Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Tuning Wizualny Kolumn :)

Rekomendowane odpowiedzi

buehahehehe obklejac kolumny naklejkami , jak dla mnie to jest odpowiednik samochodowego wieś tuningu."SUPER BASS" hahaha, naprawde śmieszne, wstyd coś takiego w domu trzymać. Chyba chcesz je na sile upodobnic do bazarówek z serii SUPER POWER, porażka.

Edytowane przez mastertoudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naklej cos w stylu "keenwod" "pioneer" ;] bedzie glanc ;]

 

 

a tak serio serio, to wole kolumny w ladnym stonowanym kolorze, czarne lub imitacja drewna :) jesli masz zaslepki na poszczegolne glosniki to na nch mozesz cos ciekawego wymodzic :)

Jesli kolumny stoja na ziemi, to moze jakies podswietlenie pod nimi, diody, katody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Wołałbym takie jak na tym screenie ale skąd ja mam to wziąć? Na google za bardzo nie moge znaleźć. Takie duże na góre by było extra bez tych bass itd. Jak zrobić podświetlenie pod spód?Nie mam podstawek pod te altusy. Tego koloru który jest nie będe ruszał. PEwne jest to że nakleje dwa ładne smoki chromowane i potraktuje chromem obręcze od głośników. JEszcze bym chciał takie duże logo i ewentualnie katody/ledy czy coś pod spód tylko MARIOSKARPA powiedz mi jak :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawcie go w spokoju Chce mieć to niech ma... W końcu my/wy/oni na to patrzeć nie bedziemy/-cie/-ą

Pelzak nie moge. Wynika to z mojego podlego charakteru, wrodzonej zlosliwosci, ogolnego braku dobrych manier, kompleksow, nerwicy, lekkiej paranoi, ma na to tez wplyw sytuacja polityczno-gospodarcza w południowo-wschodniej Afryce. Ale przede wszystkim wynika to z zalozenia, ze bede stawial opor wszelkim formom glupoty ludzkiej. Dokladniej patrz moj pierwszy punkt w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra idźcie się kłócić na PW albo GG a prosiłbym o pisanie na temat ... A pytania moje są 2 posty wyżej:

1)Jak zrobić podświetlenie pod kolumnami (brak podstawek)?

2)Na google nie ma nic o takich dużych logach !?!?! (a tak w ogóle to jakie to logo może być tzn wzór bo ja nie mam pomysłu za bardzo)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Jak zrobić podświetlenie pod kolumnami (brak podstawek)?

Tutaj ograniczają ciebie tylko pomysły, sposobów jest kilka ale sam musisz "wpaść" na jeden z nich żeby to było ekhem, no twoje dzieło i pomysł w 100%, na forum można tobie pomóc w podpowiadaniu jak zrealizowac pomysł i już :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No tak ale wirion mam kolumny na podłodze to nie będe przecież na głośniki wklejał ledów, ja myślałem raczej na tym żeby pod spodem się świeciły ale nie mam podstawek więc odpada, narazie to myśle nad tym czy można otworzyć wyloty powietrza (te pod przełącznikami) i włożyć tam ledy albo coś i zamknąć"? Myśle że byłby fajny efekt gdyby świeciło przez tą "siateczke" ale jak to zasilić? BAterią ? :/ :/ Co do naklejki to coś znalazłem ale sam musze mieć to logo, a ja nie wiem co można na takie kolumny umieścić (Wy macie wieksze doświadczenie) wiec prosze o pomysły/sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno wstawienienie dluzszego bassreflexu(z 20cm) za te "siateczki" cos daje ale nie testowalem. proponuje zebys odkrecil glosniki i obejzal sobie jak to w srodku wyglada.

 

ja sie spytam czym najlepiej wygluszyc kolumny? bo w srodku jest jakis syf a nie wygluszenie:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Oki ale tu mowa o wizualnym tuningu a nie takim żeby lepiej grało :) Czekam na odp czy to co napisałem wyżej ma sens. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No człowieku dzięki, ale ja nigdy się nie zajmowałem elektorniką :P Nie wiem co to jest rezystor itd :) Wiem że równolegle to poprostu przeciąć kabel i podłączyć led'a i złaczyć (mądry :P ) Ale tam za ta "siateczką' jest jakiejś miejścieżeby to podłaczyć czy położyć ? Ale to jakby to szło, bo ja nie wiem co jest tam dalej za tą siateczka :D Ale wyglada na to że trzbea powyjmować wszystkie głośniki itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno wstawienienie dluzszego bassreflexu(z 20cm) za te "siateczki" cos daje ale nie testowalem. proponuje zebys odkrecil glosniki i obejzal sobie jak to w srodku wyglada.

 

ja sie spytam czym najlepiej wygluszyc kolumny? bo w srodku jest jakis syf a nie wygluszenie:P

Ad1:Inżynierów się nie poprawia.

