Skocz do zawartości
860lacov

Avi 2 Dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na googlach programów to konwersji avi do dvd, ale jest ich dość dużo i przetestowanie każdego trochę by trwało. Możecie mi polecić jakiś program najlepszy wg was?

Na cdrinfo jest dość dokładny opis, ale mi chodzi raczej o pojedyńczy program umożliwiający stworzenie dvd w wmierę dobrej jakości. Byłoby dobrze gdyby program mógł automatycznie dodawać napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanko.

W opcjach kodowania można wybrać kilka kodeków, z których najlepszy jest chyba NuEnc, ale można wybrać też o ile sie posiada enkoder CCE. Czy CCE będzie pasował w dowolnej wercji czy jakieść konkretnej i czy trzeba go jakos dodatkowo ustawiać?

Jeśli tak to zostanę przy NuEnc, ale proszę o podpowiedź co do liczby przebiegów. Zapewne standardowo im więcej tym lepiej, ale moze podajcie jakąś wartość, która jest na prawdę wystarczające.

 

p.s.

 

Avi2dvd to to czego szukałem. Główna zaleta jaka mi podpasowała to to, że można załadować napisy w formie txt czego do tej pory w innych pragramach nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostęp mam taki jak każdy w sęsię, że kupuję. Pytam tylko o to czu trzeba jakoś bardzo grzebać w ustawieniach CCE bo widziałem kilka innych programów do przerabiania do formatu DVD, ale niestety trzeba było w nich ostro walczyć z CCE. Dodatkowo różnie to bywa z obsługą w innych programach. tzn jeden program działa tylko z wersją 2.5 a inna z 2.67 i wolałbym wiedzieć zanim zacznę się interesować CCE

 

p.s.

 

Ile mniej więcej trwa kodowanie w HCEnc ? Pierwszy przebieg trwał chyba 1h20m, drugi zapowiada się na dłużej. Wiem, ze sporo zależy od komputera, ale pytam o wartość nawet dość mocno przybliżoną. 5h 10h 15h ??

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to tez uzaleznione od dlugosci filmu.

Ponadto zawsze sobie to zostawialem na noc wiec nie pamietam ile to trwalo.

Ale tak z ~5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja zawsze kompresuje obrazki do jpg. :lol2:

Ciekawe czy przeczytales o co wogole chodzi w tym temacie.

Acha i zmien sygnaturke bo nie jest regulaminowa.

 

@hot_lopez masz jakas partycje na NTFS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S0n1c

mam, ale aktualnie pełna :) z tym, że to akurat nie problem.

Dzięki wielkie za pomoc

 

@kasa.ck

WinAvi testowałem, ale miałem straszne problemy przy dodawaniu napisów, a program podany przez S0n1c łyka nawet txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście używam ConvertXtoDVD.Bardzo fajny i bezproblemowy program. Wkłada się pustą płytę do nagrywarki, do programu "wrzuca" się film, ustawia się co trzeba, i można iść na telewizję ,spacer, co kto woli.Po około 1.5 godz. wyjmuje się nagraną płytkę z filmem, folder tymczasowy jest automatycznie kasowany-pełny luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odświeżam ten temat bo muszę pani od WOKu przegrać film "Kociewie kraina wśród lasów, jezior i rzek" :lol: tak żeby działał na DVD. Zainstalowałem program AVI2DVD i gdy klikam "wczytaj avi/ogm..." szukam folderu, w którym film się znajduje no i właśnie film nie jest w żadnym z tych formatach. Co teraz?? Jak to nagrać na DVD? Pisze tylko, że jest to "Klip Filmowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety nie dodał kolejnej płyty, ale połączyłem vdubem.

Niestety coś się źle zrobiło

Kiedy już cały proces się zakończył nie było obrazu iso

Film robiłem na ntfs'ie z ponad 10gb wolnego miejsca

pewnei zrobiles najprostszy blad jaki mogles a eraczej 2 bledy :

 

po pierwsze przy wczytywaniu dales zeby "wyrownal" mp3 ktore jest @VBR

 

po drugie po dorzuceniu 2 czesci filmu nie przelaczyles sie na direct streem copy

 

mam nadzieje ze latwo to napisalem

 

pozniej juz tylko kompresja wyniklego filmu do DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...