Skocz do zawartości
Gość Lemon-Cola

(am2) Msi K9n / Neo-f / Ultra / Sli / Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

@Wodnik

Prosze podaj ktory Bios trzeba wgrac zeby zmiana napiecia była.

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Nie mam tej plyty wiec nie wiem. Zapewne najnowszy bios ;) Podaj model plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, teoretycznie mam wgrany najnowszy 1.6 i nie ma zmiany napiecia. Moze tzreba wgrac od jakiegos innego modelu??

Ja mam K9N Neo-F nForce 550.

A moze ktos inny zna sposob na zmiane napiecia na cpu???

 

 

Edit:

Wgralem Bios od wersji ultra i platinium. Niby dizla do biosu mozna wejsc usatwienei napiecia jest, jednak nie odpal sie dalej po wyjsciu z biosu.

Moze ktos wie co z tym zrobic?? Ewentuanie jaki Bios tzreba wgrac?

Edytowane przez malinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ja mam neo-V i max jakie moge dać to 1.45v a na mem 2.05v a niektórzy piszą że mogą dać 2.2v. Gdy miałem bios 1.4v miałem do wyboru 1.5v ale na nim komp nie wstawał a na memy mogłem dać 1.9v. Moja ver biosu to 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ze Neo V a Neo F to dwie rozne płyty na roznych chipsetach.

 

 

Edit:

Udało się!!!!

 

Mozna zmienic ustawić napięcie na płytach K9N NeoF.

Trzeba wgrac bios od wersji Platinum

Ja wgralem 1.6.

Wazne, zeby po zmianie biosu, wylaczyc w biosie druga karte sieciowa oraz 5 i 6 port SATA.

(wersja Platinum ma dwie sieciowki i 6 gniazdek SATA, NeoF 1 sieciowka 4 gniazda SATA)

Moze komus to info sie przyda

Pozdrwiam

Edytowane przez malinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sithmaster@ do 1.375 w przypadku Brisbanea

 

Masakra!@ nie kupuj MSI :( Kup Asusa albo Abita.

 

Pozdrawiam

 

 

PS: BTW ma ktoś moze bios do K9N NeoF ver2.0??

Biosy do tej płytki zacznaja się od 3.*

Potrzebował bym 3.0 albo 3.2

Edytowane przez malinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę MSI K9N Neo-F ( wgralem bios 1.7 bo na standardowym mi mojego procka nie wykrywalo ;/:) , jako ze przesiadlem sie z socketuA jestem calkowicie zielony jesli chodzi o OC ale niebede was tutaj tym

zamęczał bo od takich rzeczy jes Faq ale mam dwa pytania :

1. Przy pamięciach mam takie wartości 1T bądź 2T ( mam ustawione 2T) które z tych ustawień jest korzystniejsze ?

2. Czy na tej płycie jest możliwość ustawienia częstotliwości pamięci na stałe(bądz jakis inny sposób) ?? Bo jak kręce procka to i wtedy pamięc ( jeśli dobrze kumam ) a niechcialbym spalic tego 1gb :wink:

 

Z góry THX :wink:

 

PS. A i mam jeszcze jedno takie głupie pytanie , co to jest HTT??:D

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dochodzi opcja zmiany napięcia CPU, taktowania szyny PCI-E, i zmiana mnożnika. Ale najważniejsze, czyli zmiana napięcia, przynajmniej u mnie nie działa... Ile bym nie ustawił, to nadal jest standardowe 1.3V (3600+ Brisbane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem i przestał mi chodzić internet. zrobiłem tak jak powinienem wylaczyłem druga sieciówke w biosie i nic, zainstalowałem sterowniki i nic.. jak wgrałem stary bios to dalej komputer zachowywał się jakbym miał dwie sieciówki, niewiedziałem. dopiero pmogło mi wyciągnięcie baterii .

a tak wogóle to co daje zwiększenie częstotliwości magistrali PCi-ex??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam krótkie pytanie czy w wersji KN9 Sli (nforce 570) można zmieniać napięcia na CPU jak tak do ilu bo składałem wczoraj kompa (dzisiaj odbiór) i nie wiem czy jej nie oddać za 250 zł i kupić Abita KN9 lub DFI Infinity NF Ultra .

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niedawno skladalem kompa i szedlem po kosztach wiec nic dziwnego ze wybor padl na ta plytke a dokladniej MSI K9N Neo-F nForce 550, do tego procek AMD Athlon 64 X2 4000+ 65W BRISBANE 1gb goodramow za 50zl i 7300gt sonic dysk to samsung (IDE) po zlozeniu i podlaczeniu wszytkiego wlaczylem go ale kreca sie tylko wentylatory od proca grafy i zasilacza i sie nic dalej nie dzieje i nie wiem zabardzo co jest nie tak probowalem inne ramy nic inny dysk na sata tez nic:/ i nie mam juz pomyslow co moge zrobic wiec prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być/(musisz robić) nie tak, może kabelki są źle podłączone. Faktem jest ze te płytki nie są najlepsze to wiadomo od dawna, ale raczej nie sprawiają problemów. Rozumiem że chcesz zainstalować na nowo win'a. Sprawdź jeszcze raz wszystko i czy płytka nie wydaje żadnych sygnałów dzwiękowych napisz

Edytowane przez JAnek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszylo sie cos moze w temacie BIOSu i O/C? Znalazlem temat z jakims modowanym BIOSem, cos pisza o Vcore, ale niemieckiego w ogole nie rozumiem: http://www.msi-forum.de/thread.php?threadid=34818 .

