Skocz do zawartości
vitucky

Acer Przedłużanie Gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was przedluzal gwarancje, jesli tak to w jaki sposob tego dokonac. Gwarancja konczy mi sie 17 czerwca.Jesli byl juz gdzies poruszany ten temat to prosilbym o linka to usune ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez by mnie to interesowalo, moj Acer 4101 zostal kupiony 16.06.05 :)

 

Z tego co kiedys czytalem przedluzyc gwarancje mozna chyba w pierwszych 2 tygodniach albo miesiacach. Jest tez niby jakis drugi rok rekojmi lub cos w tym stylu dla osob prywatnych ale tez z tego co czytalem to [gluteus maximus] z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh co za zbieg okoliczności :D. Podobnie kończy mi sie gwarancja w czerwcu.

Miałem podobny temat założyć ale pogrzebałem po googlach no i dzisiaj zamówiłem sobie przedłużenie gwarancji.

 

Dałem zaliczke 50zł reszte jutro. Cena to 230zł z 1 do 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh co za zbieg okoliczności :D. Podobnie kończy mi sie gwarancja w czerwcu.

Miałem podobny temat założyć ale pogrzebałem po googlach no i dzisiaj zamówiłem sobie przedłużenie gwarancji.

 

Dałem zaliczke 50zł reszte jutro. Cena to 230zł z 1 do 2 lat.

a gdzie przedluzales? Tam gdzie kupowales lapka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko już wiadomo.

 

Przed skończeniem się gwarancji (nawet w ostatnim dniu) można przedłużyć gwarancje o kolejny 1 rok lub 2 lata.

 

Robimy to w dowolnym skepie komputerowym, trzeba mieć tylko dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował już ktoś tą gwarancję? Jeśli tak to mógłby się podzielić swoimi wrażeniami. Gdzie ją najlepiej kupić i ile powinna ona kosztować? Na tej stronie co podał Pinki rozszerzenie do 3 lat kosztuje 599zl. A chociażby tutaj http://www.awnet.pl/index.php?groopa=61_63_94 można ją dostać za 413,58 zł. Za niecałe 600 zl można mieć 3 lata gwaracji i ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował już ktoś tą gwarancję? Jeśli tak to mógłby się podzielić swoimi wrażeniami. Gdzie ją najlepiej kupić i ile powinna ona kosztować? Na tej stronie co podał Pinki rozszerzenie do 3 lat kosztuje 599zl. A chociażby tutaj http://www.awnet.pl/index.php?groopa=61_63_94 można ją dostać za 413,58 zł. Za niecałe 600 zl można mieć 3 lata gwaracji i ubezpieczenie.

Jest pewien detal - gwarancja z ubezpieczeniem (koszt 150€) musi zostac zarejestrowana do 90 dni od daty zakupu.

Kupic mozna na sieci lub w sklepie jakims. Ceny to 100€ - bez ubezpieczenia i 150€ - z ubezpieczeniem, ale jak uszkodzisz matryce, to i tak trzeba 100€ zaplacic za naprawe. A wszystko na ten temat mozna znalezc na stronie acera.

Osobiscie zakupilem wariant bez ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki na ile przedłużałeś swoją gwarancję? Chodzi mi o to czy z 1 roku na 3 lata czy masz gwarancję na dwa lata i przedłużałeś do trzech? Shadows podał link do przedłużenia z 1 roku na 3 lata. Mnie osobiście interesuje przedłużenie z 2 lat do 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 1 na 2 lata. W bino CHYBA powiedziała 380zł za z 1 na 3 lata.

No ale kasy nie mam tyle żeby ją ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>

Głównie to dlatego, że mam te nieszczęsne zawiasy uszkodzone i dlatego biore rozszerzenie no bo teraz jest mi komp potrzebny i nie moge go wysłac do serwisu teraz :(.

 

Babka w sklepie normalnie mi to dała, nie wołała dowodu zakupu komputera.

Teraz muszę się zarejestrować przez Internet, wydrukować umowe, podpisać, nakleić naklejke i im odesłać wraz z kopią dowodu zakupu jej. I tyle.

Z tego co wyczytałem w instrukcji to przedłuzenie gwarancji liczy się od daty wysłania tej umowy.

