Skocz do zawartości
k a m e r e k

Laptopy Przygotowane Pod Vistę

Rekomendowane odpowiedzi

mój jest :P Ma procka Semprona 2800+, 768 MB RAM i X200 wspierające Dx9.0 :D

Minimalne wymagania Visty, to karta wspierająca wspomnianiego dx, 512 MB RAM i procek 800Mhz :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodzilo mi o 64 bity , moze zle ująłem ;)

 

hehe no chodza sluchy ze nawet 2 gb do komfortowej pracy itd itp ;)

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bo to watek z czystej ciekawosci, na dzien dziejsszy poza core duo nie widze alternatywy, a jak zakup za rok to pewnie i bedzie meron merol berol i ki chu ;)

trudno, na dzień dzisiejszy coreduo jest najnowocześniejszą konstrukcją więc nie ma się nad czym zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ;), ale tez mozna na to spojrzec rynkowo i zauwazyc, ze niestety niektorzy ludzie w owczym pedzie leca za nowosciami, ktore nieraz sa niewypalami a to moze skutkowac przy ewentualnej odsprzedazy sprzetu ;)

 

mniejsza z tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi pokazac jakiegos linka w tej sprawie? Bo skoro tak to czemu daja nalepki zgodnosci z Vista na procach 32bit?? Chyba nie po to zeby potem ludzie mogli stawiac na nich tylko Starter Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem ze zeby shell graficzny wygladal poprawnie grafa musi miec ps2.0, x200 ma ps2.0?

 

Co do wymagan to vista pochlonie z mila checia 1gb ramu tylko dla siebie wiec granie na kompie na ktorym jest vista i 1gb ramu to bedzie traumatyczne przezycie. Ale mimo ze mam wiecej pamieci bynajmniej nie planuje tego systemu bo ma wiele glupich blokad, no chyba ze z czasem powstana stosowne modyfikacje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie martwcie się - notebooki, które będą w stanie obsłużyć nową Vistę dopiero trafiły do fabryk (poczwórne rdzenie, nieprzebrane gigabajty RAMu i tak dalej) ;-)

 

A tak poważnie to do czasu premiery pewnie jeszcze dopracują to i owo, co się może przełoży (w mniejszym lub większym stopniu) na skromniejsze zapotrzebowanie na zasoby sprzętowe. Vista niesie wiele nowości, które trzeba niestety okupić lepszym sprzętem - nie raz już tak było i przeskakiwaliśmy na drabince wymagań sprzętowych o to pięterko wyżej. Czas pokaże, na ile Vista będzie dobra i na ile uda się ją jeszcze dopracować zmyślnym programistom Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Windows Vista - znamy oficjalne wymagania"

http://www.pccentre.pl/Article14019.htm

 

Microsoft sprecyzował swoje wymagania co do układów graficznych i ilości pamięci z nimi współpracującej. Konieczne jest wsparcie sprzętowe dla modelu cieniowania Pixel Shader 2.0 i minimum 64 MB pamięci lokalnej. Dla rozdzielczości 1280x1024 i większych Microsoft zaleca kartę z 128 MB pamięci, dla ekstremalnych rozdzielczości (2048x1536) konieczne jest już 256 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wewnętrznych dokumentów Microsoftu, które przedostały się do prasy, wynika, że do skorzystania z systemu Windows Vista na komputerze przenośnym niezbędne będzie wyposażenie go w hybrydowy twardy dysk - informuje serwis TheInquirer.net.

 

Dokument, o którym mowa powyżej, zatytułowany jest Windows Logo Device Program Requirements i określa zasady certyfikowania komputerów znakiem "Zgodny z systemem Windows Vista". Można w nim przeczytać m.in. że do zainstalowania Windows Vista na notebooku niezbędny będzie dysk z 50 MB nieulotnej pamięci cache. Dysk taki musi też odczytywać dane z minimalną szybkością 16 MB/s, zaś zapisywać - z szybkością 8 MB/s.

 

Hybrydowe dyski zaprezentował niedawno koncern Samsung - urządzenia takie wyposażone są zarówno w tradycyjne talerze, jak i układy pamięci flash. Ich zaletą jest mniejsze niż w przypadku tradycyjnych dysków zapotrzebowanie na energię. Osiągnięto to dzięki temu, że talerze są rozkręcane tylko na kilka sekund co 10-20 minut - zmniejsza to zapotrzebowanie na energię nawet o 10% (pomiędzy sesjami zapisu na dysku dane przechowywane są w pamięci flash).

 

Zastosowanie pamięci flash sprawia też, że dane są ładowane znacznie szybciej niż z talerza - przedstawiciele Samsunga mówią, że Vista na komputerze z hybrydowym dyskiem będzie startowała ok. 8 sekund.

hehe to widze jeszcze wszystko sie pozmienia ze 3 razy w sprzecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie vista nie rozpoznaje troche sprzetu na HP NX8220 ,wiec poki sterow od producenta pod viste nima :( dam sobie siana.

Noc chyba,ze takie same stery sa do Visty jak do XP ? ale watpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno, na dzień dzisiejszy coreduo jest najnowocześniejszą konstrukcją więc nie ma się nad czym zastanawiać

Jeszcze jest Turion x2 ;) LApki z T x2 wyjdą na dniach...

 

Logo z Vista są już nawet na lapkach z Celeronem M. I tak:

 

A Windows Vista Capable PC includes at least:

 

* A modern processor (at least 800MHz1).

* 512 MB of system memory.

* A graphics processor that is DirectX 9 capable.

