Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Komputer Do 3,5 - 4 K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Witam. chce złożyć pc bez monitora,klawiatury,myszki, dyski mam na IDE i nie wiem czy zmieniać na sata czy jakie tam. Myśle żeby poczekać aż wyjdą jakieś dobre płyty na AM2 (najlepiej SLI) bo nie opłaca się chyba pakować w S939. Procek byłby raczej jednojajowy np. 3000+ noi chyba OC można zrobić spore? Karta grafiki może nawet 7800GT (kreci się do gtx? potoki da się odblokować ? 16 chyba jest w standardzie?)Ram to myśle 2*1GB DDR2 tylko jakiej firmy?Cooler jakiś też by się przydał na procka dobry i obudowe to już sobie sam wybiore. A zasilacz? Tagan 420W ?

Jaki zestaw proponujecie najlepiej?Czy lepiej czekać?? Gdzieś myśle że max 2 miesiące bym mógł poczekać ale czy sie opłaca?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAWSZE warto czekać - wiec te 2 miech był polecał przeczekać :) moze dozbierasz jeszcze troche gotówki to sie dobrze sporzytkuje :D

niewiadomo jak to sie bedzie wszystko kręcić :) dyski na pewno do wymiany - będa ci spowalniać cała reszte :) ew mozesz je jako "magazyn" na jakieś tam pliki trzymać :)(mp3 itp) system lepiej na jakiejs sATA II

 

jak komplecik na 939 to masz pare tematów nizej rózne propozycje - mozna poczytać - nic nowego sie nie wymysli :)

7800gt raczej tak sobie - w tej kwocie zmieścisz sie z 7900GT :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. chce złożyć pc bez monitora,klawiatury,myszki, dyski mam na IDE i nie wiem czy zmieniać na sata czy jakie tam. Myśle żeby poczekać aż wyjdą jakieś dobre płyty na AM2 (najlepiej SLI) bo nie opłaca się chyba pakować w S939. Procek byłby raczej jednojajowy np. 3000+ noi chyba OC można zrobić spore? Karta grafiki może nawet 7800GT (kreci się do gtx? potoki da się odblokować ? 16 chyba jest w standardzie?)Ram to myśle 2*1GB DDR2 tylko jakiej firmy?Cooler jakiś też by się przydał na procka dobry i obudowe to już sobie sam wybiore. A zasilacz? Tagan 420W ?

Jaki zestaw proponujecie najlepiej?Czy lepiej czekać?? Gdzieś myśle że max 2 miesiące bym mógł poczekać ale czy sie opłaca?Pozdro

w Gf 7800GT nie da się odblokować potoków :mur: standart 20 potoków. Co do ramu to proponuje 2x1 Gb crosairy 800Mhz :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Mżesz jaśniej methyl1test ? Wiem że to jakiś nowy procek Intela ma być czy coś ale czemu czekać? AM2 jest gorsze? Za 2 miesiące będą pewnie spoko moba na am2. Opowiedz cos wiecej o conroe czemu to a nie AM2, bo "czekaj bo czekaj" to mnie na przekonuje :D A ile kosztuje X1900XT ? A starczy mi na reszte jak kupie tego tytana? Ja chce mieć dobre mobo + procek (troche pod OC np.am2 athlon 64 3000+) noi 2*1GB ramu firmowego i zasiłka dobra jak dysk to jaki? Ze 120GB ale sata 2 to jaki ?Ja chce te dwa dyski podłączyć co mam żebym miał tam mp3, programy, filmy itd a pod sata II bym miał winde,stery i najwazniejsze programy systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to jakiś nowy procek Intela ma być czy coś ale czemu czekać? AM2 jest gorsze? Za 2 miesiące będą pewnie spoko moba na am2.

Nie można powiedzieć, że AM2 jes gorsze bo to podstawka a conroe to prcek :] Wstępne testy Conroe pokazują, że ma ogromną przewage nad najlepszymi procesorami AMD (FX-60).

A ile kosztuje X1900XT ?

KLIK

A starczy mi na reszte jak kupie tego tytana?

