Skocz do zawartości
MK

XP 2000+(0.13)

Rekomendowane odpowiedzi

seria to RIRIA (wiem nie ta co oczekiwalem ale cóż nic nie poradze)Mam taki problem że jak ustawie 10x166 , 10,5x166 czy nawet 12x144 (na takich chodzil mi 2000+ 0,18) to plyta wstaje system bezproblemu sie uruchamia wszystko stabilne ale gdy restaruje to juz nie wstaje, wyłacze powerem i wlacze spowrotem to wstaje normalnie (podkrecony). nie wiem co to moze być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze stepping code RIRIA to nie to czego oczekiwales. A mozesz mi powiedziec (lub ktokolwiek inny) jaka seria jest podatna na mocne podkrecanie?

Zamierzam wlasnie kupic XP 2000+ i nie mam pojecia jakiej serii szukac, a searchem na forum nic konkretnego nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica jaki kupisz skoro wszystkie nowe procki ze stepingiem B0 tj 1700+ i 2000+ kręcą się do około 2,1 GHz (2600+).

Koledzy Jak zobaczycie w sklepach JIUHB to dajcie znać. Może one pójdą na 2,2-2,4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze stepping code RIRIA to nie to czego oczekiwales. A mozesz mi powiedziec (lub ktokolwiek inny) jaka seria jest podatna na mocne podkrecanie?

Zamierzam wlasnie kupic XP 2000+ i nie mam pojecia jakiej serii szukac, a searchem na forum nic konkretnego nie znalazlem.

oczekiwałem B09o ile 2000+ sa juz na BO) a mam A0. na razie wiecej niz 10x166 nie bede go meczył dopóki cos sie nie wyjasni z moim problemem. No i do mojego postu wyzej: nie bootuje sie tylko przy ponownym uruchomieniu jak wylacze i włacze to wszystko dobrze chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. Właśnie wczoraj kupilem sobie nową mobo (ASUS A7V8X) i procka na XP2000+. Czy jest możliwe żebym miał odblokowanego procka seryjne bo mnożnik moge zmieniać bez problemu w biosie. Do przedwczoraj miałem athlona 1000 kręconego tylko na 1133 na mobo ECS K7s5al z biosiekiem OC. Już troche czytałem na temat OC AMD i zawsze trzeba było odblokowac mnoznik żeby sie nim pobawić w biosie. A u mnie jest widoczny w biosie i moge go bez problemu zmieniać. Czy jestem dzieckiem szczęścia czy ASUS ma możliwośc obejscia tej blokady na procku.

 

AHA kurde czy wam też bios tak powoli łazi jak mi. Powoli mnie już nerwica bierzę. Wlecze się jak inwalida. Miałem lekkie problemy z nia bo mój zasilacz 300W nie chcial odpalić mi windy XP z 2x hdd i 2x cd-rom. Dopiero kiedy odłączyłem 1 hdd i 1 cd-rom wszystko odpaliło. DAWAJCIE ODP. Z góry wielkie THX.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. Właśnie wczoraj kupilem sobie nową mobo (ASUS A7V8X) i procka na XP2000+. Czy jest możliwe żebym miał odblokowanego procka seryjne bo mnożnik moge zmieniać bez problemu w biosie. Do przedwczoraj miałem athlona 1000 kręconego tylko na 1133 na mobo ECS K7s5al z biosiekiem OC. Już troche czytałem na temat OC AMD i zawsze trzeba było odblokowac mnoznik żeby sie nim pobawić w biosie. A u mnie jest widoczny w biosie i moge go bez problemu zmieniać. Czy jestem dzieckiem szczęścia czy ASUS ma możliwośc obejscia tej blokady na procku. 

 

AHA kurde czy wam też bios tak powoli łazi jak mi. Powoli mnie już nerwica bierzę. Wlecze się jak inwalida. Miałem lekkie problemy z nia bo mój zasilacz 300W nie chcial odpalić mi windy XP z 2x hdd i 2x cd-rom. Dopiero kiedy odłączyłem 1 hdd i 1 cd-rom wszystko odpaliło. DAWAJCIE ODP. Z góry wielkie THX.......

Jesli masz procek 0,13 mikrona to masz najprawdopodobniej odblokowany fabrycznie mnożnik. Jak mozesz to sprawdz ustawienia 10x 166 itp i sparwdz czy wstaje ci komp po restarcie. nie wiem co co chodzi ci ze bios wolno łazi ??chodzi ci o dlugi POST jak tak to mozesz właczyc quick POST czy cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolno chodzi - czyli przechodząc klawiszami w prawo i lewo ekran przesuwa sie tak powoli że mój boże. Wcześniej miałem ECS i bylo 100000% lepiej. Pracowałem na nim tylko 5 godzin więc dzisiaj po robocie powalcze dalej. Musze pomyśleć nad chłodzeniem bo moje 12 wentylow 80x80 (mały samolot - nie mam jeszcze fanbusa) mam temp, 39-40 stopni. qler normalny pożyczony od kumpla cały z miedzi ale wentyl na nim to 60x60. Chce założyc WC ale to dopiero na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...