Skocz do zawartości
IGI

Ceny Za Uslugi Servisowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem - ale od poczatku ;)

 

Moj kolega zalozyl firme uslugowa z dziedziny informatyki of course, zostalem dyrektorem dzialu servisowego/hardware/

Wszystko dopiero startuje, wiec trzeba wszystko budowac od podstaw i stanalem na cenniku uslug :D

 

I teraz zasadnicza czesc pytania - ile brac za konkretne uslugi w stylu instalacja os, usuwanie wirusow, zabezpieczenie kompa, backupy, instalowanie oprogramowania itd.

Ile brac za czas pracy - czyli np godzine

Ile brac za obsluge miesieczna firm i co powinno wchodzic w sklad takiej obslugi - tzn ile np czasu i wizyt miesiecznie poswiecic za jakie pieniadze.

 

Dodam ze firma nie stawia na jak najnizsze ceny, ale na jakosc uslug.

Glowni odbiorcy to raczej beda srednie/ duze firmy z regionu.

 

To co uzyskalem od pracownika pewnej firmy to

 

Odkurzenie kompa za pomoca sprezonego powietrza 20 zl

Instalacja systemu 130 zl

Za obsluge sredniej firmy ale bez cennika za konkretne uslugi biora 480 zl za miesiac za 4 wizyty (raz na tydzien) tyle ze wtedy robia wszystko bez wzgledu na to co padlo.

 

Ile u was kosztuja takie uslugi ? A moze ktos sam pracuje w takiej firmie i zdradzi ile bierze ;)

 

Plan jest taki zeby przygotowac dla firm rozne konfiguracje.

 

A - placa za czas mojej pracy - jakas stawka godzinowa

B - Placa stala oplate miesieczna za regularne wizyty - np raz w tygodniu

C - Placa stala oplate miesieczna i dostaja pakiet godzin do wykorzystania

d - Placa tylko za wykonane uslugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Odkurzenie kompa za pomoca sprezonego powietrza 20 zl ...

...Instalacja systemu 130 zl ....

Oż ty zdzierco :D ale to za instalacje oryginala rozumiem? :[] Hehe

 

Ale tak powaznie to mysle ze 100 zl za instalacje OS dla kilenta indywidalnego jest juz wystarczajaca suma.

Dla firm sredniej wielkosci 130 to uczciwa cena.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Wgranie systemu - 70-100 zl / 100 to imo przesada, gorna granica ;]

Czyszczenie - 20-30 zl

Sterowniki - 20 zl

Upgrade biosu: grafika/cd/dvd/mobo - 30 zl/sztuka

Przeglad systemu i ewentualne poprawki, gdy cos nie 'halo' - 50-60 zl

 

Jak jest z kogo zdzierac, to mozna :lol: Tylko bez przesady :> Szarakom trzeba pomagac w rozsadnych cenach ;)

 

Ja osobiscie jakis czas temu komp za 1800 sprzedalem za 2500, a monitor wart 340 puscilem za 500 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze firma nie stawia na jak najnizsze ceny, ale na jakosc uslug.

i tu robisz blad, powinna byc jak najwyzsza jakosc za nie wygorowana cene .. jak na poczatek zeby sobie klientow nalapac, z czasem ceny podniesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie proste

Mamy niepisana zasade z innymi firmami o zdrowej konkurencji - nie psujemy rynku, Ceny tez nie maja byc wygorowane - ale nie maja byc najnizsze :)

Nasza firma celuje raczej w bogate firmy i duze projekty, i od poczatku jest robiona z nastawieniem na jakosc - chocby jezeli chodzi o sklad - sa to same najwieksze mozgi z konkretnych dziedzin w regionie.