Chyba troche zabraknie - jeśli bedziesz kupował teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No dobra ale ile będzie kosztować jakiś fajny encore i czy będzie lepszy w grach bo jak do tej pory to AMD robił lepsze procki pod granie...? Za 1600zł to grafiki nie będe kupował :| 1200zł to chyba próg już, może coś stanieje? Pewnie napewno. A z tych dwóch to co brać lepiej:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26704

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28475

?? Radek ma więcej pixel shaderów ale mniej potoków ....myśle że nvidiak ale się wole spytać. Widze że ten temat się teraz nie skończy bo musze czekać na conroe i dopiero pytać o ram, karte grafiki, mobo.... Będzie wszystko taniej troche, wyjdą newsy różne i chyba to nie ma sensu pytać tak 2 miesiące przed kupnem :| Nie sadzicie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępne testy Conroe pokazują, że ma ogromną przewage nad najlepszymi procesorami AMD (FX-60).

A nad Fx-62??? Dlaczego porównujesz przyszłe procki z obecnymi??? Też tak umiem. Zaczekaj na FX-70 bo na bank pobije tego conroe :mur: :mur: :mur: Wszyscy się podniecają tymi prockami choć jeszcze ich nikt niema, nie testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nad Fx-62

Sory miałem na myśli FX-62 - pomyłka

 

Dlaczego porównujesz przyszłe procki z obecnymi. Zaczekaj na FX-70 bo na bank pobije tego conroe

Conroe bedzie za nie całe 2 miechy a FX-70 to chyba właśnie wymyśłiłeś. A jak wyjdzie (o ile w ogóle) to pewnie bedzie już nowa wersja conroe.

nie testował

Skoro nikt ich nie testował to skąd wiadomo, że są takie dobre ? :mur: :mur: :mur: Polecam przed napisaniem czegoś wejść na np. google.pl. A tu taki bonus KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym FX-70 to to przesadziłem. :oops: No i z tego testu też niby wynika że ten conroe kładzie AMD na łopatki, ale zaczekajmy z ocenami do oficjalnej premiery Intela. Może się mylę? Nawet lepiej dla nas aby ten conroe był taki super przynajmniej Intel zmusi AMD do roboty :lol: Ale zdaje mi się że cena tego cacka będzie zaporowa tak jak FXów. A w tym teście concor nie wypada już tak różowo może wygrywa w większości testów ale w niektórych ponosi straty do AMD. A tu taki bonus :) 2162014[/snapback]

Skoro nikt ich nie testował to skąd wiadomo, że są takie dobre ? :mur: :mur: :mur: Polecam przed napisaniem czegoś wejść na np. google.pl.

Miałem na myśli nas, a nie testy robione przez jakieś serwisy www. Jak będą testy na łamach forum purepc robione przez "forómowiczów" i conroe będzie wypadać tak jak w pratestach To chyba przesiądę się na Intelka. :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie topic o "concorze/encorze" (moze jakis konkurs na ilosc wyrazow jakie da sie ulozyc z liter "c o n r o e" %)).

cena nie bedzie zaporowa, a napewno nie w porownaniu do fx-ow.

najnizsze modele (ktore i tak po oc w dotychczasowych testach bija.. hm.. chyba wszystko) beda kosztowac 180-200$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Czyli jakieś 600zł ? Ale to te tańsze też będą takie "super" ?? Grafke to chyba bym wziął 7900GT za jakieś 1200zł się dostanie, ale to zależy od ceny conroe i mobo dobrego do tego i ceny ramu i dysku. DDR2 jakiej firmy najlepiej (2*1GB)?A dysk (ok.120GB) bo ja na sata2 się nie orientuje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnizsze modele (ktore i tak po oc w dotychczasowych testach bija.. hm.. chyba wszystko) beda kosztowac 180-200$.

Czyli ten conroe za 600 zł będzie lepszy\wydajniejszy od Intel Pentium D Extreme Edition 840 3.2 GHz BOX (LGA775) za 4300 zł? Czy to ma jakiś sens? Bo kto będzie kupował Pentium D jak będzie miał najwydajniejszy procesor na świecie za 600 zł? :mur:

A czy ten conroe za 600 zł też jest wydajniejszy od tego Xeon za 16'000 zł!!!! http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24187 ,

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich Panów, którzy są odpowiedzialni za ten OT o zapoznanie się z tym tematem http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=195514&st=0 :?

