Skocz do zawartości
Sysak

Podział podforum pamięci ram na DDR, DDR2 i pozostałe

Podział Podforum Pamięci Ram Na Ddr, Ddr2 I Pozostałe.  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za Podziałem Podforum Pamięci Ram Na Ddr, Ddr2 I Pozostałe?

    • TAK
      57
    • NIE
      32


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o pomyśle podziału Podforum Pamięci na DDR, DDR2 i Pozostałe? Moim zdaniem jest to świetny pomysł. Teraz jest trochę nieczytelnie. Ciężko doszukać się ciekawych informacji o np. DDR2. Taki podział poprawiłby czytelność i byłby dużym ułatwieniem dla forumowiczów. Proszę o sensowne wypowiedzi na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze sensu nie ma. Ta droga niedlugo bedziemy mieli np po dwa subfora o kartach bo przeciez sa agp/pcie.

 

Obecny podzial i tak jest moim zdaniem za duzy i dobrze by bylo scalic np "socket 370/slot 1" z "pozostalymi" w procesorach bo w tych subforach pojawia sie cos nieczesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze sensu nie ma. Ta droga niedlugo bedziemy mieli np po dwa subfora o kartach bo przeciez sa agp/pcie.

 

Obecny podzial i tak jest moim zdaniem za duzy i dobrze by bylo scalic np "socket 370/slot 1" z "pozostalymi" w procesorach bo w tych subforach pojawia sie cos nieczesto.

Nie ma co porównywać kart graficznych do RAMu... Próbowałeś kiedyś znaleźć jakieś ciekawe informacje o DDR2? Ja szukałem dla kumpla... Chciałem dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy zakupie i pamięci których firm są dobre. Nic nie znalazłem i w ciemno poradziłem mu Patrioty LLK. Wydał na nie kupę kasy, a tak naprawdę nie mamy pewności o ile są lepsze od prawie 300zł tańszych Goodramów. :| Myślę, że trzeba jasno podzielić to podforum. Szczególnie dla wygody tych, którzy mają DDR2.

 

BTW. Z tym połączeniem "socket 370/slot 1" z "Pentium, K5, K6, 486, Cyrix, VIA (Epia) i inne" absolutnie się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestesmy przy subforach...Ja bym usunął "inne karty" i wrzucił zawartość do kart graficznych. To subforum jest równiez praktycznie martwe.

BTW może już pora podzielic "gry" na pc i konsole?? :lol: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie taki podzial by sie przydal, bo teraz za czytelne to to nie jest i ogolnie bardzo pomieszane. jest tylko problem, ktory moderator podejmie sie przerzucania ~80 stron do subforow ddr/ddr2/sdr itp. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie taki podzial by sie przydal, bo teraz za czytelne to to nie jest i ogolnie bardzo pomieszane. jest tylko problem, ktory moderator podejmie sie przerzucania ~80 stron do subforow ddr/ddr2/sdr itp. :lol2:

Czemu od razu moderator. Dajcie jakiemuś zaufanemu userowi i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu moderator. Dajcie jakiemuś zaufanemu userowi i po sprawie.

No to trzeba szukac usera/userow, ktorzy maja 3/4 lub wiekszosc swoich postow na forum ram i juz. A kilka takich os. sie znajdzie, wystarczy wejsc na 'ram'y' i zobaczyc, kto sie najwiecej udziela i kto posiada dobra wiedze na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba szukac usera/userow, ktorzy maja 3/4 lub wiekszosc swoich postow na forum ram i juz. A kilka takich os. sie znajdzie, wystarczy wejsc na 'ram'y' i zobaczyc, kto sie najwiecej udziela i kto posiada dobra wiedze na ten temat.

Jak dla mnie to wystarczy podstawowy knowledge na ten temat. Powód?

