Skocz do zawartości
Gość Antar1us

Zniesienie Wiz (?) - Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antar1us

Zniesienie wiz turystycznych dla Polakow uchwalil senat USA.

 

Poprawke musi zaakceptowac jeszcze izba reprezentantow.

 

Program bezwizowy dla Polakow mialby obowiazywac 2 lata na probe.

 

Co Wy na to?

 

Ja jestem jak najbardziej ZA! To sie nam nalezy za wszystko, co zrobilismy dla USA! Za to, ze nadstawialismy za nich kark i poszlismy z nimi w boj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze cos takiego nam sie poprostu należy. Nie jestesmy jakimis odrzutkami, zeby tak nas traktowac. Obecnie sprawa wiz jest poprostu chora - ich przyznawanie to wielkie widzimisie komisji (czesto jednoosobowej)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zapeszac ale to jeszcze nie jest pewne wiec nie ma co sie podniecac. Za Irak i nie tylko nalezy nam sie. Niech Amerykanie zrobia cos co pozwoli im zmienic moje zdanie na ich temat... Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos na powaznie sie ruszylo, nawet Kwach nie byl w tym potrzebny ;) W sumie mi to osobiscie lezy, bo nie mam zamiaru w najblizszym czasie tam jechac, ale wiem ze dla wielu Polakow ma to znacznie. Jakby izba reprezentantow sie pod tym podpisala skonczylaby sie era upokarzajacego kombinatorstwa, wymyslania powodow, plaszczenia sie przed konsulem, zeby ten mogl zadecydowac czy jestesmy godni przekroczyc granice USA czy nie. W calej Europie nie ma chyba kraju, ktory bylby bardziej proamerykanski niz Polaska, ale dotychczas bylo to za malo by zniesc wizy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc Polakow jedzie tam pracowac - czesto 'nieoficjalnie' :}

dziwicie sie ze sa wizy ?

Zgadza sie, ale niektorzy chca jechac np.: na slub corki, ktora wychodzi za maz w stanach i dostaja odpowiedz "nie przekonal mnie pan/pani" - historia zna takie przypadki.

 

Jeśli poprawka zostanie przyjęta przez Izbę Reprezentantów, może umożliwić przyjazdy Polakom do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych do 60 dni bez konieczności uzyskiwania wizy.

 

Sa to wizy 60 dniowe, wiec sluza wlasnie do zalatwienia swoich spraw i powrot do domu.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos sie w USA ruszyło wizy, teraz zaskarzyli(jakies koncerny) rure pod bałtykiem bo ma nia iść gaz ze złóż w którym maja udziały czy cuś.

Edytowane przez Mac'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam isc ze zloz ktore w sporej czesci zostały juz sprzedane firmie z USA (fajna ta russia)

 

A wizy nie wiadomo jak to sie skonczy pewno pozytywnie został jeszcze senat tam tez musi zdobyc ten projekt akceptacje, a znaja tamtejszych senatorow cos od siebie dorzuca (niekoniecznie cos przyjemnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predzej mi wypryszczy cala czesc tylna ponizej pasa niz USA zniesie wizy. Ich nie isteresuje polska, polski rzad sie tylko blazni chodzac na kolanach. Polska sie uniosla i bez zadnych negocjacji wyslala wojsko, podczas gdy inni wiedzac z kim sie zadaja ostro egocjowali, niektore kraje ostaly nawet niebotyczne pieniadze za to ze zostalu neutralne!! A polska? Polska bez jakiego kolwiek gadania wyslala od razu kontyngent.

 

Sam bym pojechal do USA ale wiem ze to nierealne.

 

To jest smieszne nic dziwnego ze polska nic nie dostala za pomoc i nic nie dostanie.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do poniższej lektury ...myślę że rozwieje to po części jakieś niejasności co do pytań i odpowiedzi typu:

-Kiedy?

-jak?

-etc.

 

Myślę jednak, że nie bardzo rozumiecie proces legislacyjny w USA.

 

Ustawa wraz z poprawkami (w tym tą zmieniajacą ustawę o VWP) trafia teraz do Izby Reprezentantów, która będzie nad nią obradować. Jeśli House cokolwiek zmieni w treści ustawy lub poprawek, lub też odrzuci którąś poprawkę to ustawa wraca do Senatu i tam znowu jest dyskutowana i następuje podobny proces (jeśli coś zostanie zmienione/poprawione to znów idzie do Izby Reprezentantów i tak w kółko).

Dopiero gdy obie izby Kongresu zgodzą się na ostateczny kształt ustawy to idzie ona do Prezydenta do podpisu i staje się prawem. To może jeszcze potrwać miesiącami.

 

Należy pamiętać o tym, że House of Representatives ma o wiele bardziej restrykcyjne podejście do prawa imigracyjnego i ta poprawka ma dużą szansę przepaść. Senatorowie mogli sobie pozwolić na jej przegłosowanie, bo potem pochwalą się w tegorocznej kampanii wyborczej i powiedzieć, że 'nie przeszło przez House, a oni zrobili co mogli'.

