Skocz do zawartości
dayus

Jak Wejść Do Biosu W Starym Kompie Compaq?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie wchodzi w takich maszynkach do biosu?

Wiem,ze komp to desktop, ma całe 16MB ramu, CPU Pentium.

 

Na 1 screenie nic sie nie wyswietla oprocz ilosci pamiecie, oraz ew. bledu.

Chce wejsc do biosu, by przestawic bootowanie na dysk twardy,bo jak narazie probuje ladowac z dyskietki.

 

Na "del" nie reaguje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej sprawdze.

A co jak nie ma mozliwosci wejscia do biosa?

Jak zainicjowac start systemu z wiersza poleceń?

jak windows to F8 :P

 

żeby wywołać konfiguracje biosu należałoby go zresetować poprzez przełozenie zworki na płycie ew poprzez wyjęcie bateryjki na chwile :)

 

 

ps - spr jeszcze ALT +Fki jakieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie compaq'a powinien byc program ktory umowliwia wejscie do setup'u.

w to juz nie wierze,ale sprawdze, watpie,zeby takie stare oprogramowanie było na stronie.

 

F10 tez nie daje rady.

 

Co do F8 i startu windy,to chodzi o to,ze instaluje win98, jest pierwszy restart kompa i dalej juz nie leci, tylko chce ladowac z dyskietki,to chyba F8 nie pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: michu_roztocz

Bzdury! Wyjmowanie baterii nic nie da. W compaqu potrzebny jest setup na dyskietce lub na dysku inaczej nie da sie wejsc do biosu i jak juz napisalem setup mozna pobrac ze strony compaq'a.

Edytowane przez Kolobos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskietka ma pojemnosc 1.44MB, wiec wytlumacz nam dlaczego 1.24MB nie zmiesci sie na dyskietke?! eh moze oddaj ten komputer do serwisu, oszczedzisz sobie i nam problemow...

a nie przyszło ci do głowy że wchodzi na dwie dyskietki. Plik waży 2,1 MB. Ściągasz, uruchamiasz, tworzysz dwie dyskietki startowe . Wkładasz do starego compaq-a i chodzi.

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze on ma dyskietki 5,25" :wink:

Te miały jeszcze mniejsza pojemność.

 

Pozatym dyskietka sformatowana DOS, ma pojemnośc chyba 1.38MB,a nie 1.44MB, tyle to ma ale czysta.

A ztym 1.24, pomylilo mi sie na rzecz 1.38.

 

Zaraz sprawdze,tylko poszukam dyskietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te miały jeszcze mniejsza pojemność.

 

Pozatym dyskietka sformatowana DOS, ma pojemnośc chyba 1.38MB,a nie 1.44MB, tyle to ma ale czysta.

A ztym 1.24, pomylilo mi sie na rzecz 1.38.

 

Zaraz sprawdze,tylko poszukam dyskietek.

:lol: :lol: :lol:

1 - o o to właśnie chodzi :) 2stronna 5,25 miała ~1,2Mb :)

2 - chce dyskietka sformatowana pod dosem ma tyle samo :) tylko pewnie podczas formatowania wykrył na niej bedsectory i zapakował je danymi zeby można jej było używac :) to nie szybkie wymazywanie pod windą że potem nie da sie dyskietki odtworzyć :wink:

 

co tu sprawdzać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten komputer : compq pentium 166 Mhz 16 mb ram. Cały bios to zaledwie cztery linijki textu króre można rozwinąć do ośmiu.

Przestawianie czegokolwiek nic nie zmienia .

Ten komputer potrzebuje dyskietki startowej aby móc ponownie instalowac windowsa 98 bo tylko ten ruszy na tej maszynie.Aby wejśc do biosu naciskałem dwa przyciski. dokończę jak sprawdzę.No i nie potrafię zapomniałem jak to było .Pamiętam tylko iż używałem Aly Ctrl Delete Insert była to kombinacja dwóch przycisków ale nie pamiętam których .

Jedno jest pewne nie warto się tam pchać.Nie da rady ustawić botowana z CD.Przynajmniej mi się nie udało.

Edytowane przez A dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem ten setup COMPAQa, nagralem na dyskietke i udalo mi sie wejsc do biosu, lecz nie bylo tam nigdzie opcji bootowania z HDD.

 

Jak ustawic teraz bootowanie z dysku,a nie dyskietki.

Gdy wlaczam kompa pisze tylko:

"Błąd We/Wy

Wsadz dyskietke..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja robiłem.

Skopiowalem windowsa na dysk,zaczałem instalwoac z dysku przez dyskietke startowa, komputer sie pierwszy raz zresetował i juz z dysku twardego zabootowac nei chce, tylk oz dyskietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

dziwna sprawa, moze cos jest nie tak z sektorem startowym dysku?? Kiedym pojawiało mi sie dokładnie to samo, ale system był juz zainstalowany. Potek okazało sie ze jest uszkozony sektor startowy dysku. Radze ci sprobowac z innym dyskiem.

 

PS.. ten komp nie ma CD-Romu ?? przeciez lepiej jest uruchomic instalatora z dyskietki i zeby instalował sie z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za roznica,czy z dysku,czy z cd-romu. jak nie mialem cd-romu w kompie to zawsze w innym kompie przegrywalem katalog windowsa z plyty cd na dysk i zaczynalem instalowac z dysku.

 

U dyskietki, w biosie nie ma ustawien bootowania, zworek,rowniez nie widac na plycie głownej.

 

Juz mam biosa nagranego na dysku,wiec nie potrzebuje dyskietek,zeby wejsc do SETUP.

 

Jak nie ma zadnej dyskietki w kompie to wywala blad: Błąd We/Wy, wsadz dyskietke i nacisnij klawisz.

Moze dałoby sie napisac w bacie coś,żeby wystartowac windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...