Skocz do zawartości
-weS-

Wezwanie Na Policje @ Net ^^

Rekomendowane odpowiedzi

Heh. Przeszlo mi wszystko przez glowe, a oczywiscie chodzilo o to czego sie nie spodziewalem w ogole ;).

Moj kolega kiedys znalazl bug w systemie stawiania serwerow gry pewnej firmy oferujacej takie wlasnie uslugi dla counter-strike'a. Napisal do nich, ze zdradzi im bug'a, jak odpala za free serw na 6 miesiecy ;) Zdradzil bug, no i oni dali serw. serw przestal dzialac po 1,5 miesiaca, a teraz mamy 'wlamanie na serwer gry w celu wyludzenia serwera' :unsure: :blink: :-D LOL. A mnie jako swiadka, bo buga znalazl korzystajac z mojego konta na ich stronie.. ogolnie smiechu warte. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z tym kolesiem który odkrył bład w systemie kart visa.. poszedł w dobrej wierze do nich.. nawet nie zeby zarobic .. a oni go za kraty wpakowali..

Z administrtorami tak juz jest.. raz trafisz na wpozo goscia, który przyzna sie do błedu.. a raz trafisz na zapryszczałego kurdupla który leczy swoje kompleksy z dziecinstwa ... niestety wsród adminów tych drugich jest wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa sie skonczyla.

Nie wiem czy pisalem wczesniej ;) ale jakos 2 tyg. po moim poscie (pod koniec maja) policja wpadla koledze do domu i zabrala kompa.

Nie wiem czy oddali kompa, bo dostalem tylko sms przed chwila, ze mial na dysku piraty na kwote 44.400zl ;p co musi odpracowac - 5 miesiecy po 25h/m-c.

Edytowane przez -weS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dużo miał tego softu... kompa mu tak przy okazji sprawdzili?

Oj tam dużo, może poprostu jakiś drogi program miał:

http://navisystems.pl/sklep/product_info.p...products_id=664

http://navisystems.pl/sklep/product_info.p...products_id=833

win, office.

Nie trudno uzbierać 44k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno znalazl sie i jakis drozszy soft ;] Pewnie tez od cholery mp3, filmow..

Tak, kompa sprawdzili "przy okazji", a dokladniej to zabrali jako niby dowod do sprawdzenia rozmow z gg itd. i wyslali go do analizy, a tam napewno i pirackim oprogramowaniem sie zajeli.

Ma 22 lata.

Mysle, ze moglo byc gorzej, jakby np dostal jakas kare pieniezna i musial ja potem splacac ch.. wie ile lat..

Edytowane przez -weS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nietrudno. Mało który ma office'a ,windowszgoroze ,programy do obróbki zdjęć ,audio czy też wideo ,które też przecież kosztują. Znam człowieczka ,który dysk ma położony na obudowie tuż obok okna ,a wszystkie płyty trzyma u sąsiada w piwnicy :)W razie czego on nie będzie się wahał wyrzucić Samsunga SP2514N z ponad 200 GB ,filmów gier ,programów .mp3 wartych z kilkanaście tysięcy złotych. Kara w postaci odpracowanie 25h/miesiąc x5 , IMO nie jest surowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze ta kara jest w miare lagodna (biorac pod uwage te 44tys zl). a co do tego wyrzucenia dysku przez okno to nie bylbym taki pewny ze to cos da, chyba ze by wylecial z ostaniego pietra jakiegos wysokiego bloku ;) najlepiej magnes od glosnika niskotonowego (np 30cm) i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak dysk wylatujący oknem trafi niewinnego człowieka w głowe któremu w konsekwencji lekarz postawi diagnoze "zgon". Wtedy kara będzie surowsza...

Jeszcze gorzej jak trafi w szybe radiowozu którym przyjechali do niego Panowie Policjanci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moze byce tez tak ze ten kolega mieszka w domu jednorodzinnym i ma dosyc duzy ogrod jak rowniez sasiedzi maja duzy ogrod wiec dobrze sie zamachnie i wyrzuci gdzies w krzaki do sasiadw gdy policjanci nie beda widzieli i po sprawie :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no i kompa oddaja normalnie, tylko musi wniosek napisac :P

Rowniez uwazam, ze kara nie jest surowa.

Szczegolnie po tym co wyczytalem nie raz w topicach o ostatnio bardzo popularnych rzekomych nalotach policyjnych na prywatnych userow w celu sprawdzenia oryginalnosci oprogramowania ;)

Edytowane przez -weS-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oddali kompa, bo dostalem tylko sms przed chwila, ze mial na dysku piraty na kwote 44.400zl ;p co musi odpracowac - 5 miesiecy po 25h/m-c.

Jakby ktoś normalnie pracował za taką stawkę godzinową, lekko by wyciągnoł 60tyś. zł. miesięcznie :huh:

 

Co ten gość będzie robił? Za taką stawkę nie pracują (oficjalnie) nawet prezesi spółek państwowych. :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie chodzi o odszkodowanie na rzecz właścicieli oprogramowania, tylko względem państwa (?) dlatego będzie miał prace społeczne np. w szpitalu itp? Bo odszkodowanie - musialby wlasciciel softu chyba go pozwać..

Tak jak piszesz.

Tylko jeszcze nie wie co dokladnie bedzie tymi pracami spolecznymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gorzej jak właścicielowi softu by się zachciało jeszcze jakąs karę dać... ale mało prawdopodobne..,

ja mieszkam na 5 piętrze to jbc dysk fru i trudno się mówi... ale ja dalej nie wierzę w taką wizytę u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta? Ciezko bedzie udowodnic, ze to on wyrzucil dysk i ze nalezal akurat to ego komputera.

 

właśnie...

Racja, dobrze że ludzie nie mają odcisnków palców, a na dysku będzie gg + masa innych rzeczy osobistych. Na pewno nie powiążą tych faktów.

 

U mnie dwie osoby zostały odwiedzone przez CBŚ(?) ostatnio, tylko nie wiem o co chodzi w sumie... Jednej zabrali komputer, a druga nie otworzyła. Jak się dowiem co i jak to powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wytresował psa, zamiast kości zakopuje różne rzeczy ... dysk potrafi ... może i glinę by zakopał jakby polecenie dostał :P ... mój dysk leży na parapecie a obok młotek i przecinak bo się coś zachmurzyło od glin nad podkarpaciem :( w ogóle to jakaś chora sytuacja .... a ten koleś co dostał tylko godzinki niech od razu leci do kościoła na tacę dać i niech się cieszy bo w świetle prawa chyba do 5 lat i 50K kolegumy mógł dostać... jest się z czego cieszyć ... no w sumie jakby się dało za taką stawkę jak on dostał pracować normalnie w tym kraju to chyba nie byłoby piratów :P a tak to widzicie co mamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...