Skocz do zawartości
Barthezz365

Czy Się Opłaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam sprzęt jak w podpisie lecz przestał on już być wystarczający aby w pograć w swobodnie w nowe gry i nie tylko nowe. Mam pytanie czy sprzedajac wszystko ( lub część ) ile musiałbym na oko dołożyć aby wpakować się w "jakiś" bardziej przyszłościowy sprzęt?? Zastanawiałem się na nową grafiką na AGP lecz gdy zobaczyłem ceny kart PCI-Express to odechciało mi się zmiany. Nie muszę mieć koniecznie teraz wszystkiego wypasionego. Mogę kupić coś słabszego lecz abym nie miał problemów z przesiadką na coś mocniejszego np. kupie slaba grafę dozbieram i wymienie na cos lepszego. Od razu wykluczam Socket 754 bo jak dla mnie zmiana Socket A na 754 to bezsens. Pozdrawiam

Edytowane przez Barthezz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam sprzęt jak w podpisie lecz przestał on już być wystarczający aby w pograć w swobodnie w nowe gry i nie tylko nowe. Mam pytanie czy sprzedajac wszystko ( lub część ) ile musiałbym na oko dołożyć aby wpakować się w "jakiś" bardziej przyszłościowy sprzęt?? Zastanawiałem się na nową grafiką na AGP lecz gdy zobaczyłem ceny kart PCI-Express to odechciało mi się zmiany. Nie muszę mieć koniecznie teraz wszystkiego wypasionego. Mogę kupić coś słabszego lecz abym nie miał problemów z przesiadką na coś mocniejszego np. kupie slaba grafę dozbieram i wymienie na cos lepszego. Od razu wykluczam Socket 754 bo jak dla mnie zmiana Socket A na 754 to bezsens. Pozdrawiam

asrock dual sata2 - ma pciex i agp więc z grafą mozna poczekać :) ~200zł

athlon 64 3000+ oem - 400-450zł :)

 

pamiatki 2x 256 mozesz wymienić na 1 kosć 512Mb i do duala dokupic 2 albo zostać jak jest :)

 

z resztą to zależy co sprzedasz/za ile :) i ile będziesz miał finalnej kasy :)

 

zresztą niewiem czy warto - lepiej poczekać na am2 bo i tak jakiejś ogromnej róznicy nie odczujesz :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałbym oczywiście używane części np. od użytkowników forum również wchodzą w gre. Allegro odpada bo straciłem zaufanie bo ostatnich przygodach. Pozdrawiam

 

EDIT: no wiesz miedzy 9550 a jakims 7600gs jest roznica :] Również wątpie w to czy bedzie mnie stać na AM2 bo na początku po premierze to napewno taka nowość to tanich należeć nie będzie :/

Edytowane przez Barthezz365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny AM2 nie beda sie wiele roznic od cen 939 obecnych.

Lepiej poczekac na pojawienie sie w sklepach AM2 na szeroka skale, pomimo tego ze nowa platforma najprawdopodobniej wydajnoscia nie bedzie duzo odbiegala od 939 ceny tej ostatniej na pewno spadna. Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

. Od razu wykluczam Socket 754 bo jak dla mnie zmiana Socket A na 754 to bezsens. Pozdrawiam

A to niby dlaczego?? Przesiadłem sie 2 miesiace temu i jestem bardzo zadowolony, a kompa mialem podobnego jak Ty...Jak dorwiesz Venice na 754 to bedzie git. A różnicy miedzy 754 a 939 nie ma praktycznie żadnej (w działaniu>>źródło EGIEŁDA)

pozdrawiam

woytaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycje Chemika 16 z tą różnicą, że zamiast athlona ja bym na twoim miejscu brał semprona 3000+ 939 . Za 300 - 370 można dorwać na allegro jakiegoś selekta. Ja niedawno wylicytowałem za 330 takiego, który na moim asrock939 dual sata idzie na 2,5Ghz. A co do Am2 to myślę, że na razie nie ma sensu tego kupować. Lepiej poczekać jeszce na premiere Intela Conroe, poczekać nawet rok aż ceny tych nowych proców i płyt do nich potanieją i na dobre sprawdzone płyty główne a w oczekiwaniu na to kupić taki tani konfig przejściowy - asrock 939 dual, semp 939 ........ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zdecydowałem narazie nie zmieniać platformy lecz kaski troche jest więc postanowiłem zmienić grafikę . Mam maksymalnie 500 zł i wybralem coś takiego Leadtek 6800 XT Co o niej sądzicie? Karta modowalna i na gwarancji. Jeśli nie ta to proszę abyście zaproponowali coś na AGP. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zdecydowałem narazie nie zmieniać platformy lecz kaski troche jest więc postanowiłem zmienić grafikę . Mam maksymalnie 500 zł i wybralem coś takiego Leadtek 6800 XT Co o niej sądzicie? Karta modowalna i na gwarancji. Jeśli nie ta to proszę abyście zaproponowali coś na AGP. Pozdrawiam

siema

wydaje mi sie, że masz odrobine za słabego procka jak dla 6800 i ta karta nie rozwinie w pełni skrzydeł.

Ale moze sie myle

woytaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwie się tym że karta nie rozwinie skrzydeł bo nei chciałbym wtopić 500 zł w [ciach!]ianą kartę aby ją niedługo zmieniać. Na Athlonie 3200+ ta karta nie rozwinie skrzydeł ? Chyba przesadziłeś trochę ale niech inni się jeszcze wypowiedzą bo ja sam nie jestem pewnien. Kase na karte juz mam więc zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo chcę już kupić. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Athlonie 3200+ ta karta nie rozwinie skrzydeł ?

??? To jaki masz procek Athlon 3200+ czy tak jak w podpisie Athlon 2000+, bo to jest różnica. Bo jak ten drugi to trochę cienki, fakt że podkręcony ale cienki :cry: Lepiej pozbieraj kasę i przejdz na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego?? Przesiadłem sie 2 miesiace temu i jestem bardzo zadowolony, a kompa mialem podobnego jak Ty...Jak dorwiesz Venice na 754 to bedzie git. A różnicy miedzy 754 a 939 nie ma praktycznie żadnej (w działaniu>>źródło EGIEŁDA)

pozdrawiam

woytaz

A tak z ciekawosci- jak kreci Ci sie ten Venice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu sprzedawalem podobny zestaw.

Na moje nie pakuj sie w grafe na AGP za 500PLN

 

Ja bym sprzedal wszystko i wzial 939 poki ceny sa atrakcyjne plus grafe na PCIexpress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za jakis czas ceny 939 nie beda atrakcyjne ? BO wydaje mi sie ze beda jeszcze bardziej atrakcyjne, chyba ze miales na mysli ceny starej platformy Socket A...

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket A i karty na AGP leca w dol. A socket 939 szybko juz na wartosci tracic nie bedzie bo chyba nie wierzysz ze kupisz Venice 3000+ za 200PLN Powoli akurat te ceny beda sie stabilizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...