Skocz do zawartości
Albi_On

Kino Domowe =>komputer

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze dwa tygodnie temu wszystko było pięknie ale pech chciał ze wygrałem zestaw kina domowego :lol2:

zestaw ładnie gra itp ale postanowiłem podłączyć go do komputera aby skosztować 5.1 w grach bo lubię sobie od czasu do czasu popykać dla relaksu;

 

i tu pojawił sie problem... otóż odtwarzacz posiada tylko dwa rodzaje wejść audio: 2x stereo (aux1 i aux2) oraz optyczne a w dodatku mój sb live to model CT4830! który nie obsługuje 5.1 tylko kwadro; pozostaje mi zmiana karty na taka z optycznym wyjściem audio, nie zamierzam wydawać więcej niż 100-120zł

 

-rozwiązanie pierwsze, kupić karte z wyjściem optycznym np. TRUST http://allegro.pl/search.php?string=optica...=4397&country=1 (nie jestem przekonany) lub SBlastera (jedynie karty z serii platinum audigy 2 lub X-Fi posiadają wyjście optyczne ale sa za drogie jak dla mnie)

-rozwiązanie drugie, kupić to i do tego sb live 5.1 (model SB0100)

 

czy te wyjście optyczne na śledziu dało by rade podłaczyc pod sb live! 24bit lub audigy 7.1 se ?(oba posiadają jakieś białe wyjście na pcb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po co kombinowac... chcesz wydac max 200 zl i wydac je dobrze + potrzebujesz wyjscia optycznego ...

z tego co wiem to audigy 4 oem ma wyjscie optyczne ... i koszstuje okolo 180 zl :D wiec nie wiem nad czym sie zastanawiasz:) a roznica miedzy live 5.1 a a4 jest znaczna w jakosci dzwieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tego co ja wiem audigy 4 nie ma wyjścia optycznego, nie bez dodatkowego modułu

i zamierzam wydać ok 100zl a nie 200, narazie z tego przedziału cenowego biorę pod uwagę

-Sound Blaster Live ! 24 Bit 7.1 EAX ADVANCED HD3.0 - 83zł

-Sound Blaster AUDIGY SE OEM 7.1 EAX HD3.0 -87zł

-lub jeśli uda mi sie dorwać na allegro używane audigy 1/2/4 do 100zł

tylko że one nie mają innych I/O na płycie poza AUX_IN (a mi potrzebne jest wyjście) i tego białego gniazda do którego nie mogę znaleźć rozkładu pinów i o ile można przez nie podłączyć ten moduł (może ktoś pinout tych białych gniazd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albi_On:

Jesli chcesz popykac w grach z dzwiekiem dookolnym wyslanym z wyjuscia cyfrowego to musze Cie zmartwic. zaden SB nie wysle Ci sygnalu 5.1 cyfrowego. Nie maja wbudowanego kodera DD Live!. Jesli nawet wlaczysz EAX w grach to dzwiekowka na wyjsciu cyfrowym wysle Ci sygnal STEREO. Musialbys znalesc karte dzwiekowa ktora potrafi to zrobic i ma obsluge EAX, lub DirectSound 3D.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem trochę tego:

-HDA Digital X Mystique 7.1 Gold (EAX 1.0, 2.0, DirectSound 3D, brak EAX HD 3.0 czy 4.0) lub AuzenTech HDA X-Plosion 7.1

-TerraTec Aureon 7.1 PCI (nie mogę sie doszukać jakie efekty obsługuje)

-Hercules Fortissimo III (gdzieś wyczytałem/niepotwierdzone)

-płyty główne z nforce 2 ze integrowana karta dźwiękowa SoundStorm

-plyta główna Abit AW8, Asus P5WDG2-WS CrossFire Intel 975X , Asus P5WD2-E Premium Intel 975X , Abit NI8 SLI , Abit NI8 SLI

 

chyba wszystkie obsługują DDLive (kodują każdy dźwięk do DD/DTS)

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony - 1500 złotych to kosztują dobre głośniki - drugie tyle (ponad) amplituner.

Z drugiej - sam mam Wiwę za 200 złotych + 2 głośniki Sonego podpięte pod wieżę i mi wystarcza ;)

 

Wracając do głównego wątku - jeśli Hercules spełnia twoje wymagania to bierz go - jakość dźwięku jest bardzo dobra (nie chciałbym przesadzić, ale w podobie A4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jak z dostępczością u nas i jak cenowo to wygląda a więc:

-HDA Digital X Mystique 7.1 Gold ok 250zł (nie ma w żadnym sklepie internetowym jaki sprawdziłem wiec trzeba by bylo sprowadzić a to kosztuje)

-TURTLE BEACH TBS-3300-01 Montego DDL 216zł (j/w)

-Diamond Xtreme Sound 7.1/24bit with DDLive 180zł (j/w)

-TerraTec Aureon 7.1 PCI 238zł (dostępna w kraju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...