Skocz do zawartości
vojt

Aluminium

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kleju do aluminium który MOCNO sklei ten metal. Dokładnie - chcę sklejać krawędzie kątowników (nie płaskie do płaskiego tylko krawędziami) więc siłą rzeczy musi to być bardzo mocne łączenie. W sklepach może i doradzą jakiś klej ale czy będę z niego zadowolony to się dopiero okaże PO zakupie, więc szukam porady. Gdyby jeszcze do tego nie zostawiał śladów (zacieków) byłoby extra. Linki mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem klejami epoksydowymi dwuskładnikowymi, kropelkopodobnymi i nic, niezależnie jak bym się starał oczyszczać powierzchnię, wygładzać, czy drapać, zawsze dało się rozłączyć bez użycia narzędzi..

Śmiem twierdzić, że w sprzedaży "cywilnej" nie znajdziesz takiego kleju.

Są specjalne kleje, które wżerają się w aluminium, ale ciężko je dostać i są drogie.

Ja zdecydowałem się na spawanie TIGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzyc kleju 2 skladnikowego czyli poXipol i inne tego typu wymysly, w ostatecznosci na silikon.

 

Mozesz uzyc nitów, jak ladnie ktoś Ci zrobi / badz sam umiesz to bedzie ladnie wygladalo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzyc kleju 2 skladnikowego czyli poXipol i inne tego typu wymysly, w ostatecznosci na silikon.

 

Mozesz uzyc nitów, jak ladnie ktoś Ci zrobi / badz sam umiesz to bedzie ladnie wygladalo!

Nitowanie to nie jest trudna robota jak się ma wiertarkę i nitownice, tylko nie każdemu to się będzie podobać.

Skręcanie śrubami, chyba najłatwiejsze, takie imbusowe śróbki są ładne.

 

Klejenie nic nie da. Tym bardziej sylikonem, no chybaże chcesz skleić 2 płaskie blachy 50/50 to będzie mocno, ale raczej nie tego oczekujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że w sprzedaży "cywilnej" nie znajdziesz takiego kleju.

Są specjalne kleje, które wżerają się w aluminium, ale ciężko je dostać i są drogie.

Ja zdecydowałem się na spawanie TIGiem.

Śmiem twierdzić ze to bzdura. Prosty przykład - Loctite 3450. Klej na bazie zywic epoxydowych, dwuskladnikowy, sklej tym dobrze przygotowana powierzchnie, a pozniej bez narzedzi rozmontuj....No mnie sie nie udalo, a powierzchnia laczenia byla niewielka (dwa plaskowniki sklejone na dlugosci tak aby uzyskac profil T.) Cena - okolo 50 za zestaw 2 strzykawek 25 ml.

Kolejny przyklad - tak popularne spoiwo do lutowania alu. Niby bzdura, a działa i to pod sporym obciazeniem (wypelniony ubytek okolo 3 cm2 w bloku silnika od kosiarki - tuz pod cylindrem).

Wiadomo - spawanie daje najlepszy rezultat. Ale z dostepem do maszyn ciezko.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...