Skocz do zawartości
adamek@

Abit 133bx

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny komp to HP Vectra pIII 800Mhz, 512 MB GForce2MX400 64MB. Płyta na i815 i obsługuje tylko do 512MB a mam w szafie jeszcze 2x128MB SDRAM i płytkę ABIT 133BX. Wymysliłem że mogę procka i ramy przełozyć i dodać te 128 ? Ponoć na tej płycie można by jeszcze podkręcić bo jest w tym dobra, ja niestety nie jestem i dlatego nawet kupiłbym jakiegoś procka do max 50 zł żeby tego hp nie rozwalić.. Pozatym HP ma tylko radiator na procesorze bez wentylatora i nie wiem co z tym robić. Mam w szafie jeszcze celerona 566 + radiator i wentylator oraz radiator i wentylator od celerona 1200 (chyba taulatin-niestety spalony) :) . Jak z tych gratów + ewentualnie 50 złzłożyć jakiś zestaw?? Kręcić czy kupić np: http://www.allegro.pl/item105985603_intel_...00_sprawny.html

itp...

Nigdy nic nie podkręcałem liczę na wskazówki. Dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslisz że warto przekładać (czego jednak wolałbym nie robic) tegp procka 800Mhz z HP-ka do Abita? Nawet bez kręcenia. Bo z tego co wiem to obsłuży więcej niż 512 ramu, mógłbym wykorzystać moduły, które leżą i się kurza. Nie wiem czy zamiana nowszej płyty(czipsetu) (i815) na starszą (bx133) się opłaca???

 

1.Abit (chipset BX133) i 768MB vs 2. HP (chipset i815) i 512MB

:) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslisz że warto przekładać (czego jednak wolałbym nie robic) tegp procka 800Mhz z HP-ka do Abita? Nawet bez kręcenia. Bo z tego co wiem to obsłuży więcej niż 512 ramu, mógłbym wykorzystać moduły, które leżą i się kurza. Nie wiem czy zamiana nowszej płyty(czipsetu) (i815) na starszą (bx133) się opłaca???

 

1.Abit (chipset BX133) i 768MB vs 2. HP (chipset i815) i 512MB

:) ???

nie zapomnij o tym ze bx133 obsluguje tylko moduly 256 mb, 512mb w jednej kosci nie obsluzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze nie wszystkie ramy 256mb chodza na BX. Przede wszystkim kostki musza byc dwustronne - ale rowniez i te nie zawsze dzialaja. Nie ma na to reguly.

Kiedyś czytałem, że jest na to reguła. Pamięci muszą być dwubankowe (tzn. kość musi posiadać dwa banki pamięci). Całość wiąże się z adresowaniem pamięci - szczególów teraz nie pamiętam, ale chodzi o to, że BX jest ograniczony co do adresowania pamięci i w niektórych (prawie wszystkich) kościach jednobankowych nie jest w stanie odczytać/zapisać połowy obszaru pamięci. Jak pisałem, szczegółów nie pamiętam, więc więcej na razie nie jestem w stanie napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę i dam znać jak wyszło. Zamówiłem już pastę i raczej przełożę z HP-ka procka. Aco pamięci to jedna kość 26 chodziła wcześniej na BX na płytce Abita BH6. Nie wiem jak z drugą bo wyciągnięta z Optimusa Celerona 1200.

ps. pasta termoprzewodząca ma jakieś znaczenie? (chodzi o markę). Kupiłem przy okazji innych zakupów(Akasa Amber :) ) : Pasta Termoprzewodząca AK-100 (AK-100) = 1.79zł.

http://www.pc-fan.pl/product_info.php/products_id/160

Będzie przewodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełozyłem procka i dopiero teraz znalazłem : :)

http://www.tomshardware.pl/motherboard/20000611/i815-01.html

AGP 2x vs x4. Do tego wynika że mój GEForce2MX400 pracuje teraz z 89MHz! Jak karty to znoszą? Jest to grafika bez wentylatora, sam radiator.Załozyć mu jakiś wentylek? I co się bardziej opłaca AGP 4x zamiast 2 czy 128MB ramu więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość dzisiejszych kart znosi to bez problemu. Dużo GeForce'ów 2MX znosi bez problemu nawet 100MHz.

Sam chip nie grzeję się bardziej, tylko układ zasilania, więc zakładanie wentylatora na radiator nie ma sensu.

AGPx2 nie jest jakimś dużym ograniczeniem dla tych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te płyty są masakryczne! takich jaj z urządzeniami PCI to nigdy nie miałem. Jak tylko wstawiłem SoundBlastera i Realteka8139 klawiatura zalicza zwisy:) Podłączając aparat pod USB to samo! wszystko wisi. Okazuje się, że przy włączonym kontrolerze ata100 korzysta on z IRQ slotu PCI 3 i 5. Tak przynajniej mi się wydaje. W te sloty lepiej nic nie wtykać. Nareszcie teraz wszystko śmiga. Geforce też sobie radzi :) Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupa!! to się nacieszyłem abitem. Teraz to już się nie włącza w ogóle. Wczoraj to jeszcze za którymś razem odpalał. Pewnie te przeklęte kondensatory albo Bóg wie co jeszcze. Wentylator buczy dysk zakręca i to wszystko. Przełożyłem spowrotem wszystko do Vectry na i815. Zaraz sprawdze tę płytę z innym prockiem i grafiką na PCI. Może to GeForce nie wytrzymuje? A konflikty, IRQ ti po prostu katastrofa!! ten kontroler to potrafi krwi napsuć! Nigdy więcej abita bx133. Nie daje sobie z nią rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...