Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

hehe nie patrz na to

4 gniazda SATA sa na dole plyty, te dwa dodatkowe beda sluzyc do podpiecia zewnetrznych dyskow SATA

zwroc uwage ze na tylnym panelu sa wyjscia

czyli 6 portow sata ale 2 porty wspoldziela ze soba

Faktycznie, nie pomyślałem o tym :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a na tym ULi da rade uruchomic Crossfire?

bo SLi to wiem ze tak ale na zmodowanych sterownikach.

swoją drogą fajny jest opis na stronie aSrocka

Supports Dual Graphics XLI

;) Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche brakuje większego mnożnika. (proc 1.35V w biosie)

Fajnie fajnie, niczym mój selekt na 754 :D szkoda tylko ze 128kb cache ;) zawsze lepiej miec te 256kb. Testowałes ile leci max?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem zdjęcia Bachusia To mi ciarki po plecach przeszły jak zobaczyłem Cpu-z w zakładce z pamięciami i z procem :P

Jakoś nie trawie AMD + DDR2 :P

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, niczym mój selekt na 754 :D szkoda tylko ze 128kb cache ;) zawsze lepiej miec te 256kb. Testowałes ile leci max?

nie bo jest mobo z [gluteus maximus] ;) 340 by jeszcze pociągło ale to jest zaledwie 2720 mhz.

 

Powiedzcie czy am2 będzie kompatybilne z K8L czy znowu będą jakieś zmiany

jak gadałem z kolesiem z AMD to twierdził ze ma wystarczac jedynie update biosu - tak jak to było w przypadku 939

 

Podobno Conroe tez mial byc kompatybilny z 955X :lol:

@ Milans : mi sie odechcialo AM2; na Asusie jeszcze mozna ale na MSI nie bardzo, wiec podziekowalem.

ja tam chyba narazie zostane na tym am2. w przysłosci dual core lub conroe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Conroe tez mial byc kompatybilny z 955X :lol:

Z wiadomosci dostepnych na necie mozna stwierdzic ze K8L bedzie kompatiblne z socket AM2 np: http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_K8L . Co do conroe to nawet 865(mobo asrocka) jest z nim kompatilny, nie chodzi o sam chipset tylko o konstrukcje plyty glownej, sekcje zasilania procesora. Nie loluj tak odrazu bo nie masz doczynienia z kims kto pisze rzeczy z palca wyssane ;)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomosci dostepnych na necie mozna stwierdzic ze K8L bedzie kompatiblne z socket AM2 np: http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_K8L . Co do conroe to nawet 865(mobo asrocka) jest z nim kompatilny, nie chodzi o sam chipset tylko o konstrukcje plyty glownej, sekcje zasilania procesora. Nie loluj tak odrazu bo nie masz doczynienia z kims kto pisze rzeczy z palca wyssane ;)

Zrobia to tak aby trzeba bylo cos wymienic, np. plyte glowna. Wlasnie tak samo jest z oslawionym :lol: Conroe niby taki AsRock na i865 moze z nim dzialac, ale musi to byc konkretna rewizja i sam update biosu nie wystarczy, poniewaz wlasnie konstrukcja sekcji zasilania jest zmieniona. Tutaj pewnie bedzie bardzo podobnie, niby wsio bedzie wygladac tak samo, procek do gniazda bedzie pasowac, bios niby tez ok, ale zmienia jedna rzecz i juz nie bedzie sie dalo bez problemowo wsadzic i odpalic procka na obecnie dostepnej plycie.

 

 

Jakos musza kase od ludzi wyciagnac przeciez. AM2 nic nowego nie wnioslo oprocz DDR2 i jednej dodatkowej nozki, ktora wchodzi w socket. A dzieki temu trzeba juz wymienic mobo, ram, chlodzenie bo nie wiele coolerkow pasuje na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do coolerów to sie zgadzam w 100% brzydki numer wycieli! Co do mobo pod k8l to pewnie nie wszystkie płyty z socketem AM2 będą z nim działać. Schody sie pojawią jak do k8l wrzucą Hyper Transport 3, wtedy na bank trzeba bedzie zmienic płytę. Mnie korci zeby zmienic sprzęt ale raczej napewno nie będzie to AM2. No chyba ze 2rdzeniówki stanieją, a bedzie problem z wyslka core2 z usa :P

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj ten temat dochodze do wniosku ze nie warto brac teraz, tak?

 

a s939 warto teraz brac?

Najlepiej zaczekac do konca lipca bo prawdopodobnie znacznie spadnie cena CPU i poprawione zostana biosy mobo

 

Wady AM2 sa typowe dla nowosci:

Niedopracowane biosy, niewielki wybor plyt i jak dotychczas nie ujawnila sie plyta do OC mogaca pokonac

poprzednia podstawke 939. (moze to tylko brak selekcji CPU, RAM i niedopracowany bios)

Zalety AM2:

Mozliwosc zastosowania wiekszego RAM bo w typowej plycie do 8 GB (939 tylko 4GB i to przy obnizonym taktowaniu RAM)

Perspektywa nowych szybszych procesorow w przyszlosci (65 nm)

Mozliwosc uruchomienia wielu OS jednoczesnie (nie wiem czy to juz dziala czy to tylko taka reklama mozliwosci CPU)

 

Jesli ktos kupuje caly komputer to mysle ze lepiej jest brac od razu AM2 jesli robi modernizacje to pozostaje kalkulacja

kosztow, ktora bedzie dla kazdego przypadku inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zaczekac do konca lipca bo prawdopodobnie znacznie spadnie cena CPU i poprawione zostana biosy mobo

 

Wady AM2 sa typowe dla nowosci:

Niedopracowane biosy, niewielki wybor plyt i jak dotychczas nie ujawnila sie plyta do OC mogaca pokonac

poprzednia podstawke 939. (moze to tylko brak selekcji CPU, RAM i niedopracowany bios)

Zalety AM2:

Mozliwosc zastosowania wiekszego RAM bo w typowej plycie do 8 GB (939 tylko 4GB i to przy obnizonym taktowaniu RAM)

Perspektywa nowych szybszych procesorow w przyszlosci (65 nm)

Mozliwosc uruchomienia wielu OS jednoczesnie (nie wiem czy to juz dziala czy to tylko taka reklama mozliwosci CPU)

 

Jesli ktos kupuje caly komputer to mysle ze lepiej jest brac od razu AM2 jesli robi modernizacje to pozostaje kalkulacja

kosztow, ktora bedzie dla kazdego przypadku inna.

Przez np.: VMware to i moje P3 umie 2 systemy na raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez np.: VMware to i moje P3 umie 2 systemy na raz...

Spretowo to jednak moze byc inna jakosc jesli chodzi o bezpieczenstwo w sieci i wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jezeli ktos ma s939 to am2 jest bezsensowne, ale jzeli kupuje nowe, to np athlon 64 3000 ksoztuje 375zł i mobo asrcok 270, wiec za taką kwote to sie opłaca, choc nie wiadomo jak z oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...