Skocz do zawartości
bryken

Jaki Dysk I Czy To Zadziała

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie sprzedaje moją staraą nokie 9210i comunnicator za 400zł i musze kupić dysk ale mam płytke epoxa 8k9a7i chipset kt400a pytanie

1. Plyta obsługuje Sata ale nie Sata 2 myśle że dysk na sata 2 odpali tylko nie będzie działał na pełnej szybkości wolę mieć Sata 2 bo myśle przyszłościowo zmiana sprzetu na s939 albo s775 bo conroe wejdzie i am2 więc ceny spadną itd pytanie czy dobrze myśle o tej szybkości?

2. Tak szukam sobie jakiś ciekawych testów ale w sumie syntetyczne benchmarki to o kant [gluteus maximus] roztrzaść mnie interesuje praktyka z którego dysku wy jesteście najbardziej zadowoleni

3. Dysk musi być cichy bo reszta kompa jest taka

4. Maks 400zł i co wybrać konkretne modele.

5. Jeżeli się grzeje nic nie szkodzi posiadam na starym dysku te radiatory z allegro coś dają i nawet wyciszają.

Z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dysk polecam samsunga 250GB w tej cenie, jest imo najlepszy w tym segmencie, oczywiście na sataII ale zadziała na sata po przełożeniu zworki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałbym Segate'a. Wolałbym tak jak inni pisali Samsunga, albo tego Maxtora 300GB ;). A co do tego czy 250GB czy 300GB to kwestia gustu. Zależy, czy będzie Ci potrzeba tyle miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kapa 310zł mam to teraz biore samsunga a ta prostopadlosc w 250 to chyba nic nie daje dopiero w tej 300 jakos to wygladalo albo model 320.

NO I DOBŻE ZROBIŁEŚ SAMSUNG I JEST GIT :D POZDRWAIAM I GRATULUJĘ DOBREJ DECYZI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kapa 310zł mam to teraz biore samsunga a ta prostopadlosc w 250 to chyba nic nie daje dopiero w tej 300 jakos to wygladalo albo model 320.

No nie wiem jak to teraz w Polsce, ale seagate daje 5 lat gwarancji na dyski

Samsung jest cichy, ale z tego co widzialem to i wydajnosc srednia i jak bedzie dzialal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsungi są ciche i niezawodne bynajmniej mi się jeszcze nie zjarał :D pozdrawaim i pozostaje dolej przy samsungu :D

 

a z tego co wiem to kto ma samsunga jest z niego bardzo zadowolony

Edytowane przez HA98M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dopinam do pytania.Poszukuje cichej 160.Wydajnosc jest mniej istotna.

 

 

Hitachi DeskStar T7K250 160GB 8MB SATA-II NCQ

 

Seagate Barracuda 7200.9 160GB NCQ ST3160212AS

 

Samsung 160GB 7200 8MB NCQ HD160JJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten seagate nie jest głosny ale jak na przykład pusci sie jakies wieksze kopiowanie lub antyvir robi scana to go jednak słychac. Nie jest to jakos szczególnie uciazliwe, poniewaz nie jest to zaden chrobot itp, tylko szmer. Ale jak ktos ma wyczulone ucho lubi całkowita cisze raczej powinien brac samsunga (szczególnie jesli wydajnosc nie jest priorytetem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest i kolejny raz jestem za opcją samsung :-P

 

Ja sie troche obawaim ich wadliwosci.Duzo jest takich sob ktore trafily na jakies feralne sztuki, a ja mam pecha do takich rzeczy.Moze jednak Hitachi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...