 

I proszę skończcie tą jałową dyskucje, bo tak czytam i czytam i myślę sobie czy aby na pewno wszyscy są zdrowi... No offence, ale jak się czegoś nie wie to się szuka i czyta, a nie żyje w błogiej nieświadomości i płodzi posty w stylu, a czy aby na pewno Ziemia jest okragła? :-|

 

Jeżeli autor chce się więcej dowiedzieć o nowym dziecku od niebieskich to link do lektury już ma :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to nie można porówynwać conroe z Xeonem... przeznaczenie tych dwóch procków jest odmienne.

Ale piszecie, że jest najszybszy z dotychczasowych procesorów. Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg... KiMR nie dobijaj mnie...

Nie można porównywać tych procesorów w niczym, kumasz ? Xeon się nie nadaje, do domowego PC, nie pograsz sobie na nim w nic. Conroe za to nie sprawdzi się jako procesor serwerowy.

 

To tak jagbyś porównywał samochód z samolotem - który bedzie szybszy. Samolot w powietrzu a samochód na ziemi. :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd. :oops: Ale jak oni wpuszczą tak tanie i wydajne procesory to wszystkie dotychczesowe procesory intela (powyżej ceny conroe) będą musiały zostać wycofane. Jeżeli o to intelowi chodzi to dobry to krok do opanowania rynku. Ale zanim wycofają pentiumy to minie trochę czasu, więc albo obniżą ceny pentium poniżej ceny conroe albo niewiem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Panowie temat nie jest tylko o procku :) Troche luzu :P Poje pytanie teraz to jaką grafike do 1200zł ? (no jak za 1250 bedzie lepsza o wiele to wezme nie :P ) Myśle o 7900GT albo X1900GT który jest pewnie gorszy. Czy jak wyjdzie conroe to wyjdą od razu do niego super moba czy będzie trzeba czekać?Noi ten nieszczęsny dysk. Jaki brać pod Sata2 (jak na IDE ma zwalniac to zrobie z nich magazyn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900 GT i 7900 GT maja praktycznie identyczna wydajnosc tak wiec tutaj mozesz wybrac sobie te firme ktora wolisz, chyba ze jestes miłosnikiem jakiejs konkretnej gry to mozesz sobie przeoatrzyc testy i wybrac grafe pod własnie te gre.

Z płytami róznie bywa może byc tak ze juz na samym poczatku trafia sie jakies swietne modele, albo moga byc tez same padaki, ale maiejmy nadzieje ze bedzie to ten pierwszy scenariusz :).

A dysk to w zaleznosci jakej pojemnosci potrzbujesz. Jak cos koło 300GB i wiecej to seagate 7200.10 jak cos mniejszego to serie 9 lub jakiegos samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lechu1777

Jesli masz dwa takie ogromniaste dyski to ja bym oszczedzil na SATA II i kupil jakas 80GB. Na tym dysku bedziesz mial winde, programy... IMO 80Gb w zupelnosci wystarczy :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dwie mobo pod Conrouka są już praktycznie dostępne Intel D975XBX "Bad Axe" oraz MSI 975X PLATINUM rev 2.B, a i Asus już zaprezentował 3 płyki z suportem Conroe a mianowice P5B, P5B Deluxe i P5W DH Deluxe, dwie pierwsze są na 965 a ostatnia na 975x. Te płyty mogą być bardzo interesujące, a szczególnie że ich poprzedniczki P5WD2 oraz P5WD2-E to jak narazie najlepsze MOBO na 775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor ?? jest chyba kilka teraz do wyboru z pojemnościami a i szybki jest, i bufor ma niemały... ciekawe jak z hałasem ale najmniejszy raporek by styknął .. tylko nie pamiętam jak sięceny rozkładają teraz. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No właśnie tak myśle 80GB-120GB :) Ale sygate chyba nie robi najszybszych dysków. Wiem że właśnie raptor jest świetny, ale Raptor 73GB SATA 8MB (WD740GD) kosztuje ok.600zł, ale jest na SERIAL ATA (1), a ja chyba mam kupować SATA 2 ? :P Nie jestem w temacie tych dysków więc prosze o link do jakiegoś dobrego dysku na SATA II albo model pełny.

http://www.xn--skpiec-x0a.pl/site/cat/8/filtr

 

EDIT/ Gra w jaką gram to COUNTER-STRIKE:SOURCE i czasem popykam w jakąś nowinke ale żadko, bo lubie Cs'a :)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...