Skocz do zawartości
bryken

Błąd Odczytu Dysku Lub Brak Pliku Ntdrl

Rekomendowane odpowiedzi

No to postanowilem wczoraj zrobic porzadek z kompem i go przeczyścić z kurzu rozmonotwałem go całego każdą część wyczyściłem i zmonotowałem na nowo i niestety teraz mam problem bo podc zas uruchomiania windowsa wyskakuje:

1. Błąd odczytu dysku albo

2. Brak pliku ntdrl

 

mam dwa dyski

- Seagete 8,4gb pożyczony od cioci (system na nim)

- maxtor 40gb fireball (nie moge nan nim zrobić systema bo cały czas jakieś błędy i dysk robi za kieszeń

- maxtor 80gb spalony zapomnijmy o nim:(

A teraz najlepsze kiedy mam bootowanie z dysku wyskakują błędy a kiedy daje bootowanie z płytki i wsadzam płytke z windą to komunikat "dowolny klawisz ......" czekam aż przeminie i ładuje się system. Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśmy dobrze dociśniete mam podpięte mam w ten sposób:

ide 1 dysk seagete systemowy na Master

ide 2 nagrywara Master i dysk maxtor jest bez zworek czyli widziany w biosie jako slave pod windowsem jak teraz jestesm też działą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii nie, w praktyce różnie bywa. :]

Niektóre płyty mają wymogi, aby zajmować sloty w poprawnej kolejności (1, 2, 3). Nie można wepchnąć kostek do 1 i 3 slotu, albo samej jednej kości w slot 2, gdy 1 jest wolny.

 

Można też (podobno) dotykając uszkodzić pamięci własnym ładunkiem elektrostatycznym - tymi samymi, które strzelają jak ściągamy golf lub sweter.

Pociesza myśl, ze osobiście nie słyszałem o takim przypadku. Z drugiej strony w każdej szafce ze switchami itp urządzeniami sieciowymi jest opaska, której trzeba przynajmniej dotknąć, zanim zaczniemy grzebać przy urządzeniach. W sumie, jak ktoś zabiera się do grzebania w kompie, to (wg zaleceń) powinien dotknąć jedną ręką obudowy, a drugą kaloryfera (lub innego uziemienia).

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piękny zonk:

1. Zrobiłem fixboot, fixmbr, chkdsk dla wszystkich dysków psiało że przynajmniej jeden wolumin czy coś takiego nie działa albo uszkodzone.

2. Odpalam windowsa i znowu zonk wkurzyłem sie format windows na świeżo.

3. Nowy windows i znowu to samo, teraz już przesada postanowiłem podpiąć tak samo dyski jak miałem ostatnio czyli dwa dyski do jednej taśmy nadal zepsute dajcie mi jakiś program do diagnostyki dysku./

4. Co pożyczyć od kumpla dysk ramy czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra proszę szanownego moderatora o nie wklejanie mi % za pisania posta pod postem jestem z siebie niesamowicie dumny rozwiązałem ten pieprzony problem starczyło mi tylko http://support.microsoft.com/default.aspx?...3Bpl%3B318728#1 i zastosować się do pierwszej porady AKTUALIZACJA BIOSU MOBO

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...