 

A Windows Vista Premium Ready PC includes at least:

 

* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor1.

* 1 GB of system memory.

* A graphics processor that runs Windows Aero2.

* 128 MB of graphics memory.

* 40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.

* DVD-ROM Drive3.

* Audio output capability.

* Internet access capability.

 

Vista będzie i 32bit i 64bit.

 

 

Aha, teraz jest jak było kiedyś z XP. Jak wyszedł (rok 2001) pamiętam głosy "poco komu XP jak mamy 98 itp". Dłuższy czas ludzie mieli 98, a teraz nawet nie pamiętam jak 98 wygląda, wszędzie jest XP albo 2000. To samo będzie z Vistą. Ma horrendalne wymagania, ale z czasem (czytaj rozwojem sprzętu) będzie jedyną sęsowną platformą do nowoczesnych zastosowań.

Edytowane przez Myrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest Turion x2 ;) LApki z T x2 wyjdą na dniach...

 

Logo z Vista są już nawet na lapkach z Celeronem M. I tak:

 

A Windows Vista Capable PC includes at least:

 

* A modern processor (at least 800MHz1).

* 512 MB of system memory.

* A graphics processor that is DirectX 9 capable.

 

A Windows Vista Premium Ready PC includes at least:

 

* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor1.

* 1 GB of system memory.

* A graphics processor that runs Windows Aero2.

* 128 MB of graphics memory.

* 40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.

* DVD-ROM Drive3.

* Audio output capability.

* Internet access capability.

 

Vista będzie i 32bit i 64bit.

Aha, teraz jest jak było kiedyś z XP. Jak wyszedł (rok 2001) pamiętam głosy "poco komu XP jak mamy 98 itp". Dłuższy czas ludzie mieli 98, a teraz nawet nie pamiętam jak 98 wygląda, wszędzie jest XP albo 2000. To samo będzie z Vistą. Ma horrendalne wymagania, ale z czasem (czytaj rozwojem sprzętu) będzie jedyną sęsowną platformą do nowoczesnych zastosowań.

taaaa, a to ciekawostka z tymi wymaganiami :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie po co ktos chce uruchamaic interfejs 3D na laptopie??

 

Po pierwsze zuzycie mocy wzrosnie znacznie poniewaz karta bedzie pracowac w trybie 3D, zuzycie CPU tez na pewno bedzie wyzsze, wyzsze wymagania pamieci beda powodowac kolejne straty itd.

 

Po drugie przydatnosc pulpitu 3D jest dyskusyjna, wirtualne dekstopy jak w linuxie na pewno daly by wiecej. Ja poki co (moze sie myle) nie widze sensu przydatnosci czytania strony www pod katem, szczegolnie jesli laptop posiada widescreen. Do wykorzystania przezroczystosci wystarczy 2D itp.

 

Po trzecie jesli wezmie sie punkt 1 pod uwage, to by nalezalo wylaczac na czas pracy na baterii, a wlaczac na sieciowym, ale takie cos by raczej nie spowodowalo optymalniejszej pracy, i patrza cna punkt 2 lepiej wylaczyc calkowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam tylko, do czego mi ta Vista potrzebna?! XP zaczynał już powoli przypominać porządny system, a tu taki zonk. Znów kilka lat łatania, aby doprowadzić system do używalności. Jakbym miał więcej cierpliwości to już dawno bym przeszedł na linuxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie o poczatkowych zamiarach MShitu dotyczacych zabezpieczania mediów itp?? nielagalna mp3 = system odlacza glosniki, dvd, divix?? grafa i glosniki .. ciekawe co jeszcze... naszczescie wyszlo z zamiarow projektowych ale mnustwo innych rzeczy zostalo. w sumie ten sytem byl wart uwagi ze wzgledu na winfs... ale podobno po wyjscu visty ma sie pojawic na xp to po co zmieniac... po co komu wszystkie wodotryski wokol ktorych ms robi tyle szumu? chcesz wodotryskow prosze bardzo odpal [brzydkie określenie na linuksa]a jak chcesz 100% kompatybilnosci najlepiej gentoo to wogole bedzie troche meczenia sie potem gosciak albo co i winda w zyciu nie bedzie tak zoptymalizowan pod twoj sprzet a wodotryskow?? mnustwo.. vista wymieka przy bajerach do kde badz dla bardziej zaawansowanych inne ixy... ostatni kumpel chcial nowa super extra hiper bete 2 visty zainstalowacd i udalo mu sie dobrnac do konsoli ma plytke z nforcem 2 i wywala mu niekompatybilnosc czy cus takiego... dziekuje bardzo za super system...

 

wejdzie vista i beda ja dodawac do nowych kompow i tak bedzie sprzedawana... zrobia jak z wndowsem 2k ktorego chyab juz sie nie sprzedaje?? sami beda chcieli znow usmiercic swe dzielo... ze wzgledu na wymagania sprzetowe, DRM, i wiele innyc minie kilka lat zanim system sie przyjnie wiec po co przejmowac sie kompatybilnoscia z vista to nie wiem... a ten system jak juz bedzie treeba kupic to tylko oryginal albo przesiasc sie na [brzydkie określenie na linuksa]a... =]

 

chyba maly OT wyszedl ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi sprawa wymagań giercowych. Ciekaw jestem, jak Vista poszłaby na moim sprzecie.... i czy rzeczywiście jest tak, że kiedy urochamiam gierkę - np. FEARA, to gdzieś tam w tle Vista będzie międlić dla siebie ten jeden giga ramu? To byłoby bez sensu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...