tylko matrycą Sony, a to tylko dlatego, że nie trzymają tak dobrze czerni.

Różnica między radeonem x1600 a geforcem 7600go jest znikoma. Czasem wydaje się lepsza pierwsza, a czasem druga. Zależnie od aplikacji/gry.

Co do ramu, 533 czy 667. Nie ma co sobie zaprzątać tym głowy.

Ja bym wziął Toshibe. A tak w ogóle to może skusisz się na jakiś 15,4". Wybór większy, ceny mniejsze, a te 1,6" nie robi w rzeczywistości żadnej różnicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce truebright w Toshibach są naprawdę baaardzo dobre, moim zdaniem ustępują tylko matrycą Sony, a to tylko dlatego, że nie trzymają tak dobrze czerni.

Mają mniejszy kąt widzenia.

Mam taką u siebie ale według mnie jest gorsza niż u kumpla w Sony.W Sony jest też lepsze podświetlenie-góra i dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieo: Tylko, że seria Toshi z ekranem 15,4'' (czyli A100) nie ma już "HD to go" a to może być istotna różnica. Może, bo chyba trzebaby było to zobaczyć na własne oczka, a na to trzeba poczekać trochę czasu.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to hp ma znacznie lepszy czas pracy na bateriach ( potwierdzone na moim nx9420 - 3 godziny minimum) i ma czytnik kart procesorowych nie wspomnę o kolosalnej różnicy w rozdzielczosci. Wcześneij myślałem, zę to mała różnica teraz z rozdzielczości 1680x1050 na moim hp ciężko mi się przenieść na 1440x900 bez porównania lepsza rozdzielczość.

Pozatym Hp jest przeznaczony dla osób używających go do pracy a nei do pokazywania się z nim u znajomych, Jego linie są spokojne ale jednoczęsnie bardzo ergonomicznie zaprojektowane. Wszystkie złącza są w praktycznych miejscach a całośc jest wykonana naprawdę solidnie!!

Osobiście polecam nx9420 T2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mobilny (lekki i najlepsza bateria) jest HP. Najbardziej wydajny jest Chilgreen pod względem graficznym. Asus to przeciętniak. Wybierz to na czym ci najbardziej zależy. Jak grasz w nowe tytuły to Chillgreen będzie najlepszy, a jeśli grasz mało, a dużo będziesz przenosił laptopa lub pracował np. w pracy lub na uczelni to bierz HP.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Asus to przeciętniak.(...)

Tak,dlatego wymieniłem go na końcu :lol: Na mobilności i baterii mi nie zależy,lapek ma być DTR'em,ma mi zastąpić stacjonarę,aczkolwiek od czasu do czasu będę z nim wyskakiwał.Nowe gry - jak najbardziej(i tu Chiligreen),ale i szybka praca procka(a w HP nawet dwóch) by się przydała...Matryca w HP jest moim zdaniem boska,widziałem lapa w Vobisie,grafika X1600 też jest bardzo dobra...

I wez tu człowieku bądz mądry :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wlasnie sie zastanawiam nad laptopem. Na poczatku mial byc to Asus A6VA, pozniej A6JA ale po recenzji i nie za ciekawych opini nad matryca (sam widzialem w A6JC). Ostatnio zaczely sie pojawiac modele Toshiby z nowymi prockami.

Moje typy to ktorys z modeli Tecra A7, Hp9420 (ale w zwiazku z spora cena ta najslabsza wersja - procek 1.66GHz i matryca 1440 x 900) oraz Satelite A100-192 (prawie to samo co w A7 ale chyba to jest slabsza seria od tecry wiec pewnie odpada).

 

Hp z najwiekszych zalet ma matryce 17" 1440 x 900 oraz sporo trzyma na baterii za to Toshiba nie wiem ile trzyma na baterii ale pewnie nie za dlugo oraz w lepszej i troche drozszej wersji mozna kupic z prockiem 2GHz i dyskiem 100GB a Hp jest juz sporo drozszy (prawie o 2 tys) . O ile dysk zawsze mozna wymienic to procka juz nie bardzo. Gwarancja w Toshibie jest 3 letnia a w Hp tylko rok. Najbardziej zalezy mi na jakosci matrycy i czasie pracy wiec wychodzi bardziej na Hp.

