Skocz do zawartości
DIGITAL_2005

Kupno Komputera Do 4 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

A czym się różni ten am2 od Athlona ?

tak jak już napisał WDK AM2 to nawy socket (będzie wypierał ten obecyny czyli 939s) a Athlon to typ procesora :-P

 

ps1.(Tak samo jak u Intel'a jest wydajniejsza wresja w postaci Pentium a słabsza jako celeron to u AMD wydajniejszą jest Athlon a słabszą Semptron)

 

ps2. jeżeli chcesz pc z prockiem AMD to powinieneś wybrać opcję z AM2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciliście facetowi, który ledwie zna się na komputerach DFI Lan Party... Nie no spoko. Płyta jest dobra ale nie dla niego. Bez urazy.

 

Jeżeli wolno dalej spytać. Po cholere X1900XTX? bo ma milion potoków? Otóż ma 16 i 8 vertexów. Za cenę tego radeona wolałbym kupić 2 karty Nvidii i wrzucić je w SLI. No ale dobra szpece. Wy tu się znacie ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie DFI mają problemy z Seasonicami.

To mój pierwszy post i w nim nie dopisałem po DFI "ultra-D"

Więc chodziło mi o to że:

Nie wszystkie DFI ULtra-D mają problemy z Seasonicami.

Teraz przemawia?

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chodziło mi o to że:

Nie wszystkie DFI ULtra-D mają problemy z Seasonicami.

Teraz przemawia?

:mur: ile masz lat ?

Napisałem prawie to samo kilka postów wyżej (jednak ciągle to czytanie ze zrozumieniem :mur: ) poza tym nie pisze się DFI ultra-D bo nie wiem czy wiesz to DFI jest firmą a nie modelem płyty. Ultra-D są tylko LP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś na początku odebrał mój post jako odpowiedż do twojego to by teraz tej rozmowy nie było.

 

Z mojej strony EOT :lol2:

BTW. zajrzyj sobie w mojego siga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma 48 jednostek pixel shader dzieki czemu jest bardzo przyszlosciowa karta a kosztuje 2000zl a jakie 2 karty nvidi wsadzisz za 2k zeby bylo wydajniejsze od tego??

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w ten sposób.

 

X1900XTX i 7900GT (bez X-a). Według niektórych rozumiem warto dopłacić 1tys zł do radeona bo "jest bardziej przyszłościowy i ma 48 jednostek pixel shader" a ROP'ów ma 16...

 

Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy sie to ile ma ROPów czy PSów, wazne jest jaka ma rzeczywiscie wydajnosc. A XTX jest znacznie szybszy od GT szczególnie w wyzszych rozdzielczosciach. Oczywiscie nie ma sensu kupowania go jesli nie ma sie reszty sprzetu z najwyzszej póki ale jak ktos ma wydac 6-7k to wtedy czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 7900GT i X1900XTX nie ma ża takiej różnicy w wydajności, jaka jest w cenie. W przypadku topowych kart już tak jest, że płaci się niemal 2x więcej, żeby uzyskać trochę wyższą wydajność.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy sie to ile ma ROPów czy PSów, wazne jest jaka ma rzeczywiscie wydajnosc.

No i prawidłowo. Dobre podejście.

 

Oczywiscie nie ma sensu kupowania go jesli nie ma sie reszty sprzetu z najwyzszej póki ale jak ktos ma wydac 6-7k to wtedy czemu nie.

Problem leży w tym - czym dla kogo jest sprzęt z najwyższej półki.

Bo dla mnie np jest to X2 4400+ (Jeżeli nie bawimy się w podkręcanie) na flagowej płycie Asusa + 2Gb Cruciall ballistix/Adata Vitesta/G.Skill. Dla innego będzie to coś z goła odmiennego.

 

Pozostaje dalej sprawa użyteczności ekonomicznej. Czy warto wydać 2tys zł na kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki przestancie się kłucić :wink: Namówiliście Mnie, poczekam z miesiąć jeszcze na kupno kąputera. Ale kupie juz am2. Mam na oku ten oto procesor. Jaką mam wtedy kupić płyte główną, czy ta płyta będzie odpowiednia dla takiego procesora ? Jaki ram kupić i ile, jakiego producenta ma być ten ram, proponowaliście Mi Patriot Memory. Czy ta kość lub mam jeszcze drugą na oku będą dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci procek za 3000zł????? Róznica w wydajnosci pomiedzy 5000 a 4200 bedzie niewielka (zawsze mozna ja zniewlowac małym OC) a róznica w cenie to AZ 1500zł czyli połowa. A płyta powinna byc okej.

Natomiast pamieci brałbym te pierwsze bo maja mniejsze opoznienia a na nie sa bardzo wrazliwe procki amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad płytą bym się zastanowił czy nie wybrać MSI K9N SLI Platinum. ta konstrukcja oferuje to co ASUS a jest ok 200zł tańsza. a co do procka to też bym wybrał jak napisano wyżej :-P

 

ps. a tak na serio to ile chcesz wydać na tego PC?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era kiedy procesor był odpowiedzialny za płynność gier juz dawno odeszal w zapomnienie. Twoje podejscie jest nie na czasie i radze posluchac ludzi, ktorzy maja o nowoczesnych komputerach jakies pojecie.

 

Powiedz w koncu dokladnie ile masz kasy na tego kompa to ci zlozymy konfigi do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...