Skocz do zawartości
marc_pl

Chodzenie Dla Gf Fx 5600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam starą kartę nvidia gf fx 5600. Ostatnio wentylator zaczyna dawać o sobie znać. Stąd pytanie, czy istnieje jeszcze cokolwiek, co mógłbym na taką kartę założyć a co przy okazji będzie ciche? Powiem, że myślę także o wymianie karty na coś nowszego (Sapphire Radeon X800 GT 256MB). Dlatego, idalna byłaby sytuacja, gdyby chłodzenie mogło przejść z jednej karty na drugą. Czy Zalman ZM-80D-HP jest dobrym wyborem? Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej weź Zalman VF700-Cu lub Pentagram FZ XC-80 Cu, bo ten całkowicie pasywny zalman co proponowałeś może nie starczyć na x800GT. Wentylatory z tych chłodzen skręcone na 5V będą prawie niesłyszalne, ale napewno wydajniejsze. O FX 5600 bym się nie martwił z tymi chłodzeniami nic by mu się nie stało.

Edytowane przez Kuba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej weź Zalman VF700-Cu lub Pentagram FZ XC-80 Cu, bo ten całkowicie pasywny zalman co proponowałeś może nie starczyć na x800GT. Wentylatory z tych chłodzen skręcone na 5V będą prawie niesłyszalne, ale napewno wydajniejsze. O FX 5600 bym się nie martwił z tymi chłodzeniami nic by mu się nie stało.

EvC turbo 2 ten co mam w sygnaturce :)

wydajniejszy od zalmanów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Możesz sie pokuśic o tego evercoola którego podał Chemik, są one bardzo wydajne i równocześnie bardzo ciche, i możesz go spokojnie przełożyć na nową karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sie pokuśic o tego evercoola którego podał Chemik, są one bardzo wydajne i równocześnie bardzo ciche, i możesz go spokojnie przełożyć na nową karte

właśnie a na twojej karcie teraz moze chodzić bez problemu w pasywie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16: Mam dwa pytanka.

1. Czy do swojej karty stosujesz dodatkowe radiatory na pamięć?

2. EvC Turbo 2 wygląda na solidą konstrukcję, ale całość ciężaru umieszczona będzie po jednej stronie karty. Czy w związku z tym isnieje szansa na naruszenie slotu AGP? Już przy Zalmanie czytałem, że polecają używanie dodatkowych zabezpieczeń przed pęknięciem slotu lub karty.

 

Chciałbym też wiedzieć, czy przy takich konstrukcjach, które nie odprowadzają ciepła na zewnątrz komputera przez dodatkowo zajmowany slot, trzeba stosować dodatkowe wentylatory w obudowie. Obecnie nie mam żadnego.

Pozdro i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy wiatrak w obudowie zawsze sie przydaje, możesz na bok budy tak dać wentylator by dmuchał chłodnym powietrzem z zewnątrz na karte i dodatkowo jeden pod zasilacz aby wyciągał ciepłe powietrze z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16: Mam dwa pytanka.

1. Czy do swojej karty stosujesz dodatkowe radiatory na pamięć?

2. EvC Turbo 2 wygląda na solidą konstrukcję, ale całość ciężaru umieszczona będzie po jednej stronie karty. Czy w związku z tym isnieje szansa na naruszenie slotu AGP? Już przy Zalmanie czytałem, że polecają używanie dodatkowych zabezpieczeń przed pęknięciem slotu lub karty.

 

Chciałbym też wiedzieć, czy przy takich konstrukcjach, które nie odprowadzają ciepła na zewnątrz komputera przez dodatkowo zajmowany slot, trzeba stosować dodatkowe wentylatory w obudowie. Obecnie nie mam żadnego.

Pozdro i dzięki

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2041232

 

1. j.w

2. ta aqurat nie jest ciężka na tyle żeby cos zniszczyc :)

 

przydałby sie - conajmniej wyciagajacy z tyłu :)

 

ostatecznie 1 lub 2 wyciagnięte "śledzie" pod grafą :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...