Skocz do zawartości
tyr1

Kpmp Na 5 Lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym złożyć kompa na jakieś 5 lat bez wymieniania podzespołów bazowych myślałem nad am2, ale jeszcze nic ciekawego nie ma a czekać mi się nie chce, bo komp w wakacje chciałbym mieć początek sierpnia. O to mój przyszła konfiguracja. Zamierzam podkręcać, co się da.

 

Płyta główna, DFI LANPARTY UT NF4 SLI-DR Export

 

Karta grafiki, GAINWARD BLIS 7900GT PCX 512 Golden Sample (za jakiś rok w SLI chciałbym)

Lub

GAINWARD BLISS 7900GT PCX 256 DDT

 

Processor AMD X2 4200+

 

Pamięci Geil 2x512 uld pc 433 cl2

 

Dysk Maxtor SATA 2 300GB 16mb

 

Zasilacz http://mcs.pc.pl/produkt1412.html

 

Obudowa http://mcs.pc.pl/produkt947.htmlhttp://mcs...produkt947.html

 

Do tego WC

Blok http://mcs.pc.pl/produkt1232.html

Chłodnica http://mcs.pc.pl/produkt1048.html

Pojemnik http://mcs.pc.pl/produkt944.html

 

Pompa http://mcs.pc.pl/produkt61.html

W czasie późniejszym chciałbym dołączyć blok na chipset i kartą graficzną.

 

Wszelkie rady i spostrzeżenia mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatek sierpnia ma byc komp to bym poczekał na conroe. Ramu jak powiediał kolega wyzej pasowałoby z 2GB. Dysk to seagate 7200.10 320GB. Zasiłke zmieniłbym na seasonica s12 500W. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> radka x1900XT( jeśli dobrze słyszałem to Niemiec ma na sprzedaż) i bym coś zmienił na jeszcze jedną kostkę 1 gb np. dysk 300gb maxtora na 200gb seagate. Płyte główną bym zmienił na zwykłą dfi ultra-D bez sli

Edytowane przez Remikd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

nawet jakbys nie wiem co bral to za 2 lata juz bedzie meka na tym pracowac (czyt. grac w fajnych warunkach)... :( komp na 5 lat to wg mnie glupia inwestycja.... lepiej kup teraz cos slabszego a potem cos dokupisz (w dodatku to "cos" jeszcze stanieje ;)) a jak na 5 lat to 2x7900gtx do tego jakis fx60.... 4gb ramu :lol2:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

@05_03_1992

ale widac nie wszyscy maja takie wymagania jak ty :P

 

ja na moim sprzecie jae okolo 4 lata i nie narzekam, ale zapalonym graczem tez nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejszy zasilacz jak 600W nie wytrzyma radeona ani intela nie chce

Dlaczego nie chcesz intela????

A co do radka i nv to 1900XT ma praktycznie identyczna wydajnosc jak 7900GT tak wiec obojetnie co wezmiesz gry beda chodziły podobnie. Ale nad conroem bym sie zastanowił, zreszta jak poczekasz do sieprnia to zobaczysz co bedzie lepsze :wink:

 

A co do zasiłki to szczegolnie zwrociłbym uwage na seasonika s12 i topowera p3.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary komp to MSI KT4V Athlom 2000+ XP

i grafiko GF 3 TI 200

512 ram

i bitwa o śrudzienie 2 chodzi bez zacięć a komp ma 3 lata i nie był no najlepszy na te lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz postęp technologiczny następuje szybciej, niż jeszcze 3 lata temu. Jeśli komp ma przetrwać 5 lat, to tylko zaczekać na Intel conroe i wówczas co najwyżej za 2 lata wymienić grafę, czy dołożyć ram do 4GB.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że sli juz raczej nie wytrzyma. ja byłbym za Seasonicem

Ale taki Antec TP II 480 wytrzyma i Seasonic S12-500 tez więc po co 600wat ... Troche $ zostaje w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem żadnej płyty pod Intel conroe

Bo jeszcze nie ma ich w sprzedaży powinny pojawić się wraz z Conroe.

 

EDIT: WDK ;)

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał coś pod 939 i założył skarbonke i za rok ją rozbił, wziął kase i wymienił częsci. Tak a propo to weź sobie kompa sprzed 5 lat i pomyśl czy na dzisiejszych najnowszych grach się da grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

hehe np jakaś maszynka ówczesna z highendowym gfFX na pokładzie :lol2:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

3 lata pochodzi spokojnie, nawet i 5 jeśli nie potrzebujesz najnowszych błyskotek w grafie :D Ja np. jade na "super extra" FX 5600 i nie marzekam bo gram tylko w jedną gre (Counter-Strike:Source), tylko po to mi dobra grafika.... Jak kupi teraz np. Lanparty NF4 SLI-D potem tylko dokupi karte drugą i ramu dołoży to czemu ma nie chodzić 5 lat? Na 2*7900 + jakieś 4GB ramu i procek X2 będzie śmigać aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek - lepiej kup selektowanego Opterona 144 (taniej, a do gier lepiej)

