Skocz do zawartości
oldskul

6600gt/x800gto/6800xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem kupna w najbliższej zaplanowanej przyszłości (koniec czerwca - lipiec) do kupna (wreszcie) nowej karty graficznej. Oczywiście mowa o AGP. Mam ~800 zł. I sam nie wiem co kupić. Chciałbym coś modowalnego, dobrego i szybkiego. Najlepiej kartę nówkę nie śmiganą jeszcze. Szukałem u mnie 6800xt @16p 6v, ale w sklepach bryndza, już nie mają. No w sumie mogliby w 1 sklepie mi zamówić, ale co mi z tego, zapewne by się nie zmodowała. X800GTO znowu odpada, trudno na AGP modowalną dostać, zastanawia mnie czy jakbym np. kupił takiego Sapphirka na r430, czy by się potoki odblokowały. W sklepach nic nie powiedzą i radź tu sobie człowieku sam. Więc co i jak? Co polecacie? Allegro? Konto zrobiłem i listu dupki nie przysłali, dane oczywiście dobre podałem i kupa, musiałbym nowe konto zakładać. A na allegro 6 dni zostało do końca 6800xt@16p 6v, za ten czas to mi list zapewne nie dojdzie. Tak to właśnie jest, jak się nie ma kasy, to jest wszystko, a jak się ma, to trudno cokolwiek wybrać, kupić, bo już nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

6600GT raczej odpada bo np. X800GTO nie jest dużo droższy a wydajniejszy, rozpatruj sprawe między X800GTO a 6800GS ewentualnie 6800XT

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zwykły 6800 ?? (z tego co wiem bardzo dużo modeli sie moduje na 16/6 a jak nie to zawsze masz 12/5 ;)) lub też jak przedmówcy 6800xt,6800gs 256mb 256bit (ale to już troche drożej,lecz mniej niż 800 zł).Ew jak żal ci kasy to Palit 6800 gs 128 bit (porównywalny do zmodowanego 6800) A od RadeOna można wybrać X800gto który jest oczywiście wydajniejszy ale nie obsługuje PS 3.0 (szybszy np od 6800 ale nie wiem jak ma sie on do 6800gs 256 256).Wolisz technologie czy szybkość - wybór należy do ciebie :-P. Ja jednak skłaniałbym sie do 6800gs 256,256

PS.Jeśli gdzieś sie pomyliłem to prosze o zwrócenie mi uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ja ostatnio mialem do sprzedania 6800XT od Leadteka. O/C - 430/860 (300/700), do tego modowalna na 16x1/6. Bardzo dobra karta, ladnie sie krecila, do tego jej temperatura nie przekraczala na tych ustawieniach 55" w stresie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jak bys znalazł 6800XT z gwarancja modowalności @16p z tego co wiem to chyba często Leadteki sie modują to warto sie mnią zainteresowac aczkolwiek taki X800GTO@16p też jest fajniutki :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec thx za propozycję, jednak się nie skuszę. 6800 - nie dostanę nigdzie nówki, poza tym 12/5 ma, ja bym chciał coś 16/6 ;). Jak już mówiłem 6800xt to wymarły gatunek, dostać ciężko. Jednak postanowiłem, że się trochę porozglądam, konto na allegro założę poczekam jeszcze. Chciałbym już w przyszłym tygodniu karcioszkę zakupić. I jeżeli z 6800xt nie wypali, to zapewne kupię Radeona X800GTO modowalnego, tzn, żeby mi zmodowali, dopłacę im 20 zł (Arche). Sam nigdy się nie bawiłem we flashowanie biosu, więc nie chciałbym spierdzielić nic a starcie. Ciekawi mnie jak wygląda gwarancja. Tzn, czy jest door to door jak w Gainwardzie (to mi się podoba). Jak to jest z gwarą? No np gdyby karta padła to Sapphire ma jakiś serwis w PL, czy mam ją do sklepu odesłać, czy jak?

