Skocz do zawartości
Gość Bari

Jaki Procek + Mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bari

Siemka mam zamiar zmienic sobie bebechy w kompie .I mam Pytanie czy z A64 3000 NewCastle Oplaca sie przejsc na D805/d820/d830 ??

Który z tych prockow bedzie najbadrziej wydajny + dobry Do O/C Komp bedzie uzywany do wszystkiego.I jaka proponujecie Mobo do ktoregos z tych prockow oraz jaki ram DDR 2? Mobo z PCI_e Poniewaz mam nowiutkiego Geforce 7600GT .Dzieki za odpowiedz

 

a co sadzicie o czym takim http://allegro.pl/item102337480_moc_2_x_2_...ga_8i945pe.html

 

 

 

Czy moze lepiej pozostac przy A 64 3000 kupic dobra mobo dokupic ramu wlozyc Gf 7600gt dobre chlodzenie o/c i czekac z rok jak stanieja te wszystkie 2 jaja?

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystaczcza Ci szybkość tego co masz :blink:

Jeśli chcesz kupić maszynę na Intelu to procki PD 805/920 lub 930. Płyta w zależności od kasy to Asus P5LD2 lub P5WD2.

Pamięć RAM z tych tańszych to GoodRAM na kościach Micron D9 (fotka, jak powiny wyglądać poniżej) lu Partioty LLK.

Dołączona grafika

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

czasem czuje brak koni pod maska :] alemysle ze to wina ramu i grafy i to ze procek nie jest kecony:] i dlatego nie wiem co zrobic czy sprzedac ten zestaw i kupic d 805 czy kupic dobra plyte do o/C tego procka np.DFI nf 4 + 1/2 Gb ramu i zalozyc 7600GT i miec spokoj na dlugi czas wiec co lepsze:] :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Gb ramu to nie jest mało. Ewidentnie grafika u Ciebie leży i kwiczy. Ten Newcastle się podkręca do 2,5 Ghz? Bo jak tak to nawet nie najgorzej. Zmiana grafy myślę, że Ci wystarczy. Za rok jak sam mówiłeś jakieś dwa jaja, 1gb ramu i jest git.

Edytowane przez Amarith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Tzn Moj Newcastel poszedl na 1,7V:] 2,6 :] nawet tylko ze stal za oknem :] w zimie wiec mysle ze na DFI + dobre chlodzenie tyle pojdzie:} wiec tez sadze ze narazie pozostane na tym co jest i z A64 bede wyciskal wszystko kumpla poszedl na 2,9GHZ:| wiec wypas .

A mam pytanie ile kosztuje jakies WC takie zeby wlazlo do obudowy i niebylo zabardzo widoczne i czy to cos poprawi ? i oczywiscie jaka jest cena bo jesli chodzi o WC to nigdy nawet na zywo niewidzialem:}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wc to słyszałem ze to jest dobre i mozna bez problemu zamknac w budzie. jest tez wersja 745 (tez na tej stronie) ale nie weim czy jest lepsza. jakbys chciał sam składac to jest z tym troche roboty. (wiem bo kumplowi składałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Aha to mysle ze narazie zostane przy Coolerkach teraz na procku mam Freezera 64 Pro i co sadzicie o akasa amber 120mm do obudowy?

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn Moj Newcastel poszedl na 1,7V:] 2,6 :] nawet tylko ze stal za oknem :] w zimie wiec mysle ze na DFI + dobre chlodzenie tyle pojdzie:} wiec tez sadze ze narazie pozostane na tym co jest i z A64 bede wyciskal wszystko kumpla poszedl na 2,9GHZ:| wiec wypas

Na rdzeniu New Casle jest to chyba nie realne na AC

 

jak chcesz wc to słyszałem ze to jest dobre i mozna bez problemu zamknac w budzie.

Bez przesady. Za taką cenę można zkompletować o wiele lepsze układ.

 

BARI: procka masz pod s.754, co komplikuje sprawę. W twoim wypadku przesiadłbym się jednak na platformę Intel opartą według posiadanych funduszy na PD 805 lub 920/930.

 

Konfiguracja dla Ciebie:

Intel PentiumD 805 - 475 zł

AC Freezer 7 Pro - 62 zł

Asus P5LD2 - 408 zł

GoodRAM 2x512MB - 2x129 zł

Huntkey HK350AP - 199 zł

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, Ty nie wiesz co zrobic? Dziwisz sie ze brakuje koni pod maska...? Zobacz na moja sygnature (3dmark2001) i na moj sprzet, jesli jestes kumaty to bedziesz wiedzial co zmienic... A jak nie jestes... To zmieniaj grafike!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Hmm Po przemysleniu sprawy doszedlem do wniosku ze niemam slabego kompa ktorego trzeba wymienic odrazu a d805 to raczej nie jest rewelacja.Wiec wyszlo na to ze zmienie mobo wszadze nowa grafe i dokupie ramu i bede czekal z rk az stanieja ceny X2 lub pojawi sie cos o rownie dobrej wydajnosci .Teraz mam 2 pytania.Jaka mobo na 754 do O/C koniecznie 3/4 sloty na ram? i czy do procka x2 musze miec DDR 2?

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

czy do procka x2 musze miec DDR 2?

Żaden AMD narazie nie obsługuje ddr2, ale pentiumy tak. Płyta to DFI Infinity albo Epox jakiś na 754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Po przemysleniu sprawy doszedlem do wniosku ze niemam slabego kompa ktorego trzeba wymienic odrazu a d805 to raczej nie jest rewelacja.Wiec wyszlo na to ze zmienie mobo wszadze nowa grafe i dokupie ramu i bede czekal z rk az stanieja ceny X2 lub pojawi sie cos o rownie dobrej wydajnosci .Teraz mam 2 pytania.Jaka mobo na 754 do O/C koniecznie 3/4 sloty na ram? i czy do procka x2 musze miec DDR 2?

S754 ?? a nie lepiej 939 ??

Co do czekania ... za jakieś 3-4 miesiące na rynku będzie do kupienia nowy proc Intela Conroe (dwujajowiec) - który zjada wszystkie X2 AMD na dzień dobry ...

Do tego co masz dokup lepszy cooler (ninja albo mój faworyt Tower 120) i zakręć troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S754 ?? a nie lepiej 939 ??

Co do czekania ... za jakieś 3-4 miesiące na rynku będzie do kupienia nowy proc Intela Conroe (dwujajowiec) - który zjada wszystkie X2 AMD na dzień dobry ...

Do tego co masz dokup lepszy cooler (ninja albo mój faworyt Tower 120) i zakręć troche

Popieram Yotomeczka w 100% :) Conroe = monster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to jaka ta mobo do O/c 300 zl PCi-e kupic ?

Ja polecę Asusa K8N4 Deluxe. Jest to bardzo dobra płyta, stabilna, mająca dobre wyposarzenie.

Jeśli chcesz natomiast płytę tylko do oc, to DFI Infinity nF4x. Ale tu trzeba się liczyć z zakupem karty dźwiękowej i karty sieciowej, bo zintegrowane są bardzo słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na moj sig :) Tylko ze max jaki mozesz dac na proca to 1.55V :-/ A i szukaj rev.1.01A bo na 1.01 jest strasznie gosny wentylator :-/

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Moj proc przy 1,55 to sie rozgrzewa musi miec 1,7 conajmniej do Pozadnego o/C;] Wiec prosilbym o pomoc w wybraniu mobo do 300zl s 754 bo juz jutro musze kupic

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Gdzie kupie DFI inifinty pci-e nigdzie jej nie ma

:/ a jest jakas na 754 z pci tak samo dobra? do o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...