Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o pomiarach temperatury Venice programem Core Temp?? Znalazłem coś takiego na necie, no i wartości wydają się całkiem wiarygodne... Mieliście już ten progs u siebie??

 

I jeszcze jedna sprawa: Core Temp podaje też wartość TCaseMax... U mnie jest to 55C... Hmm, może ktoś zobaczy co tam u niego będzie pisało http://www.thecoolest.zerobrains.com/Hidde...ff/CoreTemp.zip :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo proc stabilny (SP2004) na 2,7 wyżej już nie, a system startuje jeszcze jak ustawie ponad 2,8.

No to ja mam 2500@1,45 ; 2600@1,55 nie jest stabilne!!!(prime), system wchodzi do 2700@1,55(prime wywala od razu). Komp odpala na 2800@1,55 ale winda juz nie wchodzi ... To jest dopiero porazka

 

Daniel, ty to masz jeszcze nadzieje na 2800@1,55., a u mnie jakby mhz'ce leza odlogiem i nic zrobic nie moge, bo juz po vmodzie jestem

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się wydawało, że trafiłem niezłego proca a tu zonk :mur: Na 9x280 i standardowym vcore, idzie super, stabilnie, nawet się specjalnie mocno nie grzeje. A na 9x300 to jak mu daję nawet vcore 1,525 to po chwili zwiech :sad: Płyta raczej wyrabia, An8 nie jest najgorsza...

 

Dałbym wiecej na vcore, ale bios przy ustawieniu 1,525 odczytuje 1,55v... Sam już nie wiem czy to koniec dla mojego Venice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się wydawało, że trafiłem niezłego proca a tu zonk :mur: Na 9x280 i standardowym vcore, idzie super, stabilnie, nawet się specjalnie mocno nie grzeje. A na 9x300 to jak mu daję nawet vcore 1,525 to po chwili zwiech :sad: Płyta raczej wyrabia, An8 nie jest najgorsza...

 

Dałbym wiecej na vcore, ale bios przy ustawieniu 1,525 odczytuje 1,55v... Sam już nie wiem czy to koniec dla mojego Venice...

Jeśli nie jesteś pewien (czyt. nie sprawdziłeś) ile wyrabia płyta to potestuj. Jeśli idzie spokojnie @300 to możesz szukać przyczyny niestabilności gdzie indziej. Memki poluzowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki na div 266, czyli mają przy HTT300 coś około 192... Może to wina tego dzielnika? Chodź niepokoi mnie to, że przy napięciu 1,475v (oczywiście vcore) nie wstaje windows, przy 1,5v wstaje ale zaraz zwis, przy 1,525v chwile działa, ale większe obciążenie i po kilkudziesięciu sekundach zwis...

 

Sprawdzę, jak się zachowuje płyta przy HTT 320, na dzielniku 3x, no i memy puszcze na 266...

 

Płyta narazie na HTT 300, i elegancko liczy SuperPi, czyli dla niej to raczej nie problem...

 

Kurde, co ja biedny mam teraz zrobić, chciałem więcej wycisnąć z niego, a on ma takie fochy...

 

Temperatura nawet nie jest jakas superwysoka przy tych 2700MHz, Alpine64(wyplerowany)+AS5

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy A64 Venice posiada jakies zabezpieczenia przed przegrzaniem ? Czytalem ostatnio tutaj na forum o c2d, gosc odpalil kompa bez zalaczonego wiatraka i sprawdzal zabezoieczenei. Po przekroczeniu bodajrze 70stpni procesor sam zmiejszyl sobie mnoznik a po przekroczeniu 80 zresetowal kompa. Jak to wyglada w a64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, A64 ma zabezpieczenie, ale.... Chyba nikt na tym forum nie odważył się tego sprawdzić :lol: Pamiętam kiedyś historię http://video.google.pl/videoplay?docid=333...;q=amd+hardware . Heh, AXP miały mieć działające zabezpieczenie, ale nie działało...

 

Też mam a64 Venice i mam nadzieję, że ma tam jakieś zabezpieczenie B-) Oby na wszelki wypadek było :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj procek tez nie grzeje sie zbytnio, ogladalem kiedys filmkiki jak ludzie z tomshardware zdejmowali chlodzenie z a64 fx podajrze tam byl i niby procek i plytka sie uratowaly. Zas moje mobo nie ma mozliwosci ustawienia wylacznika po przekroczeniu danej temp, dlatego pytam o procka jak by tak czasem wentyl szlag trafil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy jest jakiś sens dawać 1,55 V na boxowym chłodzeniu?

dokładnie, to zależy od temperatur.

ja mam w tej chwili 2,6GHz (E6) na 1,4375V i temp w stress(SP2004) to 49C(buda otwarta) a idle koło 33C.

jak założyłem Fryzjera(pożyczyłem od kolegi :)) to temp w stress była 45C(na tych samych ustawieniach), więc zyskałem tylko lub aż 4C.

jakby nie patrzeć, myślałem że na Fryzjerze będzie koło 40C......chyba skończe składać chłodzenie wodne jeszcze w tym roku :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp procka ktora podaja wszyscy chwalac sie niskimi temperaturami to jest temp z czujnika.