A dodatkowo nastawiamy sie na sektor zamowien publicznych

;)

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja systemu 130 zl

jak by mi ktoś krzyknął 130 zł za instalke systemu to bym mu w twarz się zaśmiał :) toż to połowa ceny sytemu jest :P

 

 

 

chocby jezeli chodzi o sklad - sa to same najwieksze muzgi z konkretnych dziedzin w regionie.

no jak takie mUzgi to dziekuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam ale moim zdaniem to chyba powinienes poszperac w sieci i poszukac firm o podobnym (w Twoim rejonie rzecz jasna)profilu dzialalnosc, przeanalizowac cenniki, wyjac srednia i po klopocie:}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by mi ktoś krzyknął 130 zł za instalke systemu to bym mu w twarz się zaśmiał :) toż to połowa ceny sytemu jest :P

no jak takie mUzgi to dziekuję ;)

Czepiasz sie po pierwsze ;]

 

Po drugie ile ty byz wzial za reinstall systemu z backupem danych i przywroceniem wszystkich programow ? 50 zl ? - wiesz doskonale ze postawienie takiego systemu z sterami i softem to minimum 2 godziny jak jestes naprawde szybki i winde lecisz ghostem z obrazu czyli 25 za ghodzine ? to jest smiech - tyle ja dostaje za siedzenie przy kompie w kafejce i nic nie robienie :] A pamietaj ze najpierw trzeba jeszcze do takiej firmy dojechac, a to tez cos kosztuje...

 

130 cena nie jest moja tylko tyle biora u nas inne firmy , a topic mial na celu poznanie jakie sa ceny za uslugi a nie czy to drogo czy tanio, dopiero na podstawie Waszych odpowiedzi chce opracowac cennik

 

Ja sie nie znam ale moim zdaniem to chyba powinienes poszperac w sieci i poszukac firm o podobnym (w Twoim rejonie rzecz jasna)profilu dzialalnosc, przeanalizowac cenniki, wyjac srednia i po klopocie:}

Masz racje, ale najgorsze ze firmy cennikow nie udostepniaja przez neta. Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja mowie o mojej pracy czlowieku a nie o wyobrazni - za opieke nad serverem, i kompami dostaje 250 zl za 10 h w miesiacu. Fakt ze do lapy, wiec nie jest odciagany podatek, ale chyba nie wmawiasz mi ze zmyslam ... A roboty na ogol jest malo ...

To ze Wy sie dajecie wykorzystywac to juz inna sprawa ...

Jak bylem mlodszy stawialem windowsy za 30 zl, siedzialem po 4 godziny bo chcialem zeby wszystko bylo super zrobione a ludzie jeszcze narzekali... Servery na linuksie opiekowalem sie za free zby zdobywac doswiadczenie ...

 

w koncu zaczalem bardziej cenic swoja prace ...

Nie po to uczylem sie tyle lat i nadal sie ucze zeby zarabiac tyle co zwykly pracownik fiizyczny ...

Jak ktos wycenia swoja prace na 5 zl za godzine to juz jego problem nie moj.

 

I powtarzam prosze o odpowiedzi na temat a nie dywagacje o moich zarobkach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie ile ty byz wzial za reinstall systemu z backupem danych i przywroceniem wszystkich programow ? 50 zl ? - wiesz doskonale ze postawienie takiego systemu z sterami i softem to minimum 2 godziny jak jestes naprawde szybki i winde lecisz ghostem z obrazu czyli 25 za ghodzine ? to jest smiech - tyle ja dostaje za siedzenie przy kompie w kafejce i nic nie robienie :] A pamietaj ze najpierw trzeba jeszcze do takiej firmy dojechac, a to tez cos kosztuje...

 

zgodze się z tobą ...ale, tu już nie mowimy o reinstalce tylko instalowaniu sys. backup danych, i instalowaniu oprogramowania ;) a to juz co innego :P

 

ja mowie o przypadku gdzie koles robi reinstal poprzez "format c" i daje mi pudło z czystym systemem, ze sterowniami co to sobie je winda sama wynalazła, za takie cos to sie góra 50 zł nalezy...

 

 

co do ghosta to ma on zastosowanie tylko w przypadku stałych kientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstraciach!ac lekko od tematu to czy rynek srednich i duzych firm jest aby na pewno dobrym wyborem? Moze sie nie znam, ale uwazam, ze takie firmy wybieraja partnerow z pewnym doswiadczeniem, istniejacych juz troche na rynku i przezen zweryfikowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do przetargow publicznych, to wydaje mi sie, ze oni maja OBOWIAZEK wybrac najtansza oferte... no ale jesli sie ma znajomosci, to mozna dostarczyc oferty od innych firm odpowiednio drozsze i sprawa zalatwiona, ale wiesz...

Co do cennika - sie nie wypowiem niestety, natomiast dobrym pomyslem jest mozliwosc wybrania sposrod tych czterech roznych form opieki nad komputerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...