Skocz do zawartości
malkovich

Amd Zetnie Ceny Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Przynamniej z marketingowego punktu widzenia dzień obniżki wybrali ciekawie - premiera Conroe. Trochę osob się zastanowi, czy zainwestować w nowość, czy raczej w sprawdzony sprzęt, który zawsze im się marzył, tylko był koszmarnie drogi, a teraz po obniżce mogą sobie na niego pozwolić...

bardzo zly termin.

Predzej bedzie w sklepach conroe niz amd w nowych cenach.

Przecietnie przez pierwszy miesiac bedzie wygladac to tak :

conroe a obok amd w starej cenie.

Jezeli amd chce miec proce w nizszej cenie

powinno juz ja obnizyc aby przy premierze conroe

detalista mogl je kupic w normalnej cenie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety AMD zetnie nie tylko ceny:

 

Według informacji podanych przez serwis TechReport, ponoć potwierdzonych już także przez AMD, z oferty tego producenta w najbliższym czasie zniknie część układów. Z cennika zostaną wykreślone niemal wszystkie dwurdzeniowe procesory Athlon 64 wyposażone w 1 MB pamięci cache L2 - dotyczy to modeli Athlon 64 X2 4800+, 4400+ i 4000+ w wersji Socket AM2 a także 4400+ i 4800+ dla podstawki Socket 939. Po tych zmianach jedynym procesorem AMD dla podstawki Socket AM2 z 1 MB pamięci cache na każdy z rdzeni pozostanie Athlon 64 FX-62. Wkrótce przestaną być także oferowane procesory Athlon 64 4000+, 3700+, 3200+ oraz 3000+ w wersji Socket 939, a także Sempron 3300+, 3100+, 2600+ i 2500+ w wersji Socket 754. Jak na razie nie wiadomo kiedy wymienione zmiany wejdą w życie.

 

źródło TwojePC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróc jednak uwagę ze amd myśli raczej o USA (wiekszy rynek zbytu) - tam obniżki cen są niemal natychmiastowe

Bo w tym kraju jest zdrowa gospodarka bez zbędnej internewcji Państwa, superVATów, PITów, CITów i innych GNIOTów. Bo w tamtym kraju nie ma Związku Działkowców, Związków Wędkarzy, Grybiarzy i Kosiarzy Trawy.

 

U nas jest odmłodzony PRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to możliwe, ale może być tak, że ta linia produkcyjna która wytwarzała procki 1MB cache jest na szybko transferowana w inny proces technologiczny i stad to nagle wycofanie (procków pewnie maja spory zapas, mozliwe ze nie produkuja juz od jakiegos czasu).

i za 3 miechy rev.G i 4ghz na AC :D

bo nie wiem w koncy czy w am2 0,09 zastosowali to SiGe/DSL 2 i inne nowosci do ktorych sie przymierzali jakis czas temu, moze to bedzie dopiero w rev.G???

spekulacje spekulacje :lol:

 

pozdr

 

EDIT

jeszcze coś mi się nasunęło w tych radosnynych speklacjach :D od jakiegoś czasu można było zauważyć, że procesory z 1mb cache (2*1mb) lepiej się podkręcają od tych z 512 (vide Venice E6 vs Opteron lub SanDiego), może ten proces był już wcześniej upgrade'owany a teraz wchodzą w nowy rozmiar?? nie wiem czy przy przesiadce w mniejszy proces zmieniana jest cała linia czy tylko niektóre elementy...

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...