Chyba każdy potrafi rozróżnić o czym jest temat. Czy o DDR1 czy o DDR2 czy o XDRach. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to dobry pomysł, wprowadzenie AM2 przez AMD i Conroe'a przez Intela spowoduje większy popyt na pamięci DDR2, a to z kolei sprowokuje więcej tematów. Podział forum uczyni je bardziej czytelnym, szukając informacji nt. DDR2 klikniemy i będziemy mieli to, co chcemy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez uwazam, ze podzial na DDR II i DDR I jest dobry, tak samo jak ktos tam wyzej szukalem ost czegos o DDR II i gdyby nie dwa linki w sigach userow to bym za wiele nie znalazl... zobaczycie co sie stanie jak wyjdzie Conroe, strzelam, ze dziennie z 5 topicow:

jakie pamieci do Conroe na Asusa z dobry o/c - tanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się zrobić tak, że wszystko co sie wpisze w np. DDR2 ląduje w DDR2, co się napisze w DDR ląduje w DDR, a oprócz tego w "pamięciach RAM" jest wszystko z DDR+DDR2+wszystko pozostałe.

Jak w Allegro po prostu.

Niestety nie i to jest właśnie problem który powstrzymuje nas przed zbytnim rozdrabnianiem forum na subfora. Niestety taka jest wada i invision board które używamy i innych znanych systemów jak vb, phpbb czy punbb. nie będe ukrywać, że próbowaliśmy to obejść, ale ilość zmian które trzeba by było wprowadzić do invision board jest porażająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie i to jest właśnie problem który powstrzymuje nas przed zbytnim rozdrabnianiem forum na subfora. Niestety taka jest wada i invision board które używamy i innych znanych systemów jak vb, phpbb czy punbb. nie będe ukrywać, że próbowaliśmy to obejść, ale ilość zmian które trzeba by było wprowadzić do invision board jest porażająca.

Po dniu wczorajszym utwierdziłem się w przekonaniu, ze podział na DDR2 i DDr1 or pozostałe ma głęboki sens.

Szukajka w podforum pamięci jest dość mało efektywna niestety. Znaleźć odpowiednie informacje jest stosunkowo ciężko - ja nie znalazłem.

A jadąc strona po stronie można dostać oczopląsu. Tematy nie są ponazywane super-druper co jeszce bardziej utrudnia szukanie.

So ja jestem bardziej na TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak obowiązek wprowadzenia prefiksów [DDR] i [DDR2] przed nazwą tematów byłby lepszym rozwiązaniem? Tylko musiałby być ktoś, kto tego pilnuje. edytuje nazwy tematów bez prefiksów i upomina.

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A może jednak obowiązek wprowadzenia prefiksów...

To nie przejdzie, zawsze sie ktoś znajdzie kto napisze inaczej, ja jestem za podziałem. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przejdzie, zawsze sie ktoś znajdzie kto napisze inaczej, ja jestem za podziałem.

To zaden argument. Jak bedzie podzial na podfora, to beda takie osoby, ktore beda zakladaly tematy w nieodpowiednich dzialach. O tym mozna rowniez powiedziec, ze nie przejdzie.

 

Prefiksy bylyby ok. Wyszukiwarka tez bylaby sprawniejsza, wiec latwiej bedzie znalezc odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A powiedzcie mi ile osób będzie sie do tego stosować?? :huh: Pomysł jest zły tylko dla tego że nie wiele osób będzie sie do tego podporządkowywać.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z prefiksem jest imo nietrafiony gdyz z doswiadczenia z roznych for wiem ze to sie nie sprawdza... Jestem za podzialem na subfora.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi ile osób będzie sie do tego stosować?? :huh: Pomysł jest zły tylko dla tego że nie wiele osób będzie sie do tego podporządkowywać.

A ile osob bedzie umieszczac tematy w odpowiednich podforach? Moim zdaniem obydwa rozwiazania maja swoje wady. Ale jesli nie mialoby byc podzialu na podfora, to prefiksy sa chyba dobra alternatywa, zgadza sie?

 

Zawsze beda tacy, co nie beda wiedzieli gdzie umiescic dany temat albo nie beda korzystali z prefiksow. Argument ze do prefiksow userzy nie beda sie podporzadkowywac jest dokladnie taki sam, jak argument, ze do prawidlowego umieszczania tematow w odpowiednich podforach tez userzy nie beda sie podporzadkowywac.

 

Skoro o podziale na podfora nie ma mowy, to moze dobrze byloby skorzystac z prefiksow? No chyba ze wolicie nie korzystac z prefiksow i zostawic wszystko tak jak jest. Wtedy zadnych zmian nie bedzie i sytuacja sie w zaden sposob nie poprawi. Robcie jak chcecie, mnie pamieci nie kreca i mi na tym za bardzo nie zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...