Skocz do zawartości
Gość lukas_gab

Alternatywa Do Explorera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas_gab

Cześć ! Czy jest jakaś alternatywa w windowskie do explorera ? tak jak w linuxie jest środowiska graficzne ?? A moze istnieją sposoby na odchudzenie i upiększenie explorera ? Prosze o pomoc bo chce mieć ładne i efektywne środowisko pracy jednak nie chce żeby mi kompa muliło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

widze że fajne te ala eplolerki ... tylko jak to wygląda z obciązeniem systemu ?? bardziej zamula od standardowego explolera czy mnie ? A tak na marginesie najbardziej boli mnie że coraz mniej ludzi korzysta z cmd... na linuzie to jest podstawa .... w konsoli moc ! Tylko że windows tak to jusz poukłądany jest... Chętnie bym sie przerzucił ale ... gier nie ma a cedega ot syf i tyle... no ale przynajmniej ma fluxboxa ;] chociaż litlestep mi sie podoba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aston jest szybszy, stabilniejszy (ale nie emulowany na win64, wiesza się...), całość zrobiona jest na bitmapach.. możesz dowolnie tworzyć każdy element pulpitu.. animowane 3 stanowe ikony.. (które sie animują po najechaniu, nacisnieciu i zjechaniu myszki z niej), ma kilkanaście pluginów z których każdy także ma możłiwosc personalizacji wygladu za pomoca bitmap.

 

Co ciekawe... Pod astonem przezroczystosć okien działa szybciej niż nieprzezroczystość :D. Jest to 2 po total komanderze program jaki instaluję po instalacji windy... Jednak obśługa w niektórych momentach trochę sie rózni od explorera więc trzeba się przyzwyczaić że astonowy pulpit to nie to samo co explorerowy.... ale imho to plus a nie minus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

no fajny przypomina mi troche FVWM ale jest git ... wiecie jak edytować skóry ?? A i jest do tego spolszczenie ?? Pokażcie swoje pulpity w astonie ilitle steep bedzie fajnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak edytować? Odpalasz program do edycji grafiki i edytujesz:D... na stornie ma sz kupe gotowych skinów...

 

a tu mój cały włąsnoręcznie wykonany pulpit w astonie + dodatki...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

na 2 zdjeicu widoczne inne programy tematycznie zrobione w 1 całość... Niedługo muszę zmienić bo juz mi sie nudzi trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś takiego jak: LiteStep, swego czasu całkiem obiecujący

Czemu swego czasu? Nadal mozna tym osiagnac swietne efekty przy malym zuzyciu RAMu.

 

Osobiscie od Litestepa wole BBLean (Blackbox) - IMHO ma duza bardziej czytelna skladnie polecen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

blackbox na wina ? jestem pod wrażeniem .... a istnieje coś takiego jak fluxbox lub fvwm pod wina ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

KDE .... mówiłem lekkie hehehe .... no ale chyba tego astona se wezme ...no ale czekam na inne alternatywy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam total comandera na spule z frigate w sumie eksplorera praktycznie nie uzywam zajmuje mi 5 mb ramu( wylaczylem lune) jak wasze pomysly zajmuja mniej ramu to sie zastanowie;) bo w sumie zadne efekty mnie nie interesuja. to glupie by bylo po podkreceniu proca o 700 mhz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam total comandera na spule z frigate w sumie eksplorera praktycznie nie uzywam zajmuje mi 5 mb ramu( wylaczylem lune) jak wasze pomysly zajmuja mniej ramu to sie zastanowie;) bo w sumie zadne efekty mnie nie interesuja. to glupie by bylo po podkreceniu proca o 700 mhz:)

Moj bbLean ponizej 1MB RAM :D Maks do 2MB. Tylko trzeba zaznaczyc, ze z dodatkowych pluginow uzywam tylko malego czegos do sprawdzania poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bbLean ponizej 1MB RAM :D Maks do 2MB. Tylko trzeba zaznaczyc, ze z dodatkowych pluginow uzywam tylko malego czegos do sprawdzania poczty.

Jeszcze żeby MTG Online działal bez problemów, to bym się na stałe na bblean przerzucił. :rolleyes:

 

BBlean - bardzo dobry zamiennik explorera. Mały, szybki, ładny i darmowy. Do tego wirtualne pulpity, bardzo konfigurowalny, tylko żeby ten Online działał. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde trzeba w nim jakies fonty zainstalowac moze ktos zarzuci link bo kur. nie moge znalezc nawet na jego stronie:) i jak tą belke dac na dół:) no i jak zrobic skróty na pulpicie bo tak najwygodniej:)

 

no i na koniec gdzie mozna znalezc jakies pluginy z dokładnym opisem na co sie moga przydac:) wyst link:)

 

i czemu mam po angielsku? jak zmienic jezyk:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na koniec gdzie mozna znalezc jakies pluginy z dokładnym opisem na co sie moga przydac:) wyst link:)

TU

i czemu mam po angielsku? jak zmienic jezyk:0

edytujesz plik konfiguracyjny .rc

np: "menu.rc" (ciągi znaków w nawiasach zwykłych są wyświetlanymi nazwami funkcji, wystarczy zmienić)

 

PS. używaj guzika Dołączona grafika, częściej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze polecam dokumentacje do bbLean, jes naprawde zrozumiale napisana.