A core temp to jest temp z diody procesora, jak wiadomo w jadrze cieplej niz na zewnatrz, takze te temperaturki sa rozne, zawsze temp jadra jest wieksza.

 

Pytanie teraz, producenci podajac bezpieczna temperature ktorej wartosci uzywaja ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema to chyba wielkiego znaczenia czy podają normalnie czy z core, bo zazwyczaj różnica między core a zwykłymi temperaturami to 2-3*C

U mnie w stresie 4-6 stopni, w idle 3stopnie.

Czyli jak mi z czujnika doszloby do 50 to mam na diodzie 54-56 a to juz by byla krytyczna temp, na szczescie mam 44/48-44/50

 

Temp przy sp2004+superpi

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy a włączcie sobie Everesta/komputer/czujnik

tam jest temp proca i temp diody(mam wersję 3.01.652)

w IDLU różnica 8-9C

a w STRESS nawet 12-13C

gdy mam temp z czyjnika w stresie 49C to z diody idzie mi 62C !!!!!!!!!

Stawiam na kopniętą czape :P (krzywa)

 

 

Tak pokazywał SpeedFan :lol: Oto dowód KLIK Temp 2 to procesor

Podejrzewam jakis bug, niech sie jeszcze ktos wypowie na ten temat.

PS. To sa tempy w idle na 1,45 2500mhz ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to odpowiedni temat na moje pytanie. Mam dylemat, chciałbym zmienić płytę główną, ale nie chcę inwestować w s754, dlatego chciałem kupić coś na 939 lub AM2. I tu pojawia się mój problem, co wybrać? Ja skłaniałbym się ku 939, szkoda mi moich ram'ów :wink: Czy może trzecia opcja zainwestować jednak w 754? Za ile teraz można kupić (ile kosztuje) DFI LP na 754? Jeśli AM2 lub 939 to w obu przypadkach na płytę mógłbym przeznaczyś około 400zł.

 

Jeśli to nieodpowiedni temat to przepraszam.

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to odpowiedni temat na moje pytanie. Mam dylemat, chciałbym zmienić płytę główną, ale nie chcę inwestować s754, dlatego chciałem kupić coś na 939 lub AM2. I tu pojawia się mój problem, czy warto kupować AM2? Ja skłaniałbym się ku 939, szkoda mi moich ram'ów :wink: Czy może trzecia opcja zainwestować jednak w 754? Za ile teraz można kupić (ile kosztuje) DFI LP na 754?

 

Jeśli to nieodpowiedni temat to przepraszam.

 

moim zdaniem kupuj w S.939, ale nie ze wzgledu na ramy, ktore tez powinnienes zmienic na 1Gb albo 2X512Mb ale to mozna zrobic pozniej jak bedziesz mial wiecej kasy. Jesli chodzi o wybor o S.939 I AM2 to moim zdaniem wydajnosciowo sa takie same, ale AM2 ma troche nie dopracowane kilka rzeczy i powduje bledy, niektorzy mowia ze jest bardziej przyszlosciowy ale moim zdaniem jak bedzies kiedys zmienial platforme to pewnie i z MOBO dla lepszego OC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kopniętą czape :P (krzywa)

Podejrzewam jakis bug, niech sie jeszcze ktos wypowie na ten temat.

PS. To sa tempy w idle na 1,45 2500mhz ? :blink:

Skoro jak wszyscy wiemy temperatury procka sa przeklamywane, to rownie dobrze co zawyzane moga byc zanizane. Nierozumiem jak ktos mow ze roznica zawsze wynosi 2* albo ze zawsze musi byc mniejsza. Jednemy czujnik zawyza jednemu zaniza innemu nie dzial w ogole (jak mi :) ) Core temp jest wartoscia podawana na podstawie odczytu z diody wewnatrz procesora wiec nalezy sie spodziewac raczej wyzszej jakosci albo przynajmniej mniejszego zroznicowania jakosci ze wzgledu na jednego producenta a co za tym idzie bardziej porownywalnych odczytow. Ten watek byl poruszany chyba kilka stron z tad o ile dobrze pamietam.

 

P.S Mi w stresie w lecie czasem dochodzilo do 63* core temp i wszystko dalej pieknie smigalo i smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...