 

Skad moge pobrac najnowszy BIOS? Na stronie MSI nie ma zadnego... :/ Mowa o K9N Neo-F V1.

 

Chyba jednak da sie cos z tym zrobic:

post-156693-1203027720_thumb.jpg post-156693-1203027763_thumb.jpg

 

Caly temat: http://www.msi-forum.de/thread.php?threadi...er=0&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niedawno skladalem kompa i szedlem po kosztach wiec nic dziwnego ze wybor padl na ta plytke a dokladniej MSI K9N Neo-F nForce 550, do tego procek AMD Athlon 64 X2 4000+ 65W BRISBANE 1gb goodramow za 50zl i 7300gt sonic dysk to samsung (IDE) po zlozeniu i podlaczeniu wszytkiego wlaczylem go ale kreca sie tylko wentylatory od proca grafy i zasilacza i sie nic dalej nie dzieje i nie wiem zabardzo co jest nie tak probowalem inne ramy nic inny dysk na sata tez nic:/ i nie mam juz pomyslow co moge zrobic wiec prosze o porade

u znajomego prawie to samo, z ta lekka roznica, ze komputer pochodzil okolo tygodnia i juz pewnego dnia sie nie wlaczyl. ramy sprawne, zreszta na innych tez nie startuje. to samo z karta graficzna. procesor raczej wykluczam. plytka idzie na gwarancje i w miare mozliwosci zamienimy ja na cos innego. jednym slowem szmelc ale kolega chcial "budzetowo" :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce to mozna wykrecic cos na tej plycie ciekawego. :) Ja obecnie mam 3600+ Bris 1.9@2.8. Po zmianie biosu na 1A4 da sie nawet z poziomu biosu do takiego pulapu dojechac tylko, ze z HT x1. :( Ja z biosu ustawilem HT x3, mem 333MHz, HTT 230 i clockgenem polecialem na HTT 295. Oczywiscie napiecie podbic do maks co da sie w biosie czyli 1.335V. Wszystko chodzi stabilnie i fajnie. Tylko koniecznie trzeba dac cos na chipset, bo grzeje sie strasznie. Ja mam wiatraczek 4x4 i uwazam, ze to minimum jest.

 

Jak ktos nie ma pieniedzy na cos lepszego, a lubi walczyc z plyta to moze byc, choc uwazam, ze to najgorsza opcja z plyt na AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uwaleniu dwóch Gigabyte'ów (M57 i M55) przyszła pora na K9N Neo V3 (jako, że była mi potrzebna pilnie płyta na AM2 a oprócz GB u mnie na wsi były tylko te MSI to wziąłem do wypróbowania). Oczywiście OOTB mój Phenom nie działa z tą płytą. Ściągnąłem najnowszego BIOSa ze stronki MSI, załadowałem i.... dalej nie działa. Na liście obsługiwanych proców jest mój phenom, ale "since 3.0B BIOS version". Google i znalazł się nawet 3.0J na jakimś niemieckim forum (ciekawe dlaczego MSI nie umieściła go na swojej stronce??). No proca zobaczył, ale RAM 2x2GB w dualu nie chce działać (to znaczy linux się uruchamia ale zaraz wali masą błędów z radosnym komunikatem "Kernel Panic" na koniec). Działa tylko w single channel. Z X2 5200+ nie ma takich problemów. Poza tym w BIOSie nie znalazłem przełącznika TLB Patch, i nie wiem czy jest z automatu włączony, czy w tej wersji brak obługi tego. Generalnie więc pomimo ładnego czerwonego koloru i małych rozmiarów płyta z obecnym BIOSem w moim przypadku nadaje się do śmieci. Chyba pójdę zamówić jakiegoś Asusa M3A albo coś w tym guście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę MSI K9n Sli i nie wiem czemu kręcąc procka mogę dość tylko do 2200MHz (standardowo 2000MHz) przekraczając tę granicę choć by o 5Mhz windows już się nie włącza. W czym może tkwić problem??

 

Mój sprzęt to:

Pł: MSI k9n sli

Procek: AMD 64 x2 3800+ Windsor + chlodznie CoolerMaster GeminII(na tym 2x Acutake)

Zasilacz: Chieftec 500W

Ram: 2x1Gb+2x512Mb (wszystko geil 533)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym poczytac troche o podkrecaniu AM2. Ale tak ogolnie to najpierw musisz obnizyc dzielnik pamieci, a potem obnizyc mnoznik HT. Wtedy bedziesz mogl wyzej krecic HTT. Tak jak pisalem, te plyty wysoko da sie wykrecic tylko przy mnozniku HT x1 wiec najlepiej ustawic sobe mnoznik x3, a reszte niestety tylko z poziomu Windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znalazłem bios modowany na tym niemieckim forum pod MSI K9N ale nie wiem czy odblokuje mi on możliwość zmiany V na pamięciach bo w tym standardowym jest to zablokowane. Ale mniejsza z tym po testuję i zobaczę tylko mam problem nie mam Fdd i nie wiem jak mam wgrać ten bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...