 

Najlepiej jak by ktos w miare mozliwosci napisal recke a przynajmniej w skrocie opisal co i jak z tymi lapkami. Ktos wie jaka jest matryca w tecra A7? Czy to nie sa te same matryce co w M70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie recki jedengo z omawianych tu lapków ok

ponieważ jestem tu od niedawna to powiedzcie mi tylko gdzie i jak wstawić osobna reckę a postaram się w miare dokładnie opisac wam mojego hp nx9420 z prockiem T2400

 

POZDRAWIAM zainteresowanych

 

p.s

dla zachęty powiem na początek tylko że jak sobie na tym forum popatrzycie na wyniki superpi to lapek, którego mam i moge opisać zajmuje 2 pozycję ( jeszcze nei wpisałem tam mojego wyniku) wioęc jest to raczej dość szybki sprzet :lol:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...121&hl=pavilion

Edytowane przez mia_mai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem test HP nx9420 na czeskiej stronie: tutaj

 

Czy mia mai może chociaż jakieś zdjęcie lapka wysłać? Społeczność byłaby wdzięczna :) ...takie zdjęcie ekranu w warunkach nocnych z lekkim oświetleniem w tle pod ostrym kątem do matrycy, odległości ok. 1,5 m byłoby idelalne :D

 

A już w ogóle miodnie byłoby, gdyby wyświetlone było kolorowe zdjęcie, i dane zdjęcie na wprost matrycy dla porównania :)

Edytowane przez bmbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Tego posta sam zaczełem się zastanawiać między:

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=22&KatItemCId=3577

A http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=3722

A sam wybrałem wczesniej P100-217 Szybkie porównanie i wolę P100-217 jest:

+ lzejszy

+ Media center

+ pilot

+ GWARACJA 24h :-)

 

- brak Portu replikatora

- czytnik kart nie obsługuje Smart Media :)

 

I pytanie do czytających czy znacie coś do 6500PLN o podobnych parametrach ??

Edytowane przez yui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ma byc toshiba to chyba wolal bym tecre A7-113 z 2GHz prockiem w tej cenie.

 

Co do porownania Toshiby i Hp to toshiba wg. tego co pisze jest lzejsza o 150g co jest praktycznie nic a wlasciwie to trzeba by je zwazyc samemu zeby mozna porownywac bo to co pisza a to co jest w rzczywistosci to nie zawsze jest to samo. Hp jak sie nie bierze na firme tez ma 2 lata gwarancji.

I najwazniejsze na koniec to ze Hp jest tansze o ok 300-400 zeta i z tego co pisze w testach (linki powyzej w tym temacie) to Toshiba (P100-102) trzyma 1.50 natomiast Hp 4.27 godz wiec roznica jest ogromna. Oczywiscie nie upieram sie ze tylko Hp bo ani jednym ani drugim laptopkiem sie nie bawilem wiec ciezko namawiac kogos do czegos czego sie nie widzialo ale z opini, testow i danych ja by wybral Hp.

W kazdym razie co by nie wybrac Hp, Tecre czy Satelite to sa to naprawde fajne laptopy i nie powinno sie zalowac tego wyboru.

 

Ps. Jak by sie pojawila obiecana recenzja tego Hp to by predzej mozna bylo podjac jakas decyzje, trzymam kciuki za recke :wink:

Edytowane przez gof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ma byc toshiba to chyba wolal bym tecre A7-113 z 2GHz prockiem w tej cenie.

 

Co do porownania Toshiby i Hp to toshiba wg. tego co pisze jest lzejsza o 150g co jest praktycznie nic a ....

A co to "A7-113" to A7 ma 15.4" matrycę więc jak dla mnie to odpada.

 

To conajmniej waga zasilacza :-)

 

Tutaj pisze "Maksymalny czas pracy : do 2,3 (Mobile Mark™) godz."

Edytowane przez yui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...