Skocz do zawartości
AndrzejGdz

Roznica W Matrycach 14,1 A 15,4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

W zwiazku z tym ze jestem raczej swiezak odnosnie Notbookow mam pytanko ?

 

Jaka jest roznica miedzy takim ekranem

15.4" WXGA TFT LCD, rozdzielczość 1280 x 800 pixeli z funkcją Acer GridVista

16.7 miliona kolorów

A takim;

14.1" WXGA color TFT LCD, 1280x800 pixel, 16-10 viewing ratio, supporting simultaneous multi-window viewing on dual displays via Acer GridVista

Pytam dlatego bo przy tym pierwszym w opisie szczegolowym jest slowo "Panorama" a w drugim nie ma.

Jaka jest w ogole roznica w tym ze posiada Panorama a jaka jak jej sie nie ma.

 

Pozdr Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz parametry matrycy, to literka W (WXGA,WXGA+,WUXGA) znaczy tyle co "wide". Nie sugeruj się tym, czy ktoś przy opisie pisze "panoramiczna".

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w ogole roznica w tym ze posiada Panorama a jaka jak jej sie nie ma.

Panoramiczny ekran to ekran o stosunku boków 16:9, a standardowy ma stosunek 4:3. Czyli panoramiczny jest szerszy, ale niższy. Może to być dobre do oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramiczny ekran to ekran o stosunku boków 16:9, a standardowy ma stosunek 4:3. Czyli panoramiczny jest szerszy, ale niższy. Może to być dobre do oglądania filmów.

No tak ale na Allegro przy opisie tym pierwszym jest slowo Panorama ?

 

Czy to znaczy ze oba maja ekran Panorama ?

 

bo za bardzo nie rozumie tego

Czyli panoramiczny jest szerszy, ale niższy. Może to być dobre do oglądania filmów.

Czy bardzo znaczaca jest roznica miedzy 14,1 a 15,4 ?

W "centymetrach" jakby to mialo wygladac ?

 

Andrzej

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia>wpisz słowo "cal">wynik 25,4mm>różnica 15,4 a 14,1=33,02mm czyli 8,45%. Różnicy nie ma prawie żadnej, przynajmniej dla mnie.

 

WSZYSTKIE matryce typu wide są określane jako panoramiczne. Czy masz jeszcze jakieś pytania Andrzej?! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia>wpisz słowo "cal">wynik 25,4mm>różnica 15,4 a 14,1=33,02mm czyli 8,45%. Różnicy nie ma prawie żadnej, przynajmniej dla mnie.

 

WSZYSTKIE matryce typu wide są określane jako panoramiczne. Czy masz jeszcze jakieś pytania Andrzej?! ;)

Sorry moze banalne pytania ale coz nie bede "swirowal" sie sie znam skoro sie nie znam dlatego "zglosilem" sie na Forum.

 

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramiczny ekran to ekran o stosunku boków 16:9, a standardowy ma stosunek 4:3. Czyli panoramiczny jest szerszy, ale niższy. Może to być dobre do oglądania filmów.

16:10 w przypadku laptopów / monitorów lcd :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem czy 16:10 jest mniej popularne, wiekszosc matryca 15,4 ma rozdzialke 1280x800 czyli 1,6 (16:10), to samo tyczy sie 17" (1920x1200 i 1680x1050 to tez 16:10). 15:9 maja chyba wlasnie tylko 14" w rozdzialce 1280x768. A proporcji 16:9 to nie ma chyba zaden laptop, ja sie ani razu z takim nie spotkalem. Takie proporcje maja plazmy i LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularne panoramy / monitory stanowiące zdecydowaną większość mają proporcje 16:10. Jeśli chodzi o różnicę między matrycami z 1 postu to poza oczywiście wielkością należy pamiętać o wielkości piksela ( w mniejszej matrycy o tej samej rozdz. będzie mniejszy piksel co zresztą jest logiczne prawda ? :wink: )

 

a nie widziałem takiej :D

W sumie jak obrócisz ( pivot ) 16:10 to będziesz mieć te 10:16 :lol: :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no 16:9 jak najbardziej są, przynajmniej oficjalnie.. mój laptop ma właśnie ekran 14' 16:9. To troszkę dziwne,bo rozdzielczość to 1280x768, ale we wszelkich specyfikacjach opisywany jest jako 16:9... Co więcej, zmierzyłem linijką wielkość matrycy i dokładnie rzecz biorąc jest to 30cm na 18 cm, czyli jakby się na to nie patrzeć 15:9 :D. Tak więc pudsumowując, to oficjalnie znajdzie się troszkę tych 16:9, ale w rzeczywistości są to 15:9 :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...