(Senatorowie Santorum i Mikulski ugrywają na tym 'polskim' temacie wiele głosów od lat)

 

Po drugie jak ustawa przejdzie to - dla tych, którzy nie czytali tekstu poprawki - śpieszę poinformować, że wcale automatycznie nie włączy to Polski do VWP. Da tylko możliwość Sekretarzowi Stanu (Condoleezie Rice) włączenia nas na próbny okres. Spełniamy oczywiście warunek bycia członkiem UE i wspierania USA w Iraku, natomiast musimy jeszcze spełniać kryterium 'nie zagrażania bezpieczeństwu wewnętrznemu i porządku prawnemu w USA', a z tym jest gorzej bo poprawka nie znosi wcale brania pod uwagę spełnienia przez kraj tzw "kryterium 3%" (ilość odrzuceń wniosków wizowych), mówi tylko o tym, żeby brać pod uwagę jedynie pełne lata już po wejściu do UE. (Czyli w naszym wypadku 2005)

 

Stawiam diamenty przeciw orzechom, że odrzuceń w 2005 mamy z 20%, a nie 3%.

 

Dodam jeszcze (do tego co napisał Angel, iż ta poprawka nie ma nic wspólnego z działaniami amerykańskiego rządu. Została ona napisana indywidualnie przez Senatora Ricka Santorum z Illinois i po prostu przegłosowana przez Senat w ramach dyskusji o imigracji (poważniejsze problemy w tym temacie to był mur na granicy z Meksykiem i Amnestia dla nielegalnych). Bush ani jego ekipa nie mają nic z tym wspólnego.

 

A co do uwagi CDN, że byśmy mogli podróżować na 60 dni, a nie 90 - to jakaś dziennikarska bzdura, napisał to ktoś kto nie zna tematu po prostu.

 

[ Dodano: 18-05-2006, 10:49 ]

Treść poprawki można przeczytać tutaj: (SA 4000)

http://frwebgate.access.gpo.gov/cgi-bin/ge...29&position=all

Tekst ten został zaczęrpnięty z Forum eWiza.

Forum eWiza

eWiza.com

 

Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć że jest to największa skarbnica wiedzy na temat wyjazdów do USA w kontekście Wiz, pozwoleń na pracę etc. Polecam zainteresowanym lekturę zarówno na stronie jak i Forum. Myślę że na większość swoich pytań znajdziecie bez problemu odpowiedzi.

 

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale niektorzy chca jechac np.: na slub corki, ktora wychodzi za maz w stanach i dostaja odpowiedz "nie przekonal mnie pan/pani" - historia zna takie przypadki.

 

Jeśli poprawka zostanie przyjęta przez Izbę Reprezentantów, może umożliwić przyjazdy Polakom do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych do 60 dni bez konieczności uzyskiwania wizy.

 

Sa to wizy 60 dniowe, wiec sluza wlasnie do zalatwienia swoich spraw i powrot do domu.

 

nie 60 a 90 dniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i extra, po tych 2 latach zamkna nam znowy kategorycznie granice i znowu wizy, tylko teraz bedziemy czekac na zniesienie pare dekad...

jeszcze bedzie takie cos : w kaazdym wiekszym miescie powstala tzw. sciana placzu, a samych Polakow mozna spotkac na kazdym dworcu-> to by byla porazka, tytulu gazet w Usa : " Polak tanszy od Mexyka... " "epoka nowego Murzyna",

cale szczescie ze do wyjazdu do usa tzreba sporo zainwestwoac (bilet lot.) wiec najwieszy pleb odpada...takie jak na Wyspy pojechal , z glebokiej wsi( i nie tylko), bez jezyka i z mysla ze tylko za min. 100funotw/g bedzie pracowac(oczywiscie mowie tylko o czesci osob, zeby nie urazic tu nikogo, bo sam znam wiele osob ktorym sie udalo.)

 

Chociaz z drugiej strony: rozumiem jak Poslka w sprawie wiz byla traktowana, mega dlugie kolejk w ambasadach, czesto zwroty do Polski na lotniskach JUZ w usa!,

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gieldalinkow
Zniesienie wiz do USA dla Polaków jest możliwe. Jedyną szansą pozostaje masowa akcja Polonii. Wysyłajmy emaile, listy, faxy, dzwońmy do naszych reprezentatów – do kongresmenów, senatorów oraz do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy z prośbą o zniesienie wiz dla Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, rzuc okiem na date ostatniego postu... Jak wiadomo w materii wiz niewiele sie zmienilo ;)

Ze strony Polski zmieniło się nieco ostatnio bo USA wymaga paszportów z danymi biometrycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś w Archeologa się bawi ;)

 

Co do wciskania się tam gdzie światło nie dochodzi. Wysyłaliśmy żołnierzy do Iraku, Afganistanu, kupiliśmy od nich te złomy F-16 i co ? Już to widzę jak Barack Obama zniesie wizy. Wątpię by większość senatorów poparła zniesienie wiz w dobie kryzysu. Najpierw to oni muszą zrobić porządek u siebie, a dopiero myśleć nad zniesieniem wiz dla nas. Kanada się zgodziła i co ? Mam tam rodzinę i na lotniskach nie ma tłumów Polaków do pracy. Jak już to odwiedzić bliskich. Zresztą teraz w Kanadzie też nie jest za ciekawie z pracą i kryzys daję się tam we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...