Skocz do zawartości
Al_Azif

Wentyl Na Mego Konfiga

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim procku mam zbyt wysokie tempy (w idl ok 46 a w stresie nawet 65!!!!) Używam coolera firmy Titan (straszny syf) Jakiego coolera byscie radzili??

Myślałem nad tym:

Co proponujecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie wzrok nie myli to szukasz pod Socket A, a AC nie ma zapinek pod tą platformę. Scythe Katane będzie miało bardzo dobra wydajnośc ale z tego co czytałem to jądro w procesorach pod Socket A jest mniejsze i tu jest problem z oddawaniem ciepła przez co mniejsza się wydajnisc. Polecał bym Pentagrama QVC 120CU+.

 

btw. Scythe jest bardziej dla procesow z seri 64bit gdzie styk procesora z podstawą coolera jest calą powierzchnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, przywitam sie na tym forum :P

 

Dolanczam sie od pytania - jaki cooler na Socket A pod A1700+@A2400+, tak aby i na przyszlosc starczylo.

 

Zastanawiam sie pomiedzy 3 modelami:

- Scytche Katana CU

- TT Big Typhoon

- TT Sonic Tower

 

Co z tego bedzie najodpowiedniejsze i najciszche?

 

Katana to jest Scythe czyli jakosc, jakosc i jeszcze raz jakosc ;-) Jednak wydajnosc jakos nieporazajaca (min. RPM). Big Typhoon to konstrukcja sprawdzona i calkiem cichy wiatrak jednak Sonic Tower wypada najlepiej z calej tej trojki. Z tego co wyliczylem to moj Athlon (10 x 200 @ 1.75V) ciagnie gdzies 85W energi to i tyle by ciepla musial wydzielac. Czy pasywny Sonic Tower wyrabialby?

 

Obudowa to Chieftec Dragon Medium wiec wszystkie powinny sie tam znalezc a i otowry mocujace woku Socketa sa (Abit NF7).

 

Z tego co widze to Melonowy jedzie na "Wielkim Tajfunie" - jak to to sie sprawuje?

 

Licze na jakies pomocne opinie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Typhon- czy ja wiem, nie jestem jakoś do niego przekonany. Gdybym miał tyle zapłacić za chłodzenie, to już bym dopłacił te 20zł do ninji. Sonic Tower na pewno nie wyrobi na pasywa, chyba że masz dobry przewiew w budzie. Katana wyjdzie napewno najciszej (chyba że do sonica kupisz fandera :) ).

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1081

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12759

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

big typhoon :)

na 12v to on cichy nie jest, od ~1000rpm jest fajnie, przy 800 jest bezgłośny przy otwartej budzie

 

co do temp => na sempku 2,66 ~1,63v przy 800rpm i tymczasowej biednej wentylacji (38*c w obudowie po stresie cpu i gpu) procek dochodzi do 52*c, przy temp ~30-31*c i 2720mhz zatrzymywał się ~43*c

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączę do tematu swoje pytanie - poszukuję jakiegoś dość cichego wentyla, który mojego 1700 utrzyma na 2400+.

Titan i jego dźwięk już mi się znudziły i zamieniłbym na coś spokojniejszego.

 

Budżet tak ok. 50-60zł.

 

Jakieś rady? ;)

 

Edit:

http://www.allegro.pl/item99599874_wentyla...apromocja_.html

 

pierwszy z brzegu, co prawda na cichy nie wygląda, ale może ktoś coś powie? :>

Edytowane przez mikaelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...