Skocz do zawartości
kfgz

Winapi - Killtimer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio testowałem zatrzymywanie zliczania czasu w różnych aplikacjach (głównie proste gry). Udało mi się zatrzymać timer w Saperze lecz w Pasjansie już nie. Do tego celu użyłem funkcji WinAPI: KillTimer oraz FindWindow (do odnalezienia uchwytu do okna).

 

Czy jest jakiś inny, bardziej skuteczny sposób na "zabicie" timera w dowolnej aplikacji i od czego zależy to, że w jednej aplikacji potrafię zatrzymać zegar, a w innej już nie?

 

P.S. Numer timera (w KillTimer) wstawiałem w pętli for od 0 do 2 ^ 32 - 1.

 

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk w tym, że nie wszystkie aplikacje (tutaj: gry) bazują na klasie Timer z WinAPI - inne języki też mają własne klasy Timer. Poza tym

wystarczy, iż programista stworzy sobie własna klasę o własnej nazwie, a jej zawartość może być identyczna z Timer. Robią to oni właśnie po to, aby tacy kobinatorzy jak Ty nie oszukiwali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Poza tym wystarczy, iż programista stworzy sobie własna klasę o własnej nazwie, a jej zawartość może być identyczna z Timer. Robią to oni właśnie po to, aby tacy kobinatorzy jak Ty nie oszukiwali ;)

Ja tylko testuję... swoją ciekawość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś programik do zmiany zawartosci danych w programie... :) no i się grało w pinbala na nieskończonych kulkach :D a w HalfLifa na nieskończonym życiu w multiplayera :D - oczywiście w celach testowych :lol:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, to jest coś takiego jak debugger. Pod Windows 9x taki SoftIce potrafi zatrzymać wszelkie aplikacje (łącznie z samym systemem!). Wtedy możemy dowolnie zmieniać wszelkie dane - liczby, ciągi znaków oraz wyniki operacji matematycznych i logicznych. Poza tym możemy podglądać dane, które są przed nami ukryte (np. prawidłowe hasło). Największym problemem jest znalezienie tych danych.

 

W Windows 2K/XP jest już z tym programem problem, gdyż nawet nowsze wersje SI nie chciały działać w nim poprawnie. Obecnie chyba jest jakaś łatka (lub nawet nowa wersja) i SI działa poprawnie pod tym systemem. Niestety ostatnio nie mam nawet czasu, aby to sprawdzić.

 

Gdy ktoś ma nadmiar czasu i jest ambitny, to polecam się pobawić. Mając możliwość zatrzymania aplikacji (gry), przestają dla nas istnieć jakiekolwiek ograniczenia - 999 punktów życia lub amunicji, a nawet przechodzenie przez ściany to żaden problem.

 

PelzaK: Program, o którym mówisz służył prawdopodobnie do robienia trainerów do gier. Bawiłem się czymś podobnym. Sprawdza się to w małych grach, w nowszych (rozbudowanych) jest zbyt dużo danych do przeszukania :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już w samym half-lajfie zajęło mi to troche czasu zeby znaleźć adres życia :)...

 

softIcem też sie bawiłem.. i faktycznie potrafił zatrzymać system operacyjny :D.. co było trochę dziwne.. wyglądało jakby to system operacyjny działał pod softIcem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...