Ram - jeśli na 5 lat to 2x2GB

Płyta główna - szkoda kasy na DFI, lepiej któryś z Epoksów (bez SLI)

Karta graficzna - Radeon X1900XTX (w testach jest niemalże taki sam jak GF7900GTX, ale 48 potoków pokaże klasę później)

Zasilacz - nie ma po co przeginać - HuntKey 400AP, o mocy rzeczywistej przekraczającej 500W

Dysk twardy - 2x Samsung 250GB Raid0 (jeśli ktoś chce podważyć tą opinię, proszę o testy)

Obudowa - jeśli akurat ci się bardzo podoba to ją kup, ale ja bym polecił swojego Centka 534 lub Antka (dowolnego)

 

 

Co do WC radziłbym się wstrzymać. AC niewiel ustępuje, a jest znacznie tańsze - u mnie wszystko chodzi na minimalnych obrotach (i wcale nic nie słychać).

 

 

Do takiego zestawu jeszcze przydałoby się kupić laserową myszkę i płaską klawiaturę, ale to już pozostawiam dla własnego osądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek - lepiej kup selektowanego Opterona 144 (taniej, a do gier lepiej)

Ram - jeśli na 5 lat to 2x2GB

Płyta główna - szkoda kasy na DFI, lepiej któryś z Epoksów (bez SLI)

Karta graficzna - Radeon X1900XTX (w testach jest niemalże taki sam jak GF7900GTX, ale 48 potoków pokaże klasę później)

Zasilacz - nie ma po co przeginać - HuntKey 400AP, o mocy rzeczywistej przekraczającej 500W

Dysk twardy - 2x Samsung 250GB Raid0 (jeśli ktoś chce podważyć tą opinię, proszę o testy)

Obudowa - jeśli akurat ci się bardzo podoba to ją kup, ale ja bym polecił swojego Centka 534 lub Antka (dowolnego)

Co do WC radziłbym się wstrzymać. AC niewiel ustępuje, a jest znacznie tańsze - u mnie wszystko chodzi na minimalnych obrotach (i wcale nic nie słychać).

Do takiego zestawu jeszcze przydałoby się kupić laserową myszkę i płaską klawiaturę, ale to już pozostawiam dla własnego osądu.

 

Huntkey na pewno nie ma mocy ponad 500wat więc nie pisz tu herezji, jego moc szczytowa to 450wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - nie ma po co przeginać - HuntKey 400AP, o mocy rzeczywistej przekraczającej 500W

Lepiej będzie jak kupi topowera 527p6. Jak będzie chciał wrzucić X2 to mocy będzie akurat. Do tego ma odpinane kable i oddzielne 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz go nie ma w Zenfiście, ale było wyraźnie napisane:.

Ja wiem od Zenfista, że moc szczytowa 450wat. Zobacz co na targach we Wrocławiu stało się z 350AP OC-Team'u przy obciążenia taką mocą a to identyczne konstrukcje...

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket AM2)

Płyta Główna : Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

Karta Graficzna : GeForce 7900 GTX Asus 512MB HDTV & DVI (PCI-E)

RAM : PDP Patriot Dual ELK 2x 1GB DDR2 900MHz

HDD : WD Caviar RE 250 GB 16MB cache SATA

Obudowa : Chieftec BA-01B-B-B bez zasilacza

Zasilacz : Chieftec (CFT-620A-12S) 620W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket AM2)

Płyta Główna : Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

Karta Graficzna : GeForce 7900 GTX Asus 512MB HDTV & DVI (PCI-E)

RAM : PDP Patriot Dual ELK 2x 1GB DDR2 900MHz

HDD : WD Caviar RE 250 GB 16MB cache SATA

Obudowa : Chieftec BA-01B-B-B bez zasilacza

Zasilacz : Chieftec (CFT-620A-12S) 620W

Trochę pochopnie rozrzucasz pieniądzę - po co mu 620W?

 

Aha - żebyś nie tkwił w błędzie - Samsung wciąż ma najszybszy dysk (ze wszystkich na SATA, pomijając Raptory, które są podobno minimalnie szybsze) ;)

 

Pamięć to może niech będzie taktowana odrazu równo z prockiem :lol2: Fakt, że w prockach ze zintegrowanym kontrolerem pamięć nie musi chodzić synchronicznie, nie oznacza, żeby pakować się ramki 450MHz ;)

 

Jeśli już pakować się w AM2 to patrząc na ceny (a także ilość dosepnych płyt głównych) nie ma co szaleć - wystarczy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28204 (w esc jest za 315 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...