Skocz do zawartości
Biluelblag

Wielki Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Może zaczne od poczatku, siedze se przy kompie nagle wywala bluescreena i niemoge juz wlaczyc XP, format, instalacja i znowu bluescreen, format i zonk, niemoge zaistalowac systemu, podczas zgrywania plików instalacyjnych wyskakuje błąd że niemozna skopiowac plikow klikam ponow probe nie dziala a jak wezme pomiń to wywala blue. Oco chodzi pomózcie, z gory wielkie THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES, nie moge tego zrobic poniewaz niemam systemu wgranego(..)

Racja, sorki, niedopatrzenie :|

 

z ramem jest wszystko dobrze bo nic z nim nie robilem. co do grzania wszystko wydaje sie byc dobrze, czy istnieje mozliwosc ze dysk jest zwalony?

Tak. Ja jednak zresetowałbym ustawienia bios, przeczyścił całego kompa, sprawdził kondensatory na płycie, przejechał pamięci programem GoldMemory, sprawdził na innym zasilaczu. W razie problemów złożył pajączka.

Dysk może być zwalony. Do testowania dysku można użyć programu TestDisk (darmowy). Poza tym można podłączyć dysk u kumpla i przejechać nawet Scandiskiem - może to jakaś drobnostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest wporzadku, podlaczylem u kumpla i system bez zadnych problemow sie instalnal i chodzil, ale gdy prodlaczylem go u siebie to system sie nie wlacza, pojawia sie czarny ekran i mryga biala kreska. Ram podmienialem, zamienialem i wciaz tak samo tak samo z kablami. Wszystko rozebralem i zlozylem jeszcze raz, bez zdnych efektów. Co teraz proponujecie?? Aha dodam jeszcze ze gdy chcem zrobic formata i zainstalowac jeszcze raz to zacina sie instalator jesli bardzo szybko nie wcisne odpowiedniego klawisza, a nawet gdy uda mi sie to to formatowanie rowniez sie zacina :( Prosze o pomoc kazda rada sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak! Miałem kiedyś podobne jazdy. Najgorsze jest to, iż nie pamiętam, jak rozwiązałem ten problem. :mur:

 

Spróbuj jednak programem TestDisk (http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk). Wydaje mi się, że tylko on mógł mi wtedy pomóc. Ewentualnie poszukaj w Sieci (lub P2P) czegoś takiego, jak Hiren's Boot CD - tam jest więcej narzędzi diagnostycznych do dysków (i nie tylko).

 

Jeśli dysk chodzi z jakimś innym dyskiem/napędem na 1 taśmie, to odłącz go - aby dysk został sam (na końcu taśmy), sprawdź zworkę.

Reset ustawień bios.

 

Można spróbować instalować Windows 98. Przy instalacji włącza dosowa wersja Scandisk (która wg mnie jest lepsza od 32-bitowej wersji) - może ona coś zwęszy.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Coś jest uszkodzone. Dysk sprawdziłeś, a reszta? płyta, procesor, pamięć (nie żadne "podmieniałem", normalny test programem typu memtest86), zasilacz?

Tak w ogóle to co to za sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zaczne od poczatku, siedze se przy kompie nagle wywala bluescreena i niemoge juz wlaczyc XP, format, instalacja i znowu bluescreen, format i zonk, niemoge zaistalowac systemu, podczas zgrywania plików instalacyjnych wyskakuje błąd że niemozna skopiowac plikow klikam ponow probe nie dziala a jak wezme pomiń to wywala blue. Oco chodzi pomózcie, z gory wielkie THX.

masz zwalony napęd CD/DVD z którego instalujesz system. podmień napęd i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to uszkodzenie sprzętu, to najprawdopodobniej kontroler dysku padł, czyli w sumie płyta główna, bo tego się nie wymienia.

Ja jakos jade drugi rok na rozwlonym kontrolerze [tylko ze drugim] i jezeli to bylby kontroler to pozdro z odpaleniem dysku wiec ten problem odpada. Moze bys tak podał swojego konfiga kompa. Wtedy bedzie prościej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakos jade drugi rok na rozwlonym kontrolerze [tylko ze drugim] i jezeli to bylby kontroler to pozdro z odpaleniem dysku wiec ten problem odpada. Moze bys tak podał swojego konfiga kompa.

Sorry, ale nie kupuję tego. Przy uszkodzonym kontrolerze komp zwiesza się podczas wykrywania dysków i tyle. Płyta wędruje na ścianę jako ozdoba, albo wpycha się konkroler na PCI (o ile się opłaca).

 

 

A co do walniętego napędu, to może być to. Jeśli nie, to sama płytka jest lekko zużyta i należy zdobyć nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o tym że są DWA kontrolery i chyba logiczne że mówie o DRUGIM bo jeżzeli jest pierdykniety pierwszy to masz racje z ta ścianą ale z wypowiedzi pacjenta można wywnioskować że komp sie odpala a ze spieprzonym kontrolerm [1] jest to 100% nie możliwe zeby komp odpalił i wykrył dyski. Więc przeczytaj dokładnie wszysko wcześniej i zobaczysz ze to nie moze byc kontroler ;]

 

P.S.

Ja bym dalej prosił o konfiguracje tego trfnego sprzętu... ;]

Edytowane przez pruff_smd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...