Czyli najlepiej zrobić to w ostatnim dniu obecnej gwarancji??

A moze źle zrozumiałem??

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym dowiedzieć się na temat przedłużenia gwarancji do notebooka hp nx6110. Planuję zakup notebooka na allegro, który został kupiony w niemczech. Czy istnieje możliwość dokupienia takiej gwarancji w Polsce czy musiałbym jechać do niemiec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki na ile przedłużałeś swoją gwarancję? Chodzi mi o to czy z 1 roku na 3 lata czy masz gwarancję na dwa lata i przedłużałeś do trzech? Shadows podał link do przedłużenia z 1 roku na 3 lata. Mnie osobiście interesuje przedłużenie z 2 lat do 3.

hmm, powiem ci szczerze że wydaje mi się, iż nie ma możliwości przedłużenia gwarancji z 2 lat na 3. Powód jest prosty. Wykupić gwarancję możesz tylko w przeciągu 360 dni od daty zakupu kompa, więc skoro twoje 360 dni minęły i kupiłeś już rozszerzenie do 2 lat, to teraz już nic nie zrobisz. Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku jakbyś jeszcze mieścił się w terminie 360 dni od zakupu i wcześniej wykupiłbyć rozszerzenie do 2 lat, a chciałoby się mieć dokupić do 3 lat. No to jest pytanie do dealera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, powiem ci szczerze że wydaje mi się, iż nie ma możliwości przedłużenia gwarancji z 2 lat na 3. Powód jest prosty. Wykupić gwarancję możesz tylko w przeciągu 360 dni od daty zakupu kompa, więc skoro twoje 360 dni minęły i kupiłeś już rozszerzenie do 2 lat, to teraz już nic nie zrobisz. Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku jakbyś jeszcze mieścił się w terminie 360 dni od zakupu i wcześniej wykupiłbyć rozszerzenie do 2 lat, a chciałoby się mieć dokupić do 3 lat. No to jest pytanie do dealera :D

W moim przypadku nie minęło jeszcze 360 dni od daty zakupu. Poza tym jeśli kupowałeś laptopa marki acer jako osoba fizyczna a nie firma to miałeś 2 lata gwarancji, był o tym dość obszerny temat na forum. Więc wystarczy mi przedłużenie gwarancji z dwóch lat do trzech ;)

 

Luki daj znać jak aktywujesz gwarancję.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zapewne wiekszosc z nas kupila lapka jako osoba fizyczna ale z egzekucja tego drugiego roku gwarancji chyba jest problem, poza tym to wtedy chyba nie gwarancja a niezgodnosc towaru z umowa czy cos. Niech ktos kto wie dokladnie jak jest z tym niby drugim rokiem "gwary" niech sie wypowie. Ja wysle zara maila do Acera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja się z serwisem użerać nie chcę, dlatego i tak kupię rozszerzenie do 3 lat ( a co do tych 2 lat gwarancji za free to w cuda nie wierze, ale to moje zdanie i nie mam zamiaru się z kimkolwiek o to kłócić). A co do tego przedłużenia z 2 lat do 3, to ty chyba czegoś nie rozumiesz. Gwarancja wynosi oficjalnie 1 rok i możesz ją przedłużyć o następny rok lub dwa. Innej opcji nie ma. Tak więc i tak musisz kupić przedłużenie gwarancji w tych 360 dniach od dokonania zakupu i tyle. Ale nie ma takiej opcji o jakiej ty myślisz że jesteś oficjalnie 1 rok bez gwarncji i nagle dokupujesz rozszerzenie o rok po tych 2 latach użytkowania.

Edytowane przez shadows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety kupiłem na firme.

 

U Acera niestety nie ma takeij opcji żeby z 2 na 3 lata ale u konkurancji zdaje się ze widziałem taką opcje.

 

__dopisane__

 

choćby ASUS: http://www.gral.pl/preview/Asus/Rozszerzen...okowASUS_85.php

 

Ogólnie na tej stronie: http://www.gral.pl/sklep.php?h=5&w=prod_li...RBA%20DO%20KOMP

widać ze Acer daje 1 rok gwarancji która można rozszerzyć do 2 lub 3 lat a ASUS daje 2 lata które można rozszerzyć do 3.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...