 

Edit:

Jakoś ten 6800gs do mnie nie przemawia. I tak będę grać w rozdziałce 1024/768 85Hz, w wyższej cinko u monitora z odświeżaniem, więc szkoda imo kasy na tego 6800gs. Do tego sprzętu co mam, planuje dokupić jeszcze 1GB DDR. Pośmigam na nim jakiś czas (zapewne dłuższy) a co będzie dalej to się okaże... Czas pokaże ;)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon Ja ci proponuje kupic jakiegos 6800Gs, cenowo dosc podobne do X800Gto, wydajnosciowo czwsto go przebija :-P

Zyskujesz:

- P.S 3.0

- HDR

- widocznie wyzsza wydajnosc w OpenGL od X800

 

Edit:

He, mialem takiego Gainwarda jak twoj tylko ze wersja 128MB, opisze go krotko: Slaby uklad graficzny, dobity 400Mhz niekretliwymi-5ns-sypiacymi bez krecenia artefaktami, pamiecimi.

Od tego czsu odechcialo mi sie Gainwarda:-(

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Spylon ale się podepnę do Twojego tematu.

 

A problem jest prosty. Około 600zł do wydania... na co najlepiej? Oczywiście kaarta winna być najsilniejsza za tą gotówkę (również AGP).

 

Te X800 z gwarancją modowalności bardzo sycą [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie najlepszym rozwiazaniem jest: http://www.allegro.pl/item108082051_geforc...ns_extreme.html

Zdecydowanie tak. Co prawda mozna poszukac jakiejs uzywanej zawsze zeby było taniej :P 256mb na karcie to moim zdaniem minimum, tylko doliczylbym jeszcze ~100 na dobre i ciche chlodzenie bo firmowe wynalazki nalezy jak najszybciej schowac do pudełka ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie nie było i dopiero teraz odpowiem :) Spylon 6800 mają faktycznie 12/5 ale bardzo dużo moduje sie do 16/5 lub 16/6.Wydajnościowo są gorsze od X800GTO@16/6 ale wyprzedzają go technologicznie.Ja swoją kartę kupiłem w ciemno i ... niespodzianka działa 16/6 ;) Jeśli masz dużo kaski zrób tak jak polecali ci moi przedmówcy - 6800gs to zdecydowanie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Spylon ale się podepnę do Twojego tematu.

 

A problem jest prosty. Około 600zł do wydania... na co najlepiej? Oczywiście kaarta winna być najsilniejsza za tą gotówkę (również AGP).

 

Te X800 z gwarancją modowalności bardzo sycą [;

Spoko, od tego są takie tematy, przepraszać nie masz za co :D

X800GTO z gwarancją modowalności, syci jak cholera (thx Fazi86), ja za ~600zł brałbym właśnie tą kartę.

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...1eaa17633a5a40f

 

Teraz zastanawiam się między tą X800GTO modowalną od Sapphire'a a 6800gs 256/256 Palita Extreme. Więc mam ciężki orzech do zgryzienia, niby ten GF jest szybszy, ma ps 3, hdr, ale zaś nie będę grać w wyższej rozdziałce niż 1024/768. Za to Radek jest tańszy, coprawda ps 3 nie ma, hdr też nie, ale mała różnica jest między 2 a 3. I być może większy framerate będę mieć w grach wykorzystujących ps 3 na radku. Sam już nie wiem... Ale bardziej jestem za X800GTO, bo tańszy. Technologia to nie wszystko.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Spylon ze pewnie masz uraz do Nvidii za tego bubla 5600, sam menczylem sie z czyms takim 2 lata!

Pol roku temu kupilem 6600GT, skok wydajnosci w nowych grach wachal sie od 2-4razy, w 3DMARK05 jest 8x szybsza!!

W kwestji roznicy miedzy Dx9 a 9c, powtorze to jeszcze raz- w najnowszych grach jest widoczna, HDR wyglada znakomicie- chcesz to wszystko stracic? Z czsem roznica bedzie sie tylko boglebiac na korzysc 6800Gs.

 

Wiekszy framerate- niestety kosztem tego, czego nie ujrzysz w nowych grach :-| Slyszlem ze AoE3 chodzi plynnie na Gf 2Ti, a dlatego ze niewidac wiekszosci efektow graficznych.

Technologia w 6800 to nie wszystko- prawda :-P , ale odgrzewany kotlet(R300 po tuningu :) ), to chyba tez nie powod do zachwytu :blink:

 

Wybor nalezy do ciebie, ale ja i pewnie ni tylko, bez wahania wybral bym 6800Gs.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia to nie wszystko.

??

To co , marka wazniejsza? :lol: I chyba do niektorych niedociera ze gry wykorzystujace ps3.o beda chodzic szybciej na 6800 niz na x800 i ps2.0 vide farcry i splinter cell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...