 

Po drugie - na pulpicie nie dasz skrotu, bo pulpit bbLean != pulpit Windows i dziala on troche inaczej. Mozesz uzyc plugia typu bbIconBox, zeby zrobic sobie na pulpicie miesce na ikony.

 

Forum poswiecone bbLean i podobnym: http://www.lostinthebox.com/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna pupa:0 słabo znam angielski więc bedzie to długa zabawa z dokumentacją tak jak z rozszerzeniami do firefoxa;) niech mi tylko ktos powie jak przeniesc tą belke z progami na dół reszte sam se poszukam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obadałem na szybko tego bbleana... i jakoś z tego co mi się wydaję to tam wszystko konfiguruje się textowo? Mimo wszystko ja wolę graficzny konfig z astona :)

tekstowo zazwyczaj można osiągnąć więcej niż przez jakiś graficzny kreator/edytor konfiguracji, dzięki takiemu uproszczeniu program może być jeszcze o odrobinę mniejszy lżejszy i szybszy , i przede wszystkim jest całkowita kontrola nad wszystkim Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladnia bbLean jest prosta, szybko sie lapie o co chodzi, a efekty widac bez restartu kompa (opcja reconfigure, w skrajnych przypadkach trzeba zrobic restart shella, co trwa dwie sekundy).

 

Co do przeniesienia menu na dol: w pliku bbLeanBar.rc jest linia

bbLeanBar.placement:			TopCenter
Wystarczy TopCenter zamienic na jedno z ponizszych: BottomCenter, BottomLeft, BottomRight.

 

Taki sam efekt uzyskamy klikajac Ctrl+PPM na pasku - otworzy nam sie konfiguracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak... ale po to ktoś wymyślał wysiwyg żeby nie używać notatnika :).. aczkolwiek czasami dobrze jest miec plik konf w pliku txt. Poza tym aston w całości jest konfigurowalny z plików... Lecz ma też interfejs graficzny co bardzo, wręcz ogromnie ułatwia sprawę.. zwłaszcza jak chcesz coś szybko zmienić... restart też trwa 2 sekundy :)

 

Poza tym panowie... amd64.. 2Ghz procek... 1GB ramu... a ja mam się przejmować czy mi shell zajmuje 2 czy 8 MB? :lol: bez zbędnego przeSadyzmu :)

 

Nie wątpię w zalety bb.. ale jednak na pierwszy rzut oka aston jest dużo ciekawszy... A i po 2 letnim go używaniu śmiało twierdzę że na pewno jest lepszy niż explorer... Co kto lubi... ale bb nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak aston za pierwszym uruchomieniem...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bb rzeczywiscie ni imponuje fajerwerkami graficznymi. Jak ktos sie zaprze, to moze go zrobic naprawde ladnego - ale wtedy juz niekoniecznie bedzie zajmowal tak malo RAMu. Tyle ze nie to jest jego celem - on ma byc maly i funkcjonalny. Jak ktos chce czegos bajeranckiego niech bierze Astona czy Litestepa - duzo latwiej o fajne efekty, a koncowe zuzycie RAM bedzie pewnie podobne.

 

Co do Astona, to raz sie tym bawilem, ale zrezygnowalem jak mi wycial dwa numery:

- podczas grania czasami migaly mi aktywne elementy pulpitu (jakby przeswitywaly przez gre)

- rowniez podczas grania reagowal na wlasne skroty klawiszowe

 

Troche mnie jedno z drugim zirytowalo i sie pozbylem Astona...

 

Co do zajmowania RAMu - ja mam 512, wiec mi to robi wieksza roznice, zreszta jestem "systemowym minimalista" i uwazam, ze system powinien jak najmniej programom w droge wchodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wybacz ale skrót globalny - zgodnie z nazwą ma działać globalnie.. to chyba zaleta a nie wada :)

 

Wyłącz ze 2 usługi systemowe to Ci się cenne magabajty zwrócą :), chociaż już pewnie to zrobiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aston wymiata chyba bende co miesiac od nowa instalował;) mozesz wymienić pare przydatnych rozszerzeń? choc i tak przejrze wszystkie w miare jak bende mial czas:) skoro od razu menedzer zadan mi sie uruchamia a wczesniej troche to trwalo to juz widac różnice :D czas poeksperymentowac ze skórkami na razie trzymam sie tego podobnego do xp zeby sie nie pogóbić tylko ze zre pamiec ponad 10 MB :D

 

dopiero koncze zabawe z astonem znalazlem skórke aqua forever super:0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...