Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Amd Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król

Rekomendowane odpowiedzi

No w tym momencie SD 3700+ kosztuje juz nawet 299zł w oemie :> do niego mam już scythe ninje z fanderem, wiec temperatury sa raczej w normie.

 

ps. sprzedawca namawiał mnie na zakup opterona 144 (350zł) ale nie widze czym on się od SD rożni.. a może warto ?

Podobno opki wyzej lataja, ale nic wiecej nie wiem, niech ktos potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze SD do ~3ghz potrzebuje dosc niskiego napiecia lecz pozniej ciezko jest nawet te 3.2ghz na 1.55v zrobic. Natomiast Opki robia te 3ghz na 1.5v i niewiele wiecej napiecia potrzebuja do duuuzo wyzszych taktowan (przedewszystkim pozniej wymagaja bardzo dobrego chlodzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze SD do ~3ghz potrzebuje dosc niskiego napiecia lecz pozniej ciezko jest nawet te 3.2ghz na 1.55v zrobic. Natomiast Opki robia te 3ghz na 1.5v i niewiele wiecej napiecia potrzebuja do duuuzo wyzszych taktowan (przedewszystkim pozniej wymagaja bardzo dobrego chlodzenia)

 

 

W sumie jak sie nie myle .. to dziala na akiej zasadzie ze opki maja wiecej cache i wieksze jądro a co za tym idzie bardziej sie grzeja.. jak sie pomyle to mnie prosze poprawic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dostałem procka ale jeszcze nie mam mobo (może dziś dostanę)

 

Miał ktoś co takiego:

 

ADA3500DAA4BW

LBBWE 0526EPHW

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

miałem takiego, dawał na wuce 2,7ghz na 1,55v, śmigał tak na codzień, wyżej do testów dobijałem do 2,85ghz, wyżej potrzebował hard metod (domowych :)) i dużego papu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem optymista i wierzę że wkońcu coś fajnego do mnie z wysypy przywędrowało.

 

Dołączona grafika

 

 

PS. Bardziej zastanawia mnie wtf?!

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans zeby ten procek byl fajny. jak mowie 2.7ghz to dobrze i zreszta zostalo to juz potwierdzone postem powyzej

W sumie nie wiem po co się tak jaram, skoro w drugim kompie bez problemu starczył by Duron 1600MHz. Zaczynam się zastanawiać nad tą całą wymianą :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem optymista i wierzę że wkońcu coś fajnego do mnie z wysypy przywędrowało.

 

PS. Bardziej zastanawia mnie wtf?!

Venice E6, pierwszy tyg produkcji, lipa ogólnie, jednakże ratuje Cię fakt, że to 3500+, czyli lepszy od 3000+ (selektowany przez AMD w końcu :D ), na pewno ma lepszy kontroler B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programowo raczej nie. Myslalem ze moze masz gdzies spisane, albo masz gdzies paczke pod reka. No chyba ze to oem :)

 

czasem oplaca sie kupowac boxa:P

 

OPN: ADA3200BPBOX

 

SN: X044357D60151

 

 

 

Kompletnie nie mam pojecia co to znaczy - wyjasnij mi albo napisz chociaz czy to dobrze czy zle;p

 

 

PS.W ogole mam pecha do sprzetu, kupilem galaxy 7300 gt i tez padaczka ledwo co sie kreci;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice E6, pierwszy tyg produkcji, lipa ogólnie, jednakże ratuje Cię fakt, że to 3500+, czyli lepszy od 3000+ (selektowany przez AMD w końcu :D ), na pewno ma lepszy kontroler B-)

Ja tam cieszę się że chociaż Venice bo bałem się że może mi się jeszcze trafic 3500+ clawhammer 0,13u :wink:

 

Przez ten strajk pocztowców chyba sie nie doczekam zasiłki i płyty gł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem oplaca sie kupowac boxa:P

 

OPN: ADA3200BPBOX

 

SN: X044357D60151

Kompletnie nie mam pojecia co to znaczy - wyjasnij mi albo napisz chociaz czy to dobrze czy zle;p

PS.W ogole mam pecha do sprzetu, kupilem galaxy 7300 gt i tez padaczka ledwo co sie kreci;/

 

To tylko kodowe oznaczenie modelu AMD i serial number, seria to tydzien produkcji/rok produkcji i litery poprzedzajace te daty. (na IHS procka)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

pozdrawiam kolejnego piernika :)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kodowe oznaczenie modelu AMD i serial number, seria to tydzien produkcji/rok produkcji i litery poprzedzajace te daty. (na IHS procka)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

pozdrawiam kolejnego piernika :)

 

 

 

a na kartoniku nigdzie tego nie znajde?? nie chce mi sie szczerze mowiac wyciagac mobo zeby to sprawdzic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera albo robie gdzieś błąd albo ten 3500+ padaka totalna ;)

 

Na 2600MHz przy mnożniku x11, napięciu blisko 1,5v i HT x3 lub 4 (nie wiem czy tu nie robie błędu bo nigdy nie miałem płyty MSI Neo4, pozatym juz dawno z s939 wyrosłem) Albo te mobo jest kompletnie do [gluteus maximus], zaraz sprawdze czy chociaz robi HTT 300 przy niskim mnozniku.

 

Jak radzicie?

 

PS. Opek 144 zakupiony (no test oc) za 270zł ;)

 

PS. 3500+ do sprzedania - 250zł (box, cooler, naklejeczka i instrukcja)

 

EDIT:

 

Cofam słowa, z procka może być całkiem dobra bestia lecz to chyba będzie mobo bo przed chwilą nie wstało:

 

HTx4

HTT-300

Mnożnik proc-6

V nf4 - 1,6v

V procka - 1.5v

pamięci na dzielniku 133

 

i freez...

Jak sądzicie... Te neo4 aż takie dupiate by nie zrobic 300HTT?

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...