Ad2: Wełna owcza.(ciężko dostać)

Taniej/łatwiej, wełna mineralna (Rockwool)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge napchac swetrow?:>

 

Rockwool jest w takich wielkich rolkach :/ troche za duzo jak na 2 altusy.

jest w ogule ses pakowac sie w to? jak odkrecilem dzis niskotonowy to cale wygluszenie lezalo na dole moze lepiej bedzie gdy wyglusze cale pudlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmm no niezłe. Ale to tak grubość z 1-2cm ? Kumpel wpadł wczoraj do mnie (on sie zna zdeka) i powiedział że do bass-reflexu (za tą siateczke) włożyłoby się diody i poprowadziło kabel tyłem tamtędy co są wejścia na kable (+;-). Tylko jak to podłaczyć do głośnika (niskotonowego?) ? Przyszły mi te "smoki" i przymierzyłem to wygląda spoko, ale musze najpierw wszystko wyczyścić itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

10mm plexi 20cm/30cm kosztuje 200zł... na google tak znalazłęm. TO troche za dużo ?!?!?! A czy takie coś będzie dobre:

http://www.akcesco.com.pl/product_info.php...roducts_id=1861

?? Rozmiar wmiare jak pod jedną kolumne, a diody jakoś już bym włożył. ~40zł za dwie takie plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No człowieku dzięki, ale ja nigdy się nie zajmowałem elektorniką :P Nie wiem co to jest rezystor itd :) Wiem że równolegle to poprostu przeciąć kabel i podłączyć led'a i złaczyć (mądry :P ) Ale tam za ta "siateczką' jest jakiejś miejścieżeby to podłaczyć czy położyć ? Ale to jakby to szło, bo ja nie wiem co jest tam dalej za tą siateczka :D Ale wyglada na to że trzbea powyjmować wszystkie głośniki itd?

no to mało wiesz bo to jest akurat szeregowo :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

To fajnie że kolesiówa od fizyki powiedziała że tak jest równolegle... mam włożyć screena zeszytu...?! Copy:

"10mm plexi 20cm/30cm kosztuje 200zł... na google tak znalazłęm. TO troche za dużo ?!?!?! A czy takie coś będzie dobre:

http://www.akcesco.com.pl/product_info.php...roducts_id=1861

?? Rozmiar wmiare jak pod jedną kolumne, a diody jakoś już bym włożył. ~40zł za dwie takie plexi."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... chcesz sie kłócić z elektronikiem po 10 letniej nauce jak wygląda połączenie szeregowe? To nawet nie trzeba być elektronikiem, wystarczy logicznie pomyśleć...

 

szeregowo to jest tak jak w szeregu.. jeden za drugim.... koniec jednego do początku drugiego...

Równolegle - to pojecie z matematyki znane z geometrii... szyny kolejowe są do siebie równoległe... czyli idą obok siebie... czyli początek jednego jest połączony z początkiem drugiego

 

Być może wasza wszechwiedząca wyrocznia pani od fizyki wie wszystko najlepiej.. być może źle usłyszałeś jak mówiła... a być może nie potrafisz wysłowić sie by przekazać tego co masz na myśli...

Z resztą jak mówię.. nie trzeba być fizykiem ani elektronikiem żeby rozróżniać połączenie szeregowe od równoległego - to jest coś oczywistego jak powietrze

 

Ostatecznie aby podpiąć coś pod przewód (2żyłowy) równolegle nie trzeba przecinać kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

LOL :D Chodzi mi o to że to nauczycielka głupoty gada. Ja to zauważyłem już wcześniej bo w zeszycie kazała napisać najpierw szeregowo (+ do +, - do -), na następnej lekcji równolegle i ta smaa regułka... Ale cóż, starość nie radość. Wróćmy do tematu:

10mm plexi 20cm/30cm kosztuje 200zł... na google tak znalazłem. TO troche za dużo ?!?!?! A czy takie coś będzie dobre:

http://www.akcesco.com.pl/product_info.php...roducts_id=1861

?? Rozmiar wmiare jak pod jedną kolumne, a diody jakoś już bym włożył. ~40zł za dwie takie plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ale tu mowa o wizualnym tuningu a nie takim żeby lepiej grało :) Czekam na odp czy to co napisałem wyżej ma sens. Pozdro

To dobre porownanie czyjes do wiejskiego tuningu TO MA "WYGLADAC" A NIE JEZDZIC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ? O diodach itd był cały temat o ile pamiętam. Poszukaj troche a nie się wbijasz w temat o czymś innym zupełnie :)

Musi działać teraz:

http://www.akcesco.com.pl/product_info.php...roducts_id=1861

Będzie dobre to plexi?

Link nie działa.

Do pytania o diody też się dołączę. Tylko tak myślę że jak ktoś chce żeby mu migało w rytm przy cichej muzyce to jak podkręci to dioda się spali. Nie wiem może jest jakieś pośrednie rozwiązanie, bo jak by wziąźć cały zakres volume to przy min będzie słabo świecić a przy max dobrze. Myle się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co...kiedys radzieccy na bazarkach sprzedawali takie kaseciaki "SUPER TUBRO MEGA HIPER BASS POWER" z diodami w glosniczkach o mocy pierdyliona watow i srednicy 2,5 cm.

Kupcie sbie po takim i bedziecie mieli wypas.

Po co niszczyc Altusy i jeszcze dupe truc